Віктор Прокопенко: Наше вболівання проти «Динамо» обмежується лише чемпіонатом України

Віктор Прокопенко: Наше вболівання проти «Динамо» обмежується лише чемпіонатом України

На прохання дати ексклюзивне інтерв'ю нашій газеті по-спортивному підтягнутий 60-річний Віктор Прокопенко відреагував одеським жартом: «Колись і я був молодим в Україні...». Погодився. І розмова з одним із керівників клубу-чемпіона, знаковою постаттю українського «нединамівського» футболу вийшла вельми цікавою. Почалася ж із з'ясування нинішнього статусу пана «Прокопа», як називають його фани, та його порівняння із... Петром Першим.

З боями і втратами

З боями і втратами

Матчі Кубка України як ніякі інші сприяють популяризації футболу. Вболівальники міст, що мають своїх представників у першій або другій лігах, отримують унікальну можливість побачити на власні очі команди «вишки», «збірників» та іноземних легіонерів суперкласу. Звісно, футболісти нижчих дивізіонів палають бажанням вписати своє ім'я в історію, засмутивши вітчизняних грандів, тож договірні матчі тут фактично виключені. І сенсації часом таки трапляються, чому сприяють передусім експерименти зі складом чи тактичним малюнком гри наставників із вищої ліги.

ФУТБОЛЬНА МОЗАЇКА

ФУТБОЛЬНА МОЗАЇКА

Матчі фінальної частини світової першості наступного літа в Україні транслюватимуться на телеканалах «Інтер» й ICTV. Власник ліцензії — «Інтер» — показуватиме поєдинки української збірної, а ICTV як субліцензіат «крутитиме» зустрічі інших команд.

«Соколине» шоу у стилі НХЛ

«Соколине» шоу у стилі НХЛ

Календар відкритої білоруської першості наче навмисно склався для «Сокола» так, щоб спершу українська команда випробувала свої сили в поєдинках із середняками, а потім кілька матчів поспіль билася на межі сил із грандами-«сябрами». Щоправда, завдання полегшується тією обставиною, що чотири зустрічі поспіль із фаворитами підопічні Олександра Сеуканда проводять удома, на рідній ковзанці «Авангард». Після дуелі з «Юністю» і позавчорашньої битви з «Хімволокном» завтра на «Сокіл» чекає поєдинок проти другої команди минулого ВЧБ — мінського «Кераміна».

Льодова «феєрія» — не вічна

Льодова «феєрія» — не вічна

Позавчора київський «Сокіл» вперше в сезоні приймав гостей на своїй ковзанці «Авангард», на трибунах якої відразу зафіксували аншлаг. Звісно –до України завітали чемпіони Білорусі з мінської «Юності». Чотири перемоги «соколят» на старті першості надали оптимізму українським уболівальникам, а помірковані люди розумiли: 12 очок було здобуто в протистоянні з клубами апріорі слабшими за киян, і з жодним із призерів шляхи «Сокола» поки що не перетиналися. Поєдинок з «Юністю» мав стати для підопічних Сеуканда фактично першим випробуванням на справжню міцність.

Золоті рибки від «Золотої рибки»

Золоті рибки від «Золотої рибки»

Наче недавно це було, але минуло вже більше року, як 22-річна українська плавчиха Яна Клочкова здобула дві золоті медалі на Олімпійських іграх в Афінах. Після цього наша «Золота рибка» зникла зі спортивних горизонтів, вирішивши відпочити, але пообіцявши повернутися. Уродженка Криму, а нині мешканка столиці з'являлася лише на рiзноманітних заходах світського життя, як-то весілля подруги Лілії Подкопаєвої в Донецьку та прийом на честь 14-ї річниці незалежності в Києві. Але нарешті з'явилася інформація, що Клочкова почала тренуватися у США і навіть узяла участь у міжнародному старті.

Защук чарівником не став, або Життя за «олімпійським принципом»

Защук чарівником не став, або Життя за «олімпійським принципом»

Наша чоловіча збірна вчетверте у своїй історії пробилася до фінальної частини чемпіонату Європи, але, схоже, знову взяла на озброєння олімпійський принцип: головне — не перемогти, а взяти участь. Принаймні, пакуючи валізи вже після групового турніру, головний тренер Геннадій Защук визнав: місце в «шістнадцятці» — це для нас уже досягнення, і на більше сподіватися годі.

Три з трьох: усі ук­ра­їн­сь­кі клу­би ма­ють гар­ні шан­си про­би­ти­ся в гру­по­вий ра­унд дру­го­го за зна­чен­ням єв­ро­куб­ка

Три з трьох: усі ук­ра­їн­сь­кі клу­би ма­ють гар­ні шан­си про­би­ти­ся в гру­по­вий ра­унд дру­го­го за зна­чен­ням єв­ро­куб­ка

Не­рід­ко з ук­ра­їн­сь­ки­ми гран­да­ми трап­ля­єть­ся так, що піс­ля вильо­ту з Лі­ги чем­пі­о­нів во­ни без особ­ли­во­го нат­х­нен­ня вис­ту­па­ють у Куб­ку УЄ­ФА і, як нас­лі­док, там теж на­дов­го не зат­ри­му­ють­ся. Але цьо­го ра­зу до­нець­кий «Шах­тар», схо­же, де­мон­с­т­рує, що вже по­до­лав цю «хво­ро­бу рос­ту» і го­то­вий би­ти­ся на мак­си­му­мі мож­ли­вос­тей і в дру­го­му за ран­гом єв­ро­пей­сь­ко­му клуб­но­му тур­ні­рі. Опо­нен­том чем­пі­о­на Ук­ра­ї­ни у чет­вер бу­ла кра­ща ко­ман­да Угор­щи­ни — «Деб­ре­цен». Упер­ше виг­рав­ши ти­тул у на­ці­о­наль­ній пер­шос­ті, деб­ре­цен­ці у ква­лі­фі­ка­ції Лі­ги чем­пі­о­нів дві­чі роз­би­ли на друз­ки хор­ват­сь­кий «Гай­дук», а по­тім так са­мо не­щад­но бу­ли скрив­д­же­ні футболiстами «Ман­чес­тер юнай­тед».

Голи, очки, секунди, гривні...

Голи, очки, секунди, гривні...

Ні для кого не секрет, що переважна більшість видів спорту в Україні перебуває у гнітючому стані. Якщо реально оцінювати ситуацію, держава на сьогодні не в змозі задовольнити всі їхні потреби й, очевидно, не спроможна цього робити ще в найближчі роки. Навіть ті кошти, які спортивному відомству вдається «відвоювати» в бюджеті (див. таблицю), ще не так просто отримати. Представники федерацій у розмовах із журналістами зізнаються, що ці кошти доводиться «вибивати» вже на своєму рівні — у рідному відомстві.