У який кут рингу влада поставить Кличка?

Хоча достеменно поки не можна сказати, коли саме Київ обиратиме нового мера і депутатів Київради — адже призначення виборів є прерогативою Верховної Ради, останні кілька подій і повідомлень дають право припускати, що виборів у столиці слід чекати у травні 2012–го. І справа не тільки в тому, що кілька членів ЦВК заявили: строк п’ятирічних повноважень Леоніда Черновецького закінчується наступної весни. А й у зовнішніх ознаках виборчої кампанії, яка де–факто почалася вже зараз.

Битва за «Сяйво»: раунд другий

Колектив столичної книгарні «Сяйво», який півтора року боровся з рейдерами екс–зятя Черновецького В’ячеслава Супруненка, після розблокування свого приміщення на Великій Васильківській готується до нового етапу боротьби. Здавалося б, коли 26 серпня працівники ЖЕКу вирізали замок і дирекція та представники адміністрації нарешті потрапили до захопленої раніше книгарні, можна було святкувати перемогу. Але конфлікт триває й досі. А запевнення завідувача сектором моніторингу та аналізу судових справ щодо захисту інтересів Київміськдержадміністрації в судах Сергія Скобельського, що восени книгарня запрацює в надсучасних умовах і зі старим колективом, виявилися не зовсім тим, чого очікували «сяйвівці».

Табуйоване чтиво

Табуйоване чтиво

Єврейський форум на початку серпня звернувся до міністра МВС Анатолія Могильова з проханням перевірити кілька точок продажу літератури у столиці (мовляв, в Україні «відсутня профілактика розпалювання націонал–шовінізму») та попросив зробити контрольні закупівлі книжок. Днями через цей лист міністрові (до речі, так і не завізований Могильовим) до Печерського райуправління міліції вже викликали чоловіка, який продав підісланим від Єврейського форуму людям «Мою боротьбу».

Єврейська громада звинувачує і «Українську язичницьку книгарню» — там продається «Світова московсько–єврейська проблема та визвольний націоналізм», передмову до якої написав Герой України Левко Лук’яненко. Неугодний і продавець із майдану Незалежності — ветеран війни, 87–річний Іван Гнатович Кислюк, який своїм коштом видав кілька українських книжок. Він, мовляв, книгу Гітлера теж реалізовує.

Чим саме образили євреїв продавці, чому книжковий ринок заповнений працею Гітлера і як можна залагоджувати подібні конфлікти, намагався з’ясувати журналіст «України молодої».

«Таврійські горизонти»: в очікуванні вітряків і євробензину

«Таврійські горизонти»: в очікуванні вітряків і євробензину

На два дні провінційне містечко на Херсонщині Нова Каховка перетворилося, за визначенням представника литовського посольства, на міні–Давос. Вихідними тут пройшов п’ятий Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток». Інвестори з–за кордону приїхали засвідчити свою готовність вкладати гроші в регіон, компанії демонстрували проекти, що дозволять розвинути потужності Таврії, а місцева влада наголошувала на відкритості та згадувала про «покращення життя», правда, вже не сьогодні, а в найближчій перспективі.

Учасники форуму відвідали найбільше в майбутньому овочесховище планети, пили вино, яке не потрапляє до супермаркетів, та говорили про інвестиційний клімат і «борщовий набір». Як це було — у матеріалі «УМ».

Президентська «аквазона»

Президентська «аквазона»

У столичній «оазі» відпочинку — Гідропарку — переполох підприємців: управління благоустрою взялося розчищати територію від кафе, кіосків і ресторанів — вони, мовляв, установлені без документів. Знесли вже близько півсотні. Власники скаржаться: уже давно й хотіли б «легалізуватися», та перепон багато і плату просять таку, що їх бізнесу не вижити.

Ходять чутки, що острів узялися очищувати для Олександра Януковича — сина Президента. І хоча корпорація МАКО, засновником якої є Олександр Вікторович, уже заявила, що видів на острів не має, власники закладів цій заяві не дуже вірять. Кажуть, за них узялися дуже серйозно, і без вказівки «згори» тут не обійшлося.

Журналіст «УМ» спробував розібратися, чому та чи законно прибирають об’єкти з Гідропарку.

«Космонавтів» уже немає

Учора зранку секретар Київради Галина Герега почала чергове засідання із заяви про «капітуляцію» фракції Леоніда Черновецького. П’ятнадцять депутатів, що входили до фракції, попросили вважати себе позафракційними.

Кров на «відбіленому» мундирі

Кров на «відбіленому» мундирі

«У повітрі чітко пахне кров’ю», «бунтувати скоро почне ціла область» — такі прогнози дають деякі ЗМІ, розслідуючи наслідки інциденту, що стався два тижні тому в селі Семиполки Броварського району, що на Київщині. І для таких оцінок є підстави.

Аврал під мембранами

Аврал під мембранами

Тиждень тому віце–прем’єр Борис Колесников прозвітував: найбільша євроарена України — НСК «Олімпійський» — готова на 95%. За місяць до урочистого відкриття, запланованого на 8 жовтня, віце–прем’єр відзначив швидкі темпи робіт «косметичного характеру» і додав, що відтягувати вже нікуди, бо 8 жовтня — це остаточна дата. Колесников зазначив, що на відкритті спортивних заходів не буде, натомість виступить близько тисячі артистів. А вже після шоу візьмуться тестувати поле: перший матч на оновленому «Олімпійському» пройде 11 листопада — між збірними України та Німеччини.

Цікаво, що з головної арени Євро–2012 зараз зробили мало не найбільш засекречений об’єкт Києва — охоронці забороняють фотографувати стадіон та його робітників навіть із–за території комплексу. Але для журналістів «УМ» на НСК «Олімпійський» організували ексклюзивну екскурсію відповідно до поставлених дирекцією суворих вимог.

Київський палеоліт в універмазі

Київський палеоліт в універмазі

Київські чиновники знову взялися вирішувати проблеми бездомного Музею історії Києва. Причому робота почалася відразу на двох фронтах. Київське управління культури і мистецтв просить за три місяці перемістити фонди музею з «Будинку Петра» до решти 1700 запакованих ящиків в Український дім. Мовляв, «Будинок Петра» потребує ремонту, та й узагалі — тут доцільно не фондосховища, а міні–музей відкрити. І не біда, що грошей на ремонт не передбачено — працівників археологічних фондів уже підганяють у напрямку виходу. Ті противляться і заявляють: матеріали часів палеоліту, неоліту, Трипілля, періоду Київської Русі перевозити в тимчасове приміщення — повна дурість, адже кожне транспортування неодмінно знищить частину знахідок.

Тим часом голова міськадміністрації Олександр Попов несподівано заявив, що придумав, куди можна «прописати» розкиданий по Києву музей міста, — у торговельний центр біля метро «Театральна». Той самий, що ще в середині серпня обіцяв знести через незаконність та небезпечність. Музейники проти: їм потрібно 9,7 тисячi квадратних метрів площі, а там — утричі менше, плюс відсутність належних умов зберігання. До того ж Музей історії Києва в універмазі — це вже повна ганьба.

Із речами на вихід

Три роки тому «УМ» уже писала про те, як ВАТ «Мостобуд» захопив п’ять гуртожитків у Києві на вулиці Баренбойма й став витісняти з помешкань сім’ї. За цей час кiлькiсть виселенців збільшилася, чиновники так само щедро сиплять заявами і відписками, а Голосіївський суд продовжує «клепати» рішення про нові відселення.