Назад, до СРСР, у прайм-тайм

Назад, до СРСР, у прайм-тайм

Вітчизняне телебачення повертає моду на осучаснене радянське ретро. Українські телеменеджери щедро «годують» глядачів російською телевізійною продукцією, в якій викривлено показана історія радянської доби. Так, «Інтер» у зручний для свого глядача час, тобто — по буднях, відразу після випуску вечірніх новин, показує здвоєними серіями телевізійні художні фільми з життя так званого пізнього СРСР. Оскільки основна аудиторія каналу, що презентує себе «головним», — переважно люди віком за 50, недалеке минуле, на яке припали їхні кращі, активні роки, повинно викликати й таки викликає ностальгію.

Голосоманія. Випробування для батьків і дітей

Голосоманія. Випробування для батьків і дітей

«Плюси» — першовідкривач талант–шоу на вітчизняному ТБ — не прогадали, коли запустили проект за участі дітей 6—14 років за голландським форматом The Voic of Holland. За юними талантами, що виступають на сцені каналу «1+1», щонеділі тепер слідкують родини, загальноосвітні й музичні школи, діти й дорослі.

Тупі стріли у бік «біло–блакитних»,

Історія дає показові приклади реакції авторитарної влади на справжню політичну сатиру. Так, Тараса Шевченка в царській Росії почали репресувати саме за поему «Сон», точніше — за рядки про царицю, схожу на сушений опеньок.

«Глядач голодує від нестачі історії в ефірі»

«Глядач голодує від нестачі історії в ефірі»

На вітчизняному телебаченні дуже складно знайти проекти, в яких iдеться про українську історію. Один iз небагатьох — історико–документальний цикл «Машина часу», який два роки виходить в ефір «5–го каналу». З автором і ведучим програми — журналістом Андрієм Охрімовичем — наша розмова.

Оксана Кучерова: Бажаючих помінятися сім’ями за тиждень буває 100

Оксана Кучерова: Бажаючих помінятися сім’ями за тиждень буває 100

Кілька останніх років чи не найбільше на вітчизняних каналах різних реаліті–шоу. Із Оксаною Кучеровою — телепродюсером популярних проектів цього тележанру — ми зустрілися на презентації «Джентльменського набору», нового реаліті «Плюсів».

Валерій Іванов: Якими будуть теленовини —залежить від власників каналів

Валерій Іванов: Якими будуть теленовини —залежить від власників каналів

Парламентська виборча кампанія трохи змінила телебачення: буквально за тиждень до голосування можна було дивитися навіть більш–менш об’єктивні новини, скажімо на «Інтері». Чи вдасться телевізійникам хоч трохи протистояти владному тискові надалі? Про це ми говоримо з Валерієм Івановим, медіа–експертом, керівником Академії української преси

Наталія Мосейчук: Нас копіюють колеги

Наталія Мосейчук: Нас копіюють колеги

Після кількамісячної перерви «за сімейними обставинами» добігає кінця перший робочий тиждень ведучої «ТСН» Наталії Мосейчук. Із досвідченою телевізійницею ми говоримо про сучасні теленовини і телеведучих.

Зомбування виборця

Зомбування виборця

Чим ближче до виборів, тим частіше у телевізорі з’являються ті, хто планує зайняти крісла у Верховній Раді. Кожен переконує, що він — найкращий. Утiм обирати лише за обіцянку, що тисяча євро — це реальна зарплата, а її половина, не менше 5 тисяч гривень, — така ж реальна пенсія, — не варто. Постійна присутність лідерів партій і «незалежних» кандидатів у телеефірі виборця має насторожити...

Леонід Мужук: Заборонену «Роксолану» не пропускали через кордон

Леонід Мужук: Заборонену «Роксолану» не пропускали через кордон

П’ятнадцять років тому телеглядачі побачили прем’єру першого вітчизняного серіалу «Роксолана». Історія української дівчини, яка стала дружиною султана, зацікавила багатьох більше, ніж бразильська просто Марія і герої американської «Санти–Барбари». Про перипетії зйомок серіалу, в якому головну роль зіграла Ольга Сумська, ми говоримо з Леонідом Мужуком, співавтором сценарію, екс–директором «Укртелефільму».