Смерть на цвинтарі

Трагічно закінчилися «діди» для 54-річного мешканця Прилук. 1 травня на місцевому цвинтарі, куди чоловік прийшов, щоб провідати померлих близьких, він «напоминався» з різними компаніями так, що примудрився засунути голову між арматурними прутами могильної огорожі й так заснути.

Катування за пограбування

Одразу дві кримінальні справи порушено щодо міліціонерів лінійного відділу на залізничній станції Щорс — за фактами завідомо неправдивого повідомлення про злочин та побиття підозрюваного, 18-річного інваліда Сергія Дація. Ще 23 лютого до Щорського райвідділу міліції iз заявою про пограбування звернувся міліціонер патрульно-постової служби лінійного пункту міліції станції Хоробичі В'ячеслав Сергійко. Старшина міліції поскаржився, що напередодні ввечері, коли він повертався додому з роботи в село Великий Щимель, невідомі особи зустріли його на дорозі, побили і відібрали 1200 грн. — заробітну плату, яку він отримав того дня, а також мобільний телефон «Самсунг».

Психорадіація

Наслідки Чорнобильської катастрофи мають страшний і незворотний характер. Адже в першу чергу вони уразили психіку самих чорнобильців. Про це говорили науковці з України, Росії та Білорусі, які зібралися до Чернігова на Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасні проблеми екопсихології», щоб обговорити та оцінити вплив Чорнобильської катастрофи на психіку людей.

Браконьєри в погонах

Браконьєри в погонах

Незважаючи на заборону на полювання, на Чернігівщині «братів наших менших» незаконно вбивають мало не щотижня. Порушують закон навіть ті, хто мав би його охороняти. З чотирьох затриманих міліцією у березні браконьєрів — дільничний інспектор міліції з Чернігова, колишній начальник слідчого ізолятору та двоє охоронців банку. Тільки на їхньому рахунку троє лосів, поросна кабаниха та косуля, застрелені в лісах поблизу Чернігова. Як розповів «УМ» начальник Чернігівського райвідділу міліції Сергій Бондар, браконьєри пропонували вирішити питання на місці, погрожували міліціонерам дзвінками від «великих людей» та неприємностями на роботі. Однак правоохоронці діяли відповідно до закону, тож, незважаючи на погрози та вмовляння, всі затримані правопорушники були доставлені до райвідділу.

«Золото» на Полуботка

Брухт кольорового металу в Україні почали збирати з давніх-давен, у цьому ще раз переконалися археологи. Досліджуючи чергову ділянку, відведену під будівництво в охоронній зоні Чернігова на вулиці Гетьмана Полуботка, вони натрапили на залишки садиби кінця ХІІ—початку ХІІІ століть, мешканці якої займалися ювелірним виробництвом. За словами наукового співробітника охоронної археологічної служби Інституту археології НАН України Олени Черненко, про ремесла людей, які мешкали у розкопаній садибі, свідчать, перш за все, понад чотири кілограми заготовок для ливарного виробництва — шматки порізаного для переплавлення бронзового посуду та ювелірні терези.

«Свою роботу на іншу не зміню!», —

«Свою роботу на іншу не зміню!», —

Уже всі звикли до того, що жінки сьогодні нерiдко обирають професії, які завжди вважалися чоловічими. Ніхто вже не дивується жінці-шпалоукладнику чи жінці-керівнику уряду. Але все-таки трапляються випадки, коли навіть за сьогоднішнього розвитку гендерної політики представниці прекрасної статі обирають таку професію, яка просто не може не викликати здивування. Наприклад, дільничний інспектор міліції. Уособлення закону на місцях. Людина, якій потрібно бути і психологом, і криміналістом, а інколи навіть «бійцем «Беркуту». А тут раптом — жінка на посаді, на яку не кожен міліціонер погодиться.
Молодший лейтенант міліції, дільничний інспектор Щорського райвідділу внутрішніх справ Наталія Дубина — єдина жінка в УМВС України в Чернігівській області (а можливо, і в Україні), яка вже три роки працює дільничним інспектором.

«Меснику» потрібна зброя...

«Меснику» потрібна зброя...

Прокуратура Чернігівщини направила до суду кримінальну справу щодо вбивці охоронця Чернігівського художнього музею, яка стала досить резонансною у місті. Півроку тому 59-річний чернігівчанин, озброєний саморобним вогнепальним пристроєм та кухонним ножем, напав на охоронця музею. Поранивши вільнонайманого службовця відділу Державної служби охорони із самостріла, який «скинув» на місці, почав вимахувати ножем. Поранений охоронець спромігся відбити напад, а поява інших співробітників музею, якi вибігли з робочих кабінетів на звук пострілу, остаточно вирішила результат поєдинку. Нападник утік.

«Золоті» руки

14-річного Олега Єрмоленка, якому в січні цього року ведмідь у Менському зоопарку відгриз обидві руки, переведено з Чернігівської обласної дитячої лікарні до відомого в Україні дитячого медичного центру ОХМАТДИТ. За словами чернігівських лікарів, фізичний стан хлопчика вже стабільний, йому закрили рани.

Таємниця боргової книжки

Микола О., незважаючи на вік (без малого сімдесят років), вважався в Матіївці та навколишніх хуторах, що у Бахмацькому районі на Чернігівщині, неабияким комерсантом. На своїй машині він розвозив селами товари повсякденного вжитку i продукти на замовлення. Жителів глибинки заможними не назвеш. Тож часто вони брали у Миколи товари у борг, під запис.

Смертельний обгiн

Останнім часом в Україні й тижня не проходить, щоб на дорогах в аварію не потрапив пасажирський автобус чи «маршрутка». Вчорашній ранок не став винятком. О 7.30 на автодорозі «Козелець—Остер», за кілометр від Козельця, що на Чернігівщині, в аварію потрапив автобус із 25 пасажирами. За попередніми даними, службовий «ЛАЗ» прямував у бік Козельця, йому навпроти по зустрічній полосі їхала вантажівка «ЗІЛ-130». Під час обгону велосипедиста вантажівка перегородила дорогу. Водій автобуса намагався уникнути зіткнення, але перекинувся в кювет.