Кому там допікала спека?

Щойно українці призвичаїлися до завчасного спекотного літа, як природа різким похолоданням і зливами знову нагадала нам, що на календарі поки що весна. Більше того, як зазначають у «Укргідрометцентрі», погоду, яка панувала на території держави цими вихідними, можна назвати доволі теплою — порівняно з тим, що чекає нас попереду.

Тонкощі шмуца

У видавництві «Махаон–Україна» днями вийшла книжка «Велика хрестоматія для читання в дитячому садку», в якій на титульній сторінці першого розділу «Мої улюблені вірші» зображені прапори Росії. Першим своє обурення висловив один iз авторів книги, український письменник Іван Лучук: «Отримав як «авторські» від видавництва «Махаон–Україна» два примірники «Великої хрестоматії», вже хотів було занести один примірник у садок, куди ходять мої діти, але погляньте на перший шмуц (шмуц–титул — окремий листок книги з винесеним на нього заголовком наступного розділу, глави або частини книги. — Авт.). Як це пояснити?» — пише пан Лучук на своїй сторінці у «Фейсбуці».

Цвiте, аж бджолам важко

Цвiте, аж бджолам важко

Цього року рання раптова спека призвела до того, що всі рослини розквітли одночасно. Зокрема, щосили цвітуть тополі, які зазвичай пускають пух лише у червні. Уже розпустили свічки каштани. Цвітуть також конвалії, черемха, бузок і практично всі плодові дерева водночас.

Хлорована в’язниця

«Беззаконним проявом одеської нахабності» називає директор Київського еколого–культурного центру Володимир Борейко діяльність керівництва Київського дельфінарію «Немо». Як уже писала «УМ», дельфіни та морські котики плавають там у перехлорованих басейнах без жодних щеплень, сама будівля дельфінарію функціонує без дозвільних документів та з порушенням усіх можливих санітарно–гігієнічних і пожежних норм. «Порушення носять масовий характер. Дельфінарій, який працює насамперед для дітей, не може гарантувати своїм відвідувачам безпеку під час проведення шоу. Керівництво ні на що не реагує і нахабно нівелює навіть численні рішення прокуратури. Особливо нас зачепило питання безпеки і здоров’я громадян», — повідомляє юрист громадської еколого–правової організації «ЕкоПраво—Київ» Галина Левіна. «Я взагалі вперше у житті бачу, щоб якась інстанція ігнорувала пломби прокуратури двічі за один місяць. Очевидно, діяльність керівництва дельфінарію хтось «кришує» з Київської міської державної адміністрації», — припускає Володимир Борейко.

«Газель» не проскочила

«Газель» не проскочила

Учора в районі селища Воронцовка Красноперекопського району Автономної Республіки Крим сталася кривава дорожньо–транспортна пригода: на перехресті автошляху Чорноморське—Красноперекопськ—Сімферополь зіткнулися маршрутне таксі «Газель» і вантажний бус «Мерседес» iз причепом. Рятувальникам і трьом автомобілям «швидкої», які прибули на місце аварії, довелося надавати допомогу дев’ятьом постраждалим. За попередньою інформацією, маршрутне таксі доставляло людей на обстеження у Кримську республіканську лікарню ім. Семашка, а вантажопасажирський бус «Мерседес» повертався в Київ iз села Чорноморське.

Під вінець ніколи не пізно

Під вінець ніколи не пізно

Одразу після Великодня в Харкові відбулося доволі незвичайне весiлля. Під вінець пішли 39–річна харків’янка Світлана Артюшкова і її 101–річний обранець Данило Старовойтов. Церемонія проходила не в урочистій обстановці — без білої сукні, фати, обручок і гостей. «14 березня наречені подали заяву до РАЦСу, а 18 квітня їхнiй шлюб зареєстрували. За бажанням самих громадян, церемонія проходила не в урочистій атмосфері: наречені розписалися, отримали штампи в паспортах і пішли додому», — розповіла «УМ» начальник реєстраційного відділу Ленінського РАЦСу міста Харкова Вікторія Гужва.

На гробки беріть парасольки

На гробки беріть парасольки

Великодні свята не тішили українців весняним теплом. Не дочекаємося сонечка і найближчими днями, якi називаються поминальними. Дощова погода утримається упродовж усього тижня. Холодно вже не буде, однак і сонце крізь хмари не пробиватиметься.

Здоров’я за «папірець»

З ініціативою запровадити європейську практику, коли ліки (окрім елементарних) продають тільки за рецептом, виступив учора Прем’єр–міністр Микола Азаров. «85% ліків люди купують без призначення лікаря, орієнтуючись на поради знайомих або рекламу. Країна охоплена самолікуванням, — зазначив вiн. — Тому призначати ліки, особливо у важких випадках, повинні тільки лікарі».

Під Гурбами знову буде бій

Вшановувати пам’ять героїв бою під Гурбами на Рівненщині вже стало доброю традицією. Цього року святкування відбудеться в рамках відзначення 70–річчя створення Української повстанської армії, тож фестиваль, який пройде у Гурбах 17 квітня, буде особливо цікавим. «До участі ми запросили представників багатьох політичних партій та організацій Рівненщини. Головним етапом святкування стане історичне театралізоване дійство «Бій на Гурбах». Ми повністю відтворимо один iз боїв між УПА і внутрішніми військовими підрозділами НКВС. Для написання сценарію використовували справжні історичні документи і спогади учасників тих бойових дій», — розповів «УМ» голова Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач.

Брудний «Немо»

Брудний «Немо»

Дельфінарій «Немо», що в Голосіївському районі Києва, швидше за все, таки закриють. Учора в Окружному адміністративному суді столиці відбулося судове засідання за позовом Київського еколого–культурного центру та організації «Екоправо–Київ» у справі незаконної діяльності цього «акваріуму». «Справу майже виграно, прокуратура (яка була одним із відповідачів з огляду на бездіяльність. — Ред.) виконала практично всі наші зобов’язання, за що ми їй надзвичайно вдячні. Внаслідок низки проведених рейдів і перевірок прокуратура ухвалила рішення про остаточне закриття дельфінарію і подання позову на директора Одеського дельфінарію «Немо», якому підпорядкований київський філіал», — зазначив у коментарі «УМ» по завершеннi судового засідання директор Київського еколого–культурного центру Володимир Борейко.