Бульдозер від малоросів

Бульдозер від малоросів

Позавчора серед білого дня, повідомив «УМ» депутат Тахтаулівської сільської ради Володимир Зайцев, йому зателефонував знайомий із приголомшливою звісткою: Полтавою рухається вантажівка комунальників із величезним хрестом, дуже схожим на встановлений на історичному полі Полтавської баталії. На освяченому місці замість 5–метрового хреста на честь українських козаків — «славних лицарів гетьмана Івана Мазепи» — пан Володимир побачив лише... розгорнутий бульдозером пісок. Водій припаркованої поруч машини розповів, що близько десятої години трактор і вантажівка під наглядом чоловіків, серед яких був і офіцер міліції у формі, вирвали хрест за допомогою троса й завантажили у кузов автомобіля.

Гайсин «розміновано»

Гайсин «розміновано»

Три величезні склади боєприпасів (причому два з них — у безпосередній близькості до обласного центру) отримала у спадок Вінниччина від Радянської армії. Нині ж зі смертельною начинкою цих підземних і наземних сховищ потроху прощаються. Торік із регіону забрали всі авіаційні боєприпаси, а днями перестав існувати склад протитанкових і протипіхотних мін місткістю близько 12 тис. тонн. У мальовничому сосновому лісі в Гайсинському районі вантажівки у супроводі спецназу перевезли останню партію до складу поблизу Деражні, що на Хмельниччині. Військові впорались лише за півроку, щодня вивозили від 80 до 140 тонн мін.

Тротилом по «індійцях»

Пригоди з працівниками гірничо–металургійного гіганта, що є власністю індійського магната Лакшмі Міттала, відбуваються з дивовижною періодичністю. Тут і побиття одного з керівників вищого ешелону, і вибухи, і вражаюча ситуація з головним енергетиком, якого дотепер розшукують за підозрою у вбивстві жінки.

Кінцева станція — «Підзамче»

Сьогодні у Львові поховають останки 602 людей, розстріляних на залізничній станції Підзамче ще в 40–х роках. Людей закатували майже в самому місті, між залізничною колією та Високим Замком. Страшна знахідка — близько 600 людських тіл, серед яких 11 жінок та 114 дітей, зокрема троє немовлят, кілька дітей віком трьох–чотирьох років. У братській могилі знайшли дитяче взуття, буковинські постоли, натільні хрести та медальйони. Місце кривавої розправи енкаведистів ще у 2006 році виявили представники львівського «Меморіалу імені Василя Стуса».

«Лікуйте» виразку, бо бізнесу не буде

«Лікуйте» виразку, бо бізнесу не буде

Після того як мисливці за металом частково розікрали арматуру саркофагу над скотомогильником із сибірською виразкою, що розташований у курортній зоні Чорноморського узбережжя Херсонщини, фахівці з Інституту епідеміології та інфекційних хвороб винесли вердикт: цей об’єкт несе потенційну небезпеку для життя та здоров’я людей. Власники фешенебельних міні–готелів шоковані: якщо влітку наступного року купальний сезон у Залізному Порту так і не буде розпочато, загальна сума збитків наблизиться до кількох мільйонів доларів!

Атака колоній

Видовище не для людей зі слабкими нервами побачила у власній квартирі чернівчанка. Відкривши ввечері кватирку, аби провітрити приміщення, зранку жінка виявила у квартирі неочікуваних гостей. Стеля, стіни та шафи були вкриті... маленькими пухнастими кажанами. Звідки в такій кількості взялися ці нічні тваринки поблизу дев’ятиповерхової будівлі, наразі не відомо. Можливо, вони змерзли і кинулися у відкрите вікно.

Коли полігон зазеленіє?

На недавньому засіданні колегії Запорізької облдержадміністрації представник Мелітопольської райдержадміністрації дорікнув очільнику регіону Олександру Старуху: минає рік, як влада обіцяла мешканцям обстріляних сіл, що на очищеній від боєприпасів території ліквідованої 275–ї артбази буде висаджено сад чи ліс, а не зроблено нічого. Голова облдержадміністрації закликав «нікого не вводити в оману, адже у грудні 2008 року МНС передало держадміністрації Мелітопольського району Акт виконаних робіт з очищення території від боєприпасів, а не документ про передачу цієї землі з користування Міноборони у власність місцевій владі». Таким чином, резюмував Олександр Старух, досі ніхто не має права підписати розпорядження про обіцяне заліснення навіть очищеної території.

Саркофаг для урану

Дніпропетровські екологи б’ють на сполох: області загрожують сховища колишнього заводу зі збагачення урану, де зберігається, за даними різних джерел, від 42 до 50 мільйонів тонн ядерних відходів. Спеціальна комісія провела планові обстеження стану сховищ радіоактивних залишків виробництва Придніпровського хімзаводу і, за словами одного з її членів Павла Хазана, рівень гамма–випромінювань на цих територіях перевищує норму в 20 разів.

Святий Миколай дійшов до Донецька

У Донецьку стартувала Всеукраїнська благодійна акція «Миколай про тебе не забуде!», яку щорічно, вже дев’ятий рік поспіль, проводять для маленьких українців до Дня святого Миколая. Благочинну акцію, започатковану у Львові ще 2000 року, підтримали багато українських міст, серед яких Ужгород, Київ, Тернопіль, Луцьк, Дніпропетровськ, Кузнєцовськ, Золочів, Харків, Луганськ, Ізмаїл, Черкаси, Керч, Житомир, Миколаїв та Конотоп. І лише цьогоріч естафету доброчинності підтримав Донецьк.

Глечик, де гроші лежать

Цей глибоко заритий у ґрунт глек підчепив екскаватор, що виконував земляні роботи неподалік від прохідної винозаводу «Таврія». Щоправда, глечик від пошкодження технікою розбився, відкривши очам робітників купу скручених у тугі трубочки паперових грошей.