Непотрібні... геологи

Непотрібні... геологи

У недалекому минулому державне багатопрофільне геологічне підприємство «Укрвуглегеологія», що в Донецьку, виконувало чималі обсяги геологорозвідувальних та інших робіт. Причому не тільки на території України, а й у таких країнах, як Південна Корея, Іран тощо. Але тоді в «Укрвуглегеології» працювало понад 7 тисяч осіб і налічувалося 10 експедицій, що базувалися в декількох містах Донбасу. Нині ж на підприємстві залишилося всього 230 працівників і три експедиції. До речі, останні на сьогодні практично ніякої роботи не виконують, і на їхній території реально зустріти хіба що керівника, бухгалтера та сторожа...

В умілих руках і солома співає

У Черкаському художньому музеї відкрито незвичайну виставку картин: 71–річний уманський художник Іван Сердюк свої полотна «малює» соломою. На виставці представлено майже 40 робіт майстра, що виконані в техніці аплікації з елементами злакових стебел. Така робота є дуже ювелірною. Як розповів «УМ» сам майстер, спочатку він малює картину, а вже потім робить на ній аплікацію із соломки. Над однією картиною працює щонайменше місяць, а буває й більше.

Кровожерливий Барон

До хірургічного відділення Котелевської райлікарні дитину привезли із рваними ранами голови та обличчя непритомною й у дуже важкому стані. Як з’ясувалося, в одному з сіл району стільки прикрощів малому та його батькам завдав пес породи ротвейлер, який належав знайомим родини. Вони саме приїхали в це село погостювати. Тож із двома синами господарів хлопчик бавився біля двору в хокей. Пес з «аристократичною» кличкою Барон був прив’язаним, аж раптом зірвався з ланцюга й накинувся на «чужака», котрий виявився ще й наймолодшим у хлопчачій компанії, та почав його шматувати...

Письменник святкує, коли його читають

Письменник святкує, коли його читають

Унікальне видання академіка Агатангела Кримського, відомого вченого, філософа, поліглота і письменника, вперше вийшло друком на Черкащині. Неймовірно, але рукопис цієї книги, яка була підготовлена до друку ще 80 років тому, пролежав у фондах районного краєзнавчого музею у місті Звенигородка.

Таки буде прокат

Виявляється, в Україні й під час світової кризи підприємство може не лише битися за виживання, але й розвиватися. Причому не в сенсі «купи–продай», а розбудовувати пристойні промислові підприємства. Доказом цьому може бути завершення будівництва в Алчевську нового заводу «Метали й полімери». Реалізація проекту обійшлася його ініціаторам більш як у 400 мільйонів гривень. А окупитися він має впродовж п’яти років.

Загиблому дереву присвячується

Три тополі, надпиляні комунальниками біля Харківської академії дизайну та мистецтв, завдяки студентській творчості тепер служитимуть пам’ятниками. Викладач вузу і відомий у місті скульптор Сейфаддін Гурбанов запропонував своїм вихованцям пофантазувати на тему знищеної природи, і ті встановили на обрубаних стовбурах прості, але показово–символічні фігури. Центровою із них служить постать залізного дроворуба з сокирою у руках, що викликає асоціацію з монстром. Саме у такому образі, на думку митця, треба сприймати людей, які нищать усе живе.

Аферисти чистої води

Аферисти чистої води

У неділю, 20 грудня, спливає термін ультиматуму ТОВ «Чиста вода»: реальна загроза замороження і руйнації зупиненого 175–кілометрового водогону змусила можновладців змінити милість на гнів щодо концесіонера, керівників якого парламентарії називають «аферистами чистої води».

Зрячий вибір

Харківська молодіжна громадська організація інвалідів «Толеранс–центр» випустила аудіокнигу «Зрячий вибір», яка допоможе людям із проблемним зором краще розібратися у тонкощах президентської кампанії.

Український «діснейленд» у Польщі

Український «діснейленд» у Польщі

Міський голова невеличкого містечка Томашув Любелський вирішив збудувати на околицях свого містечка декілька замків. Наразі мрії ще досить розпливчасті. У планах — будівництво від 6 до 12 замків. Зрештою, навіть не замків, а лише їхніх зменшених копій, але не з пінопласту чи з дерева — а з каменю та цегли. Це, на думку поляків, має перетворити маленьке містечко на туристичну Мекку. Мер польського райцентру пан Ришард Собчук наразі достеменно не знає, в яких пропорціях відтворювати твердині — масштаби коливаються від 1 до 50 чи від 1 до 100.