Посипалось?

Не встигли вщухнути пристрасті щодо загибелі п’яти гірників на закритій шахті «Алмазна» неподалік Красного Луча (незалежні профспілки стверджують, що там їх могло бути до дев’яти чоловік; тіла досі не підняті на поверхню. — Авт.), як надійшли відомості про загибель ще двох гірників, тепер уже в Перевальському районі. Тут загинули зовсім молоді хлопці — 1989 року народження.

Повітова зачистка мовного простору

Члени постійної комісії Луганської обласної ради з питань освіти, культури, молоді та спорту зажадали звільнення начальника управління культури й туризму Луганської обласної державної адміністрації Ганни Овчаренко.

Копанок багато, їх не подолати

За словами заступника голови Луганської облдержадміністрації Володимира Кривулі, сьогодні в області залишається нереалізованим 580 тисяч тонн вугілля. Незважаючи на те, що опалювальний сезон давно уже розпочався і теплові електростанції країни працюють на повну потужність.

Холості оберти «Центрифуги»

У Ленінському міському суді Луганська розпочато слухання у справі про аварію на швидкісній каруселі в міському парку «Дружба» 9 травня цього року. Нагадаємо: День перемоги для луганчан вилився у свято зі сльозами на очах.

Без оголошення війни

Приватні перевізники в Луганську до останнього часу боролися за свої інтереси більш–менш цивілізовано: завчасно виставляли свої умови, виходили на пікетування міськвиконкому, вели переговори.

Земля, над якою воювала «співоча ескадрилья»

Земля, над якою воювала «співоча ескадрилья»

«Параша. ґрати. Стіни голі./ І сам ти — божий перст. Сиди/ І нічогісінько не жди/ Із заґратованої волі» — хто знається на українській поезії, той упізнав вірш Івана Світличного «Самота».
Визначний діяч українського руху опору 1960—1980–х років, мовознавець і дисидент, багаторічний в’язень брежнєвських таборів суворого режиму народився в селі Половинкиному Старобільського району Луганської області. У місті Старобільськ, на тутешньому факультеті Луганського університету, зараз можна побачити меморіальні горельєфи Світличного та його сестрі Надії, також видатній діячці правозахисного руху.
Меморіальну дошку на хаті Світличних у Половинкиному пригвинтили в травні 1998–го. Того року Кучма повелів Дні української культури провести на Луганщині, от місцеві керівники й розстаралися. Щоправда... Особисто не перевіряв, та коли під час недавньої поїздки до Старобільська попросив господарів відвезти на батьківщину поета, мені відповіли: «Для чого? Дошки немає. Музею — теж...»
Утім Старобільщина цікава й іншими постатями й історичними фактами. Як уже писала «УМ», нещодавно тут — на території того ж факультету ЛНУ — відкрили пам’ятник Великому Комбінатору Остапу Бендеру, адже вважається, що саме Старобільськ був містечком–прототипом Старгорода, описаного Ільфом і Петровим у «Дванадцяти стільцях», і саме тут книжний Бендер уперше промовив фразу про «блюдце з блакитним обідком». Директор Старобільського факультету ЛНУ Микола Вихватенко став широко відомою особою, адже коментував встановлення пам’ятника Бендеру чи не всім провідним телеканалам (зауважимо — добірною українською мовою).
Студенти Миколи Тимофійовича ведуть ґрунтовні сторичні розвідки, й одним з основних джерел є архіви їхнього ж інституту.

Фотоправда очі коле

У Луганську відкрилася фотовиставка «Українська Повстанська армія: історія нескорених». Головний місцевий «регіонал», народний депутат Олександр Єфремов, кинув на перекриття шляху до експозиції своїх «комсомольців» із молодіжної організації ПР і т. зв. «Молодої гвардії» скандально відомого депутата міськради від «Регіонів» Арсена Клінчаєва. Попередньо пан Єфремов вирішив полякати організаторів виставки, виступивши з дещо істеричною заявою очолюваної ним обласної організації ПР. «Обурення людей фактом популяризації злочинної організації «УПА», яка в 40–ві та 50–ті роки минулого століття залила українську землю кров’ю тисяч невинно вбитих людей, абсолютно виправдане, більш того — прогнозоване, — йдеться у відозві луганських «регіоналів». — Прогнозоване настільки, що ми маємо всі підстави заявляти про цю виставку як про спеціально сплановану провокацію, яку здійснює «оранжева» влада із залученням СБУ».

Смерть поза статистикою

У неділю, 23 листопада, о 9.09 у селі Трубне міста Вахрушеве (входить до міської територіальної громади Красного Луча. — Авт.) сталася надзвичайна пригода: у законсервованому стволі закритої шахти «Західна» шахтоуправління «Алмазна» під час несанкціонованого видобутку вугілля і, скоріш за все, металобрухту, пролунав вибух. Наслідком стало загорання рештків дерев’яного кріплення виробки і вугілля. За попередніми даними Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, у стволі могли перебувати п’ятеро місцевих жителів.

Нацрада ближча за Москву

Луганські «комсомольці» в дуже своєрідний спосіб трактують поняття «геноцид». Наприклад, політику винищення українців і української культури своїми попередниками–більшовиками вони люто заперечують. Натомість украй мляві спроби нинішньої київської влади захистити рештки українського інформаційного простору вони з такою ж люттю називають «справжнім гуманітарним геноцидом», як робить це, наприклад, голова обласної ради Валерій Голенко.

Пам’ять з офіціозом і без нього

Днями в залі засідань Луганської облдержадміністрації презентували фільм «Жива пам’ять», створений дослідниками Голодомору на Луганщині. «Губернатор» Олександр Антипов відкривав презентацію доволі стандартними (таки вже встигли стати стандартними навіть слова про найбільшу трагедію народу) фразами. А по завершенні перегляду раптом зовсім не по–написаному зізнався: «У мене [від побаченого] тиск підскочив...»