Ілія та Кирил зустрінуться у Володимира

Учора вранці в аеропорту «Бориспіль» представники духовенства від УПЦ МП зустрічали Святійшого патріарха Ілію II, католикоса–патріарха Грузії. А сьогодні під вечір (о 17.00) сюди прибуде ще один високий гість — очільник Російської православної церкви Кирил. Уже за годину грузинський і російський патріархи зустрінуться у стінах Києво–Печерської лаври. Участь у цій зустрічі приймаючої сторони — українського духовенства — не передбачена.

«Ф» його «З»...

Як стало відомо «УМ» зі своїх джерел, спроба об’єднання деяких опозиційних сил під прапором «Фронту змін» зазнала невдачі. Досить рейтинговий лідер «ФЗ» Арсеній Яценюк остаточно відмовився «взяти під крило» партії «За Україну!» В’ячеслава Кириленка, «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та «Собор» Анатолія Матвієнка. Мотивація: Яценюк розуміє, що ці троє майже нічим не посприяють рейтингу «ФЗ», а натомість відберуть чимало місць у прохідній частині списку до Верховної Ради.

«Бонди» з фотокамерами

«Бонди» з фотокамерами

Усі троє фотографів, затриманих у Грузії за підозрою у шпигунстві на Росію, визнали свою вину. Нагадаємо, одразу після арешту в тому, що на прохання знайомого збирав і передавав таємну інформацію про зустрічі президента Михаїла Саакашвілі та схеми його резиденції, зізнався тільки особистий фотограф глави держави Іраклій Геденідзе. Ще двоє підозрюваних — Георгій Абдаладзе та Зураб Курцикідзе (той самий «знайомий», якого постачав даними Геденідзе) свою провину категорично заперечували. Абдаладзе, який працював на МЗС, навіть оголосив сухе голодування. Саме він «розколовся» останнім. При цьому адвокат фотографа Ека Беселія наголосила, що ще за десять хвилин до «зізнального» допиту його підзахисний наполягав на своїй невинуватості, а в присутності слідчого несподівано змінив свідчення.

Російське слово по–німецьки

Попри бажання учнів, у школі їх змушують вивчати російську мову. Обурені батьки вимагають скасувати непотрібні уроки, адміністрація невблаганна: діти вивчатимуть «вєлікій і могучій», незалежно від того, потрібен він їм чи ні й що на цю тему думають у їхніх сім’ях.

Доба — обертом голова

Британський радіоведучий Дейв Теннер витратив 24 години, 14 хвилин і 54 секунди на безперервне кружляння на одному й тому самому атракціоні. 27–річний діджей на прізвисько Небезпечний Дейв перевершив попереднє досягнення американця Блейна Мартіна, який у 2004 році зумів протриматися на каруселі 24 години і дев’ять хвилин.

Для «Могилянки» зробили виняток

Обурення, яке здійняли в пресі після суттєвого зменшення держзамовлення Національному університету «Києво–Могилянська академія», що входить до п’ятірки кращих ВНЗ країни, в Міносвіти таки почули. З президентом вишу Сергієм Квітом зустрівся заступник міністра Євген Суліма. І в той же день на адресу НаУКМА надійшов офіційний лист, де зазначено, що міністерство, «як виняток, збільшує державне замовлення на денну форму навчання» для «Могилянки». На програмну інженерію за освітньо–кваліфікаційним рівнем бакалавра університету накинули додатково «аж» 4 місця, на філософію — 10 місць, на соціальну роботу — 15 місць.

«Без України європейський проект виглядає незавершеним»

«Без України європейський проект виглядає незавершеним»

В іспанському місті Сан–Себастьян цими днями відбувся міжнародний семінар з питань Центральної Європи. До участі в ньому найавторитетніша медіа­–організація континенту — Асоціація журналістів Європи, яка виступила ініціатором цієї зустрічі, запросила поважних політиків, дипломатів, керівників ЗМІ, екс–керівників низки країн. Серед них — попереднiй Президент України Віктор Ющенко, екс–президенти Польщі Олександр Кваснєвський та Румунії — Петре Роман. Також у семінарі брали участь екс–комісар ЄС iз питань торгівлі та політики добросусідства Беніта Ферреро–Вальднер, колишнiй президент Європарламенту Енріке Барон, президент Асоціації журналістів Європи Дієго Гарседо. Головні теми, які обговорили учасники — пріоритети напрямів розвитку країн пострадянського простору та їхні подальші стосунки з Росією, яка відновила свою економічну та військову потужність. Проте так і не стала країною, де панують верховенство права і демократія.

Плювок Путіним

У Німеччині розгорається політичний скандал через присудження прем’єр–міністрові Росії Володимиру Путіну премії «Квадрига». Цю нагороду з 2003 року присуджують видатним діячам політики, економіки та культури, які «наділені духом першопрохідника» і прагненням до «суспільного блага». Серед лауреатів премії — перший президент СРСР Михайло Горбачов, екс–канцлери Німеччини Гельмут Коль і Герхард Шредер, екс–президент Чехії Вацлав Гавел і голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. Цього року оргкомітет вирішив відзначити Путіна, оздобивши повідомлення про своє рішення компліментами на кшталт «уже сьогодні він гідний окремої глави в книзі історії», «в традиціях Петра Першого він прокладає віхи до майбутнього» тощо.

Битка з написом «культура»

Виконати рішення Господарського суду, який повернув приміщення книгарні «Сяйво» у комунальну власність, учора намагався державний виконавець ДВС Шевченківського райуправління юстиції у місті Києві. Але потрапити в заблоковане металевими щитами приміщення магазину йому не вдалося.

ПС: початок суверенітету

ПС: початок суверенітету

На карті світу з’явилася нова країна: 9 липня Південний Судан офіційно проголосив незалежність. Під час урочистої церемонії в столиці свіжоспеченої країни Джубі у присутності глав трьох десятків африканських держав, іноземних делегацій та представників міжнародних організацій на площі перед меморіалом, де похований національний лідер Джон Гаранг, було спущено прапор Судану. Полотнище передали суданському президентові Омару аль–Баширу, який від імені колиш­ньої метрополії привітав Південь із «днем народження». Напередодні про визнання незалежності нової держави заявив і уряд у центральному Хартумі.