Сонце «кусається»

11.03.2010

Таку невтішну цінову перспективу на нинішнє літо окреслило керівництво кримського Міністерства курортів і туризму під час традиційної міжнародної туристичної виставки «Крим. Курорти. Туризм–2010», що відбулася в Ялті. Тож, враховуючи подорожчання «харчо­блоку» і комунальних послуг, одне ліжко–місце за добу на Південнобережжі обійдеться влітку в серед­ньому в 400 гривень. Хоча деякі власники турбаз задля максимальної завантаженості залишать старі розцінки, запевнила заступник міністра Марина Слєсарєва. За її словами, це стосується передовсім Західного Криму, а саме — Чорноморського і Роздольненського районів, де можна буде вкластись у 152 гривні.

Скільки ж народу цьогоріч скористається рекреаційними принадами півострова, ніхто з присутніх на виставці не загадував. Голова Ради міністрів автономії Віктор Плакида лише оприлюднив минулорічну статистику. Зокрема, те, що у 2009 році сонячний півострів відвідали понад 7 мільйонів осіб (для порівняння у 2008–му — понад п’ять мільйонів), надхо­дження у бюджети всіх рівнів від курортних регіонів становили понад 2 мільярди гривень, а приватні підприємці за оренду житла для проживання сплатили понад шість мільйонів гривень податку.

Водночас на підготовку й проведення нинішнього літнього сезону із кримського бюджету планують виділити 2,5 мільйона гривень, тобто майже на мільйон більше, ніж торік. Але при цьому рекламувати Крим буде нікому: через кризу закінчується «лафа» для російських і українських медійників, яким раніше місцеві санаторії та пансіонати влаштовували безкоштовні тури. У квітні ж нашкребуть грошей лише на «пізнавальні» екскурсії для представників дальнього зарубіжжя, а саме — туроператорів і журналістів із Німеччини й Австрії.