Ні серпа, ні молота

Адміністративний позов Всеукраїнського об’єднання «Свобода» щодо незаконності використання радянської символіки під час святкування Дня Перемоги задовольнив Прилуцький міськрайонний суд у Чернігівській області, повідомив «УМ» голова чернігівської обласної організації «Свобода» Андрій Міщенко. Згідно з судовою постановою, Прилуцькій районній раді та іншим суб’єктам (держустановам), переліченим у рішенні райради як об’єкти для встановлення 9го травня радянських прапорів, видано припис про заборону вивішувати на фасадах будівель «червоно­серпасті» поряд із Державним прапором України.

СИМВОЛічні ігри

СИМВОЛічні ігри

Патріотична громадськість За­кар­паття висловлює обурення з приводу появи на держустановах прапорів іноземних держав і звинувачує в грубому порушенні українського законодавства депутатів місцевих рад низки районів області, які представляють інтереси національних меншин.

Чужі свині не пройдуть!

Вірус грипу свиней уже давно господарює в Європі та США. Як повідомив «УМ» прес–секретар Державного комітету ветеринарної медицини України Анатолій Осадчий, вперше «свинячий», ще немутований, грип виявили в 1931 році. Останній серйозний спалах вірусу відбувся в Європі в 1990—1991 роках. Українські ж свині досі не грипували. Зате ми сьогодні маємо всі шанси похворіти за братів менших. «Свинячий грип» може передаватись від свині до людини, від людини до людини і навіть від людини до свині», — сказав «УМ» Анатолій Осадчий. Ризик зараження вірусом через термічно оброблену свинину мінімальний, а от живі свинки можуть стати справді небезпечними. Їх, за словами Анатолія Осадчого, активно імпортують в Україну з–за кордону.

Прапори із «драпу»

Традиційний щорічний Марш Свободи, організований об’єднанням громадських ініціатив «Об’єктивна реальність», відбудеться 2 травня у чотирьох містах України. Як і в попередні роки, серед вимог цьогорічного маршу провідною залишається теза про подолання наркокорупції у силових структурах та врегулювання законодавства щодо незаконного обігу наркотиків. Проте цього разу організатори відмовились від звичного «ходіння» вулицями Києва і збираються прийти лише до Міністерства внутрішніх справ, аби «пояснити міністрові справжню суть вимог та навчити Юрія Луценка основам англійської мови».

Червонознаменний округ

Позавчора сесія Запо­різької обласної ради солідаризувалася з колегами міськради — підтримала пропозицію місцевих комуністів прикрасити до Першотравня прапорами Радянського Союзу будівлі держустанов та вулиці краю. (Нагадаємо, піонерами були депутати міськради, котрі таке рішення проголосували ще на сесії 16 квітня).

Хто не спить у Великодню ніч?

Хто не спить у Великодню ніч?

Президент України традиційно візьме участь у Великодніх Богослужіннях. Віктор Ющенко запрошує приєднатись Голову Верховної Ради Володимира Литвина, Прем’єр–міністра Юлію Тимошенко та український уряд, лідера опозиції Віктора Януковича, а також представників парламентської опозиції, українську інтелігенцію.

«У карний розшук ідуть фанати своєї справи»

Історія вітчизняного кримінального розшуку нараховує вже дев’ять десятиліть — правовою базою організації карного розшуку Української РСР став декрет Раднаркому «Про організацію карного розшуку» від 15 квітня 1919 року. Втім окремі підрозділи існували в Україні й раніше — ще за часів Української народної республіки. 90 років у людському вимірі — це кілька поколінь оперативників, десятки й сотні тисяч розкритих злочинів, заарештованих злочинців, врятованих життів. Про те, як живуть і чим пишаються нинішні розшуковці, розповів «УМ» заступник міністра внутрішніх справ, начальник кримінальної міліції Володимир Євдокимов.

«Сорок восьмий» — не останній

У середу вранці двадцятеро працівників харківського державного підприємства «48–й завод залізничної техніки» заблокували завод на знак протесту проти невиплати зарплат та масових скорочень, до яких вдається керівництво ДП останнім часом. Люди вишикувалися живим ланцюгом на в’їзді до прохідної, загородивши дорогу для автотранспорту. Не пропустили пікетувальники й автівку керівника підприємства Володимира Квашніна. Зрештою, вкрай знервований директор, здаючи назад, переїхав блокувальника — начальника одного з цехів заводу.

І я — не я, і провина не моя

І я — не я, і провина не моя

Інциденту, який стався в Одесі 21 березня, — тоді під офісом проросійської партії «Родіна» приватні охоронці, застосувавши фізичну силу, затримали оперативників Одеського облуправління СБУ, — могло б і не відбутися, якби співробітники спецслужби діяли професійно. Про це заявив депутат Одеської міськради, лідер «Родіни» Ігор Марков на позавчорашній прес–конференції в агентстві РІА «Новості». За словами політика, проти якого порушено кримінальну справу за двома статтями кримінального кодексу («втручання у діяльність правоохоронних органів» та «насильницькі дії, застосовані проти правоохоронців), оперативники допустили низку неприпустимих помилок, внаслідок чого виникли підстави сумніватися в їх приналежності до спецслужби.

Радіотиша

На території півострова щомісяця від користування послугою дротового радіо відмовляється від 500 до 700 радіослухачів, а з 200 тисяч радіоточок на початку 90–х років залишилося всього 10 тисяч радіоточок. Відтак використання мереж стає недоцільним і нерентабельним, заявляє центр телекомунікаційних послуг кримської філії компанії «Укртелеком». Нині на всіх трьох каналах дротового радіо мовить Національна радіокомпанія України — це програми «Українського радіо» (УР–1), радіо «Промінь» та радіо «Культура», тобто все, що звучить саме українською.