Під Донецьк копають

Ні для кого не секрет, що під нашими містами закладена міна уповільненої дії у вигляді систем каналізації, які, будувалися ще за радянських часів, і більшість із них відпрацювала свій ресурс. Та й були вони розраховані на інші об’єми. Тому природно, що з’явилася потреба або в нових комунікаціях, або в заміні старих.

Кому вітамінчики?

Створення першої на Кіровоградщині соціальної аптеки, за словами голови облдержадміністрації Володимира Мовчана, довелося починати практично з нуля, адже ще в 2004 році всі державні аптеки області (а це 167 закладів) перейшли до власності приватної фармацевтичної компанії. Першу державну соціальну аптеку створили за ініціативою облдержадміністрації та обласної ради на базі комунального підприємства «Кіровоградфармація» — єдиного в області, яке реалізує наркотичні та психотропні препарати на законних підставах.

Терикони розрівняють?

Терикони розрівняють?

Останні десятиліття розбудова Донецька велася згідно з генеральним планом, прийнятим ще за «царя Панька», у 1972 році. Свій моральний ресурс генплан вичерпав ще на початку 90–х років, і відтоді розбудова шахтарської столиці велася стихійно, за принципом — куди покаже перст чиновника. Новий генеральний план розвитку столиці Донбасу, розробка якого тривала з 2004 року, нарешті затвердила міська рада. Розрахований до 2031 року план передбачає низку революційних рішень, покликаних до невпізнаності змінити здебільшого промислові ландшафти міста — зробити Донецьк зеленим і європейським.

Дніпро дорожчає

Рік тому в Кіровограді вже підвищували тарифи на воду. Й ось — новий виток цін. Тепер кубометр води і водовідведення в місті коштуватиме 6 гривень 47 копійок, що на 1.09 гривні більше. Головною причиною подорожчання води для споживачів у кіровоградському водоканалі називають підвищення тарифів водогону «Дніпро—Кіровоград». Плюс збільшення тарифів на електроенергію та підвищення мінімальної заробітної плати працівникам кіровоградського водоканалу.

...І диванчики для поцілунків

Після Одеси Тернопіль став другим містом України, де відкрився мультиплекс «Сінема Сіті». Як повідомив під час презентації співвласник закладу, бізнесмен Борис Фуксман, заклад поєднує всі переваги сучасного кінотеатру. Всі його чотири кінозали (один передбачає демонстрацію стрічок у форматі 3D), кожний з яких розрахований на майже півтори сотні глядачів, обладнано високоякісною апаратурою з багатоканальним звуком та високою якістю показу на великих екранах, комфортними кріслами, кондиціонерами тощо. Входять до структури «Кіноміста» також три бари. В самих же залах є навіть спеціальні love seats — місця для поцілунків, тобто зручні диванчики «на двох» в останніх рядах. Коштує такий, правда, недешево — 130 гривень із пари, так що кавалерам зі статками нижче середніх доведеться цілувати своїх дівчат деінде.

Капкани для чернігівського звіра

У Чернігові політика знову сперечається з релігією. Цього разу в центрі конфлікту опинився пам’ятник Симарглу — язичницькому символу, що зображений на капітелі старовинного Борисоглібського собору (XII ст.). Саме скульптуру древнього «чернігівського звіра» — так останнім часом називають цей елемент орнаменту храму — місцева організація «Громадська думка» й вирішила встановити як символ–оберіг міста.

Сонце «кусається»

Таку невтішну цінову перспективу на нинішнє літо окреслило керівництво кримського Міністерства курортів і туризму під час традиційної міжнародної туристичної виставки «Крим. Курорти. Туризм–2010», що відбулася в Ялті. Тож, враховуючи подорожчання «харчо­блоку» і комунальних послуг, одне ліжко–місце за добу на Південнобережжі обійдеться влітку в серед­ньому в 400 гривень. Хоча деякі власники турбаз задля максимальної завантаженості залишать старі розцінки, запевнила заступник міністра Марина Слєсарєва. За її словами, це стосується передовсім Західного Криму, а саме — Чорноморського і Роздольненського районів, де можна буде вкластись у 152 гривні.

Росла з могил ялинонька...

На початку року «УМ» повідомляла, як у Коростені на Житомирщині прикрасили до новорічного свята ялинку, зрубану без дозволу в подвір’ї приватної садиби. Судова тяганина спадкоємців обійстя з можновладцями триває там і дотепер. А в Козельці на Чернігівщині пішли ще далі: там головну ялинку вирубали на кладовищі. Розголосу ж ця історія набула лише зараз, коли козелецького селищного голову та його заступника притягнули до адміністративної відповідальності.

І що воно так «штиняє»?

І що воно так «штиняє»?

«Вставши вранці, як завжди пішла на кухню, відкрила кватирку: від ковтка «свіжого» повітря відразу ж стало дерти у горлі. Думала, що біля будинку хтось запалив сміття. Проте й по дорозі на роботу, проїхавши майже півміста з мікрорайону «Сонячний» до проспекту Богдана Хмельницького, неприємний присмак повітря відчувала, дихати було важко. Впродовж дня почувала себе не дуже добре, боліла голова», — згадує жителька донецького мікрорайону «Сонячний» Світлана Федоренко. Й не одна вона відчула того дня, що з повітрям у місті щось не так. А кількість скарг до Донецької міської санепідемстанції побила всі рекорди: дзвінки надходили з різних районів міста. Тому працівники санепідем­станції негайно взяли проби повітря і, як з’ясувалося, нюх донеччан не підвів.

Гуртом і школу добудуєм

З незвичною ініціативою виступили на Черкащині уманські журналісти — члени прес–клубу «Свобода слова». Вони взяли під свою опіку добудову школи в приміському селі Родниківка. Вже оголошено про збір коштів, і незабаром буде відкрито рахунок, на який можна буде їх перераховувати. Першим на заклик уманських журналістів відгукнувся колектив навчально–дослідного господарства «Родниківка», пообіцявши вкласти у добудову школи 50 тисяч гривень.