Сто днів без відповіді

Наступного тижня виповнюється сто днів, відтоді як безслідно зник редактор харківської газети «Новий стиль» Василь Климентьєв. Утім жодного сліду правоохоронцям не вдалося знайти і досі. Днями вже вдруге за кілька останніх тижнів до Харкова приїздила потужна група столичних правоохоронців, аби проконтролювати хід розслідування, але, як і попереднього разу, результатів виявилося небагато. «Чим більше відповідей на наші запитання ми отримуємо, тим більше нових запитань у нас виникає», — прокоментував ситуацію заступник міністра МВС Василь Фаранник.

«Мій мобільний ви знаєте»

Позови до суду, масові протести і наметове містечко на майдані Свободи не дали бажаного результату — кандидат від Партії регіонів Геннадій Кернес, скандально відомий як «авторитет Гепа», вчора таки прийняв присягу та очолив друге за розміром місто України. Привітати Кернеса з інавгурацією прийшли не тільки новообрані депутати міської ради і партійні лідери, а й одразу два мітинги незгодних харків’ян. Одні протестували проти Податкового кодексу, наївно припускаючи, що новий склад міськради може звернутися до Києва з проханням відкликати вбивчий для дрібних підприємців документ. А інші все ще протестували проти мерства одіозного Кернеса, вважаючи його мінімальну (на 0,63%) перемогу сфальсифікованою (нагадаємо, екзит–поли зафіксували відставання «регіонала» від Арсена Авакова на 3—4%). Емоції учасників обох мітингів посилювали музиканти духової секції, виконуючи в унісон розбурханим пристрастям то «Мурку», то похоронний марш.

Карантин поза планом

Хвороба у дітей розвивалася з однаковими симптомами і з блискавичною швидкістю. У всіх з’явився кашель, висока температура та біль у горлі, які майже одразу перейшли у складну форму пневмонії та гострий бронхіт. Вiдповiдно до складностi діагнозу медики обрали і місце лікування: дев’ятьох учнів переправили до інфекційних відділень обласного центру, п’ятнадцятьох — лікують під наглядом харківських спеціалістів у Валках. «У хворих виявили аденовірус або парагрип, — повідомив пресі головний санітарний лікар Валківського району Микола Мининник. — Температура не дуже висока: у кого нижча, у кого вища, кашель, а буквально на другий день виникає запалення легенів. Це дуже стрiмкий розвиток хвороби».

Зняли Сліпого

Зняли Сліпого

Харківські чиновники знову зробили усе можливе для того, аби слобідський мегаполіс потрапив до медійних рейтингів поганих новин. Цього разу місто «прославилося» через наказ мерії демонтувати меморіальну дошку, встановлену на честь видатного релігійного діяча, Патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого. Святійший у 1961 році потрапив на Слобожанщину мимоволі, коли його етапом переправляли з Галичини до мордовських таборів. На цьому довгому шляху його помістили до так званого «Тюремного замку» — пересильної в’язниці по вулиці Малиновського,5, де він пробув кілька тижнів.

Кернесу піднесли гарбуза

Кернесу піднесли гарбуза

Сьогодні харків’яни вдруге вийдуть на загальноміський мітинг протесту, щоб вимагати перерахунку голосів за результатами виборів мера. Ця акція стане відповіддю судам, що не зважилися ретельно розглянути скарги від опозиційних партій та громадських організацій. Ті вже кілька тижнів безуспішно намагаються довести факти масових фальсифікацій під час підрахунку голосів на місцевих виборах.

Свято кільцевої

Харківську кільцеву дорогу жодного разу не ремонтували з дня її відкриття, тобто більше 30 років. Вкрита суцільними вибоїнами магістраль уже мало нагадувала швидкісну трасу, тому рух транспорту за межами міста автомобілісти порівнювали зі смугою суцільних перешкод. Утім до кільцевого шляху, можливо, і досі не дійшли б руки, якби не жорстка програма підготовки до «Євро–2012».

Універсальний атом

Ядерна установка «Джерело нейтронів», яку планують запустити навесні 2014 року на промисловому майданчику Харківського фізико–технічного інституту, — стовідсотково безпечна для міста, повідомив пресі директор ХФТІ Іван Неклюдов у відповідь на вимогу екогрупи «Печеніги» провести публічне обговорення нового проекту. Екологи вважають, що імпульсний ядерний реактор може бути небезпечним для городян. «Хочу підкреслити: розробляється не реактор, а підкритична збірка, якою управляє прискорювач, тому ядерний вибух не можливий у принципі, — коментує закиди «зелених» учений. — Санітарна зона «Джерела нейтронів» буде обмежена стінами приміщення, у зв’язку з чим вплив на населення і довкiлля повністю виключено».

Люсин Харків

Люсин Харків

Як геніально вона грає саму себе, коли ходить старими вулицями Харкова у супроводі свого друга, колишнього мера Михайла Пилипчука та однієї–двох телекамер. Усе в міру, зі смаком, зворушливо. Це ніби кіно, навіяне реальністю або реальність, вмонтована в кіно. Ось зірка на Клочківській, де вже немає її будинку, ось біля Маріїнської гімназії на Римарській, де колись вчилася юнкою, ось пройшла Сумською повз театр Шевченка, монологи з вистав якого й понині цитує українською. На обличчі — зворушливий сум, в очах бринить сльоза. Можливо, це всього лише геніально «прочитаний» матеріал, але чомусь щоразу хочеться вигукнути за Станіславським: «Віримо!». Вона, може, й грає, але ж саму себе — зірку, що й досі любить місто, в якому народилася і прожила сімнадцять найщасливіших років. Так каже вона сама.

Майдан по–харківськи

Після позавчорашнього мітингу, який зібрав у центрі Харкова більше трьох тисяч городян, майдан Свободи вчора здавався незвично порожнім. На ніч на вулиці ніхто не залишився, зранку рух транспорту по вулиці Сумській ніхто не перекривав, за порядком стежили зо два десятки міліціонерів. Але цей спокій нагадує штиль перед можливим штормом. В одному з куточків площі півсотні громадських активістів неквапливо ставлять наметове містечко. В обід тут уже було п’ять протестних наметів, а до вечора стало щонайменше десять. За словами голови громадської організації «Зелений фронт» Юлії Юдіної, надалі тут цілодобово чергуватиме чоловік 50. Наразі вирішуються організаційні питання на кшталт вивезення сміття та підвезення продуктів. Як довго триватиме акція — не відомо. За своє право на чесні вибори активісти готові боротися до повної перемоги.

Повечеряли — і в лікарню

Студенти одразу двох факультетів університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба звернулися до лікарів зі скаргами на здоров’я. В одинадцятьох із них хвороба виявилася у легкій формі — їх деякий час турбував лише головний біль. Десятьом, навпаки, стало дуже зле через діарею та нудоту, тому їх відправили на лікування до Військово–медичного клінічного центру Північного регіону в Харкові. Ще 39 курсантів потрапили до медичної частини свого ВНЗ. В усіх хворих медики діагностували гострий гастроентероколiт у легкій формі.