Почім для народу кризова Греція і вулканічна Ісландія?

Почім для народу кризова Греція і вулканічна Ісландія?

Цьогорічне літо метеорологи вже називають найспекотнішим за останні півтора століття. Спраглі до відпочинку люди, природно, тягнуться до води, і не тільки до неї, а туристична індустрія втілює в життя всі бажання курортників. Кардинальних змін на ринку відпочинку не відбудеться — тенденції щодо найпопулярніших туристичних напрямків зберігаються на рівні минулорічних, кажуть туроператори. У 2010–му, як і минулоріч, українці у своїй масі залишаються економними та обирають перевірений відпочинковий варіант у Туреччині, Болгарії, Єгипті, трохи рідше — у Греції. Втім значна частина наших співвітчизників відмовляється від послуг туроператорів і подорожує самостійно, здебільшого по країнах–сусідах (36% таких автономних відпочивальників відвідали Росію, 26% — Польщу, 12% — Угорщину, по 7% — Білорусь і Молдову). Водночас спостерігається певне пожвавлення конкуренції серед українських туроператорів, які вже, схоже, оговталися після економічної кризи і намагаються переманювати потенційних клієнтів «гарячими» пляжними турами та привабливими акційними пропозиціями. Яким буде туристичне літо–2010, намагалась з’ясувати «УМ».

«Язиком» по екрану

Після того як Верховна Рада України не змогла скасувати обов’язковий дубляж іноземних фільмів українською мовою, у Верховній Раді Криму знайшли інший спосіб повернути в кінозали «вєлікій могучій». Кримські парламентарії звернулися до Конституційного Суду з проханням роз’яснити, чи передбачає закон про кінематографію показ у кінотеатрах фільмів не тільки державною українською, а й мовами національних меншин.

Вогонь із неба

Вогонь із неба

Тільки–но українці почали оговтуватись від останніх потужних буревіїв, що пронеслися країною з неділі на понеділок, як наступного дня стихія дала про себе знати з новою силою. Мішанина дощу та граду разом зі штормовим вітром до 25 метрів за секунду зробили свою справу — в дев’яти областях спрацювала автоматика захисту ліній електропередач, унаслідок чого без світла залишились жителі 258 населених пунктів.

Полузав — і на лікарняне ліжко

Полузав — і на лікарняне ліжко

Соняшникове насіння, яке продається в Україні, небезпечне для здоров’я — в ньому вміст важкого металу в 2—6 разів перевищує норму. Таке неприємне для багатьох українців, які полюбляють лузати «сємки», відкриття зробив Центр незалежних споживчих експертиз «Тест», перевіривши близько десяти зразків продукції різних виробників.

Віють вітри, віють буйні

Здавалося б, грози — явище цілком звичайне для спекотного літа. Утім зливовий дощ зі шквальним вітром швидкістю понад 20 метрів за секунду не на жарт налякав жителів Сумщини. 13 червня до місцевих рятувальників щогодини надходили повідомлення про зірвані дахи, повалені дерева та травмованих людей. Як повідомили «УМ» у Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій, о четвертій годині дня в місті Конотоп стихія зруйнувала 500 квадратних метрів шиферної покрівлі чотириповерхового будинку холодильного цеху ВАТ Конотопм’ясо. Відірваний від даху шифер пошкодив герметичність компресорного обладнання холодильної установки, внаслідок чого стався витік близько 30 літрів аміаку. Також уламки даху впали на автомобіль, у якому перебували шість осіб. Усі пасажири авто отримали травми.

На межі зникнення: прощаємося з зубром, осетрами, сипухою та джмелем?

Близько 45 тисяч видів тварин, незліченна кількість рослин, широке розмаїття птахів, комах і водоростей... Україна, займаючи близько 6 відсотків площі Європи, володіє приблизно 35 відсотками її біорізноманіття. Утім під могутньою рукою українських «природолюбів» стан біоти в нашій країні зазнав катастрофічних змін — розорано унікальні степи, ліси на значних площах викорчувано і замінено на сільськогосподарські угіддя, осушено багато боліт. Таке насильницьке втручання у природу поставило під загрозу життя багатьох видів тварин, рослин та птахів. Проблема збереження біорізноманіття в Україні стала, як ніколи, актуальною і життєво важливою для окремих видів, які перебувають на межі зникнення і на відновлення популяції яких потрібні роки. «УМ» з’ясувала, який стан нині українського біорізноманіття та яку загрозу несемо природі ми.

Під знаком «євро»

Святкування в нашій державі відбувається дещо із запізненням: День Європи країни ЄС відзначили 9 травня. У нас європейське свято «випадає» через святкування Дня Перемоги. Відтак дійство розпочнеться сьогодні в Києві о 12:00 з офіційної церемонії відкриття за участю керівництва МЗС, Київміськ­держадміністрації та глав дипломатичних представництв країн–членів Європейського Союзу. На Хрещатику запрацює «Європейське містечко», в якому презентуватимуть намети–павільйони європейських країн, міжнародних та громадських організацій, буде організовано публічні дебати за участю представників органів виконавчої та законодавчої влади і керівників дипломатичних установ країн ЄС. А о 14–й із Бессарабської площі почнеться парад.

А тіло — за бортом

Старший помічник капітана кіпрського корабля «ОПС Гамбург» зник із судна ще напередодні Дня Перемоги. Його тіло знайшли за п’ять кілометрів від порту, повідомляє ТСН. Що трапилося з українцем, як він загинув? Ці запитання наразі залишаються без відповіді. В українському консульстві у Парижі факт загибелі українця підтвердили, однак по детальнішу інформацію просили звертатися до Міністерства закордонних справ України. Проте у вітчизняному МЗС про смерть українця — ні слухом, ні духом.

257 гектарів краси

257 гектарів краси

Більше половини рідкісних нарцисів у знаменитій Долині вже милують око туристів. А пік цвітіння тут очікують найближчими днями. «До 15 травня зацвітуть усі квіти, — повідомив «УМ» начальник природоохоронного відділу «Долина нарцисів» Карпатського біосферного заповідника Іван Ференцик. — Цвістимуть нарциси приблизно до 23 травня».