Вода розмиває тарифи,

Після чергового подорожчання хліба на жителів обласного центру найближчим часом очікують і додаткові витрати за послуги КП «Хмельницькводоканал». Новопризначений директор підприємства Олексій Іванов бідкається, як кожний кубометр води, що подається населенню, приносить їхньому колективу збитки в 45,5 копійки. І загалом до означеної суми вже накапало аж 9 мільйонів гривень. Цьому дві причини: значне подорожчання енергоносіїв та висока зношеність основних фондів. За останні чотири роки, відколи комунальники не зачіпали своїх тарифів, вартість кіловата струму зросла на 70 відсотків. Кошти ж споживачів покривають енерговитрати лише на 60 відсотків, хоча постачальники кіловатів обгрунтовано вимагають повних і своєчасних розрахунків. Отож може настати той сумний день, коли в помешкання городян життєдайну вологу подаватимуть за графіком. А це в наміри водоканалу не входить.

Без надії сподівались

У Хмельницькому нарешті поставлено крапку в резонансній афері, коріння якої сягає далекого вже 1996 року. Той період у житті нашої країни був позначений галопуючою інфляцією, сумнівним бартером, дикою «прихватизацією». У цьому економічному безладі особливої гостроти набула проблема виплати пенсій та інших соціальних допомог. Старенькі місяцями не бачили живої копійки.

Ряба не винна,

Стало звичним, що прилавки магазинів зустрічають покупців широким асортиментом різноманітних продуктів, зокрема кисломолочних. Прикро лише, що це багатство смакоти не завжди потрібної якості. А останнім часом, купуючи вершки, йогурти чи масло відомого виробника, ми все частіше ризикуємо отримати звичайнісінький фальсифікат.

«Осічка» кілера

Співробітники хмельницького УБОЗу попередили замовне вбивство. Жертвою кілера мав стати 37-річний чоловік, який займався підприємницькою діяльністю й очолював одне із сільгосптовариств Ізяславського району. А відправити бідолаху на той світ вирішив його давній знайомий, 40-річний бізнесмен з обласного центру. Начебто вчорашні компаньйони не поділили якісь гроші, фігурує в цій мокрій справі й жінка.

«Особливий» худне, м'ясо набирає ціну

Рівно місяць минув, як у місті над Південним Бугом піднялися ціни на продукт №1. Коли, здавалося, розтривожені люди вже приречено змирилися з суворими реаліями, їх знову огріли кувалдою по голові. Днями, звично зайшовши до крамниць, хмельничани були вкотре ошелешені: ціни, як і в жовтні, безцеремонно підстрибнули.

Панянок із манерами і знаннями готують у класичній жіночій гімназії

Нинішнього навчального року в древньому Кам'янці-Подільському очікується примітна подія. У тамтешній жіночій гімназії, до речі, єдиній у регіоні, відбудеться перший випуск. Із затишних аудиторій старовинної будівлі кінця XIX століття випурхнуть у життя, як і їхні далекі попередниці, панянки з повноцінною класичною освітою.

На пляшку поведешся — біди не оберешся

Осінь — благодатна пора для механізаторів. Селяни якраз масово орють городи на зиму, тож у власникiв «сталевих коней» є чудова нагода підзаробити. Звісно, не відмовився від напрочуд заманливої пропозиції і один тракторист iз села Чепелівка, що в Красилівському районі на Хмельниччині. Троє емоційних вірмен, які несподівано постали перед його ясні очі, обіцяли гарно заплатити. Але лише після того, як чоловік гайне своїм К-701 у селище Антоніни і впорає там орендовану ними шестигектарну площу землі.

Ціна життя — мішок горіхів

У Терешівцях Хмельницького району сусіди занепокоїлися, що 80-річний В. уже кілька днів не з'являється на подвір'ї власного обійстя. Таке за ним раніше не помічалося. Отож вирішили з'ясувати, чи, бува, чого не сталося. Відчинили двері помешкання й остовпіли: чоловік нерухомо лежав у ліжку. Звісно, у такому поважному віці могло і здоров'я підкачати. Однак привертали увагу розбиті вікна зі слідами крові, що викликало зовсім інші припущення. Це й підтвердила судово-медична експертиза — старий помер від удушення.

«Новатор» спуститься в метро

Наполегливо освоює незаймані острівці в бурхливому ринковому морі Хмельницьке державне підприємство «Новатор» — колишній промисловий гігант союзної «оборонки». Щойно партію оновлених електронних радіостанцій, розроблених на сучасній елементній базі, відправлено машинобудівникам Дніпропетровщини та Луганщини. Після успішних експлуатаційних випробувань на локомтивах Укрзалізниці зручним і надійним обладнанням дистанційної передачі інформації (РЛ-2С) буде вкомплектовано рухомий склад Харківського метрополітену.

На карті з'явиться «Дністровський каньйон»

Нещодавня еколого-краєзнавча експедиція «Дністер-2003» виявила серйозні проблеми у стані поверхневих вад півдня області. Характерним для них є збільшення вмісту мінеральних форм азоту, що свідчить про забруднення господарсько-побутовими відходами. Особливо потерпають річка Дністер та її ліві притоки — Збруч, Смотрич, Жванчик, Мукша. Ці життєдайні артерії стали заручниками роботи недосконалих очисних споруд на підприємствах регіону. Висока розораність земель у басейні річок (три чверті загальної площі), недостатня лісистість (10—30 відсотків при оптимальних 40), насиченість сівозмін просапними культурами посилюють ерозійні процеси, що в остаточному підсумку веде до замулення дна.