Про масову акцію протесту гірники «Донбасу», куди входять три шахти — «Глибока», «Комунарська» та «Щегловська», попереджували ще наприкінці минулого року. Причини такого кроку пояснюються у висунутих вимогах — погашення заборгованості із зарплати у розмірі майже 8 мільйонів гривень, затвердження самостійного статусу шахт, що змусить Мінвугілля відмовитися від наміру включити згадані підприємства до складу компанії «Макіїввугілля», погашення банківського кредиту (35 мільйонів гривень, з яких досі погашено половину), що його шахтоуправління брало на розвиток шахт під гарантії держави. Крім того, у грудні гірники «Донбасу» чогось позбулися законної дотації у розмірі 1,7 мільйона гривень.