Не хлібом єдиним... тримається піст

Не хлібом єдиним... тримається піст

99 відсотків постової праці припадає на голову, а не на шлунок, вважають християни, які щорік практикують стримання під час Великого посту. Утім богослови стверджують, що «піст треба святкувати, а не зносити», адже це не обітниця смутку і самовиснажування, а духовна практика пробудження внутрішніх, духовних сил, які даються від Бога. Ці сили активізуються в душі за допомогою думки, а отже голови. Головні помічники людини в цій справі — віра, любов, примирення. А шлунок — це орган, так би мовити, другорядний, що при майстерному керівництві голови може гарно послужити очищенню душі. Коли це вмістилище харчів переповнене, то думати про щось інше не зовсім легко. Інша річ — коли духовна потуга людини звільняється з оков земного. А для цього слід свідомо відмовитися від, на перший погляд, необхідних зручностей і звичок. Скажімо, від «чарочки для хоробрості», плитки шоколаду, що «рятує від депресії», «веселих» обговорень обновок співробітниць, «справедливих» нарікань на сусідів, начальство, батьків, дітей...

Стипендія на літо

Позавчора надвечір Леонід Кучма підписав доленосний для багатьох молодих громадян країни указ — про заходи з удосконалення системи вищої освіти. Згідно з цим документом, з 1 липня цього року розмір мінімальної стипендії для студентів українських вузів нарешті збільшиться. Так, для вузів 3—4 рівня акредитації передбачене підвищення на 30 відсотків, 1—2 рівня акредитації — на 25, а для учнів ПТУ — 20 відсотків від суми встановленого законом прожиткового мінімуму. Базова сума «студентського хліба» складатиме тепер 102 гривні і 60 копійок. Утім чи не збільшиться за кілька місяців отой прожитковий мінімум?

Зустріч зі спасінням

Стрітення — це зустріч. Щороку 15 лютого, обмірковуючи подію, що сталася понад 2 тисячі років тому в Єрусалимському храмі, християни працею душі з багатьох розмаїтих образів зустрічей (нового зі старим, мрії і мрійника, очікуючого виконання обіцянки і її втілення) укладають одну велебарвну Зустріч: людини і Всевишнього.

Студент зі штрих-кодом

Подарунки, цукерки та квіти — це те, що не дозволено вручати викладачам вузів у період іспитів. Про це заявив під час недавньої прес-конференції міністр освіти та науки України Василь Кремень. Як повідомляє УНІАН, міністр розповів, що ця вимога міститься у листі про активізацію боротьби з хабарництвом у навчальних закладах, який він направив ректорам українських вузів. За такі хабарі «передбачається притягнення до кримінальної відповідальності згідно з Кримінальним кодексом України», — зазначив Василь Кремень.

Беззаконня у Калінінському

Беззаконня у Калінінському

Усе почалося з того, що рішенням парафіяльних зборів парафія Святого архістратига Михаїла в смт Калінінське Великоолександрівського району на Херсонщині вийшла з підпорядкування Української православної церкви (Московського патріархату) і увійшла до УПЦ Київського патріархату. Для юридичного закріплення цього рішення були подані на реєстрацію відповідні зміни і доповнення до статуту парафії — до слів тексту «Української православної церкви» було додано «Київського патріархату». Розпорядженням голови Херсонської облдержадміністрації зміни до статуту парафії було зареєстровано. Взяти участь у парафіяльних зборах змогли 18 з 30 прихожан, їх рішення про перехід y Київський патріархат було цілком правомірним, що і зафіксовано розпорядженнями голови Херсонської облдержадмiнiстрацiї. Пізніше на підтримку рішення парафіяльних зборів було зібрано ще 487 підписів мешканців селища.

Свято перекладу

Співпраця письменників Пантелеймона Куліша й Івана Нечуя-Левицького та вченого-фізика Івана Пулюя над першим повним перекладом Священної Книги увінчалася друком Біблії у 1903 році в типографії Адольфа Гольцгаузена у Відні — за згоди Британського біблійного товариства. Однак в Україну, що входила тоді до складу Російської імперії, українську Біблію не допустили. Внаслідок урядової заборони від 18 травня 1876 року (так званого «валуєвського циркуляра») заборонялося ввозити на українські терени книги українською мовою.