Трамвайна сага

Учора чиновники Харківського міськвиконкому за зачиненими від преси дверима розглянули проблеми «Міськелектротрансу», який уже кілька днів поспіль страйкує. Як повідомляє наближена до мерії «Міська варта», наведені начальником відділу транспорту і забезпечення пасажирських перевезень Євгеном Ляшенком факти не додали управлінцям оптимізму. Він повідомив, що автопарк цього комунального підприємства невблаганно зношується. На сьогодні свій амортизаційний термін відпрацювали 95 відсотків трамваїв і 62 відсотки тролейбусів. Фактично сьогодні транспортники змушені щодня ремонтувати до 24 машин, але коштів на це катастрофічно бракує. Тому в Харкові наразі актуальна проблема не лише заборгованості iз зарплати працівникам КП, а й безпеки перевезень пасажирів.

Село з нуля

Антидепресант у формі модерного поселення, де щасливчики–добровольці отримають одразу житло і роботу, управлінці планують звести або в Ізюмському, або Первомайському районі області. Наразі дві групи фахівців вивчають ситуацію на місцях і невдовзі озвучать своє остаточне рішення.

Страйк відчаю

Сьогодні працівники підприємства «Харківміськ­електротранс» страйкуватимуть під вікнами мерії, де розпочнеться чергова сесія міськради. Вимога одна — повна виплата боргу з заробітної плати, який, згідно з уточненими даними, вже перевищив 22 мільйони гривень. Фактично кожному з працівників КП роботодавці заборгували в середньому по 10 тисяч гривень. Особливо безгрошів’я вдарило по тих сім’ях, де всі годувальники працюють на підприємстві–боржнику.

Життя без трамваїв

Працівники підприємства «Харківміськелектротранс» відмовилися виводити на маршрути трамваї та тролейбуси. Вони кажуть, що отримували гроші за свою працю ще в середині липня, тому далі чекати просто не можуть. Більше тижня тому транспортники провели попереджувальну акцію біля стін мерії, приводом для якої стала смерть їхнього колеги. Люди переконані, що той помер голодною смертю, бо жив один і не мав грошей навіть на хліб.

Коріолісова точність

Коріолісова точність

Недавня газова «війна» між Росією та Україною, коли перша звинувачувала сусідів у відборі блакитного палива, а друга клятвено присягалася, що нічого не брала, — виникла не на пустому місці. Її, власне, могло б і не бути (або наші північні сусіди знайшли б для «нападу» якийсь інший привід), якби обидві сторони вимірювали об’єм газових потоків сучасними приладами. Навіть невелика похибка в цьому процесі дає можливість трактувати отриманий результат з певною часткою умовності, хоча і в межах установлених правил.

Спонукали добровільно?

Хлопця, який не прослужив i місяця, знайшли повішеним у навчальній частині Внутрішніх військ управління Східного територіального командування. Тієї ночі юнак перебував у добовому наряді в автопарку. Першим свідком трагедії біля четвертої ранку став його товариш по службі, який і доповів про НП. За словами старшого помічника військового прокурора Військової прокуратури Володимира Павленка, слідів насильницької смерті на тілі загиблого експерти не виявили. З життя він пішов за допомогою свого солдатського ременя.

У Харкові вже запахло бузком

Фестиваль короткометражних фільмів у Харкові знову пройде з французьким шармом. Згоду втретє відвідати батьківщину своєї матері дала актриса Мілен Демонжо, відома за роллю Міледі в «Трьох мушкетерах» та кмітливої журналістки у «Фантомасі». Разом із нею вже вдруге приїде на «Харківський бузок» і П’єр Рішар, прихопивши з собою ще й сина та рідну сестру. Планується, що відомий актор покаже власну виставу і сам же зіграє у ній одну з головних ролей.

«Сині окови»

«Сині окови»

Хутір Красна Поляна, що неподалік від Харкова, завжди був невеликим поселенням, де заміські дачі переважали над господарськими дворами. Але в історії цього скромного села трапився видатний і не зовсім дачний період, коли він несподівано став центром українсько–російського експериментального мистецтва. Футуристи, кубісти, неопримітивісти від поезії та живопису з Харкова, Пітера і Москви приїздили сюди з незмінною постійністю, влаштовуючи під гостинним дахом будинку харківського купця Синякова справжні культурні посиденьки. Приваблювали їх не лише хлібосольність господаря, а й дивовижна харизма п’ятьох його доньок.

Ніж від сина

Страшна сімейна трагедія сталася у Харкові на вулиці Луї Пастера. 32–річний чоловік усю ніч пиячив з другом, а під ранок постукав у двері матері. Літня жінка спробувала присоромити його за ганебну поведінку, але той відреагував на мораль у нелюдський спосіб: схопив ножа і почав люто наносити неньці смертельні удари. Крик бабусі розбудив її 15–річну онучку, що спала у сусідній кімнаті. Дівчина спробувала зарадити лиху, проте й сама потрапила під гарячу руку розлюченого дядька. Обидві жертви нападника померли на місці.

Тінь сокири над березовим гаєм

Мешканці харківських П’ятихаток, які вже півроку борються за збереження прилеглого до їхнього селища Лісопарку, недавно отримали черговий головний біль. В iнтернеті з’явилися оголошення про продаж земельних ділянок у районі місцевого березового гаю, висадженого старшим поколінням жителів селища пів­століття тому. Цей куточок природи, наповнений дивовижним світлом, став улюбленим місцем відпочинку для багатьох городян, тому в місті всерйоз заговорили про відкриття другого «Зеленого фронту». Сюжет, знятий з цієї нагоди телекомпанією АТН, навіть показали у сесійній залі міськради, де вперше зібралися новообрані депутати і де складав присягу мер Геннадій Кернес.