«Тримайтеся лівої сторони»

Керівництво Київського метрополітену пообіцяло упорядкувати торгівлю в «підземці», насамперед позбутися стихійних продавців та незаконної реклами, а також змусити торговців, які працюють за заздалегідь укладеним договором, дбати про зразковий санстан навколо своєї ятки.

За два роки — 70 убивств

Волонтери руху на захист тварин мікрорайону «Теремки» написали відкритого листа заступникові голови Київської міськдержадміністрації Олександру Мазурчаку з проханням припинити насильство над бездомними псами. Люди апелюють до Програми гуманної регуляції кількості безпритульних тварин у Києві, затвердженої у 2007 році. Згідно з нею, тварин мають відловлювати, стерилізувати та «повертати в попередній ареал перебування».

Покращувачi будинкiв чи хапуги в законi?

Покращувачi будинкiв чи хапуги в законi?

Віднедавна влада активно пропагує створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Після перерви у вісім років від реєстрації в Мін’юсті наказу «Про затвердження типового статуту об’єднання...» (а це було за прем’єрства Януковича), теперішній Янукович–Президент, уряд та міськадміністрації активно пропагують оголошену житлово–комунальну реформу. Багато представників правлячої команди доволі радикальні в питанні ОСББ — говорять навіть про те, що людей треба примушувати створювати об’єднання і вступати в них.

Однак мешканці стольного Києва не поспішають відмовлятися від своїх ЖЕКів. На це є кілька причин: дехто бачить у такому об’єднанні «міський колгосп», когось задовольняє і теперішній стан комунальної сфери, а найбільш допитливі познаходили в реформації стільки «підводних течій», що свідомо відмовляються від ідеї ОСББ.

Тож поки влада залучає іноземні організації для надання своїй ідеї «прогресивного обличчя» і вдається до пропаганди у «кращих традиціях» СРСР, журналіст «УМ» спробував з’ясувати, яке добро та яких «злих сюрпризів» слід чекати від ОСББ.

Погудiли i злетiли

Погудiли i злетiли

Так сталося, що восени ми стали фактично першими пасажирами щойно вiдкритого терміналу F в аеропорту «Бориспіль». А цього вiвторка — теж цілком випадково — потрапили на один із перших рейсів Wizzair, що вилетів із так званого «Міжнародного аеропорту «Київ—Жуляни».

Побиття Принца

Побиття Принца

Скульптуру Маленького принца у ландшафтному парку на перетині Пейзажної алеї і Десятинного провулку спіткала зла доля: у ніч на середу вандали відбили голову казковому героєві Екзюпері, понівечили скульптуру і пошкодили табличку з написом «Дітям України від дітей Франції».

Відкрили скульптуру принца зовсім недавно — у 2010 році. А встановили на ділянці, за право зводити багатоповерхівку на якій Міністерство закордонних справ бореться в судах кілька років. Мешканці довколишніх будинків кивають у бік сірої будівлі на Михайлівській площі: вони певні, що саме МЗС — найбільший ворог ландшафтного дитячого майданчика.

На безриб’ї й мером станеш

Мешканці стольного града Києва не довіряють міській владі й жадають висловити цю позицію на виборах мера. Лише 6 відсотків киян згодні чекати на муніципальні вибори до 2014 року. Решта прагне змін і якнайшвидше, причому 25 відсотків готові йти на виборчі дільниці негайно, та бодай у найближчу неділю. Такі дані соціологічного опитування, яке проводилося з 11 по 17 березня завдяки поквартирному обходу киян, оприлюднила днями шанована Громадська організація «Комітет виборців України». Але за кого голосувати? Так само, як і в 2008 році, пропозиція прохідних кандидатур невелика, як сказав би класик, «узок круг демократов, слишком далеки они от народа».

Приручити «монстра»

Приручити «монстра»

Після довгої й безуспішної судової тяганини через незаконне зведення офісного центру в дворі будинку на вулиці Набережно–Хрещатицькій мешканці просять голову КМДА Олександра Попова віддати довгобуд для Музею історії Києва, який не має свого приміщення. Наразі будівництво цього 7–поверхового «монстра» (до речі, на території заповідника «Стародавній Київ») не ведеться, бо у забудовника — фірми «Ю–Ай–Пі–Лтд» — почалися фінансові проблеми. Оскільки влада вважає будівництво законним й ініціювати знесення не збирається, жителі, у дворі яких височіє споруда, пропонують передати її в комунальну власність, добудувати і використати як приміщення для «безпритульного» музею, експонати якого вже кілька років гибiють в Українському домі.

«Аква»–бізнес

Дати можливість приватним підприємствам заробити на продажу артезіанської води, а натомість отримати відремонтовані бювети — за реалізацію цього задуму активно взялася столична влада. На Оболоні (вулиці Героїв Сталінграда, 13) від бювету до спецбудівлі, що виглядає як звичайний кіоск, уже провели труби — тут у перспективі мешканцям і будуть продавати воду. Почали роботи зі встановлення подібного комплексу й на Оболонському проспекті,14.

«Гоп, мої черевики...»

«Гоп, мої черевики...»

Київські скульптори Андрій і Петро Озюменки видали «на–гора» черговий доробок: цього разу вони створили бронзову скульптуру у вигляді пари зношених черевиків.