Жанна Боднарук. Триптих

Жанна Боднарук. Триптих

Відразу після Нового року, у січні співачка Жанна Боднарук одночасно видала три нових альбоми. 12 «евергрінів» чотирма мовами із репертуару Селін Діон, Едіт Піаф, Френка Сінатри, Адріано Челентано, Уїтні Хьюстон на диску All the best — це раз. Сімнадцять власних пісень включно із реміксом знаменитого «Басаврюка» Андрія Шустя, танцювальним реміксом «Червоної рути», соло на гітарі Сергія Чантурії в пісні на власну музику «Передчуття весни», єдиною в репертуарі співачки пісні російською мовою «...На украинском языке» на слова відомого київського поета Леоніда Кисельова в альбомі «Стежка до раю» — це два. І 14 «колективних» творів — дуетів, тріо і навіть один квартет — в альбомі «Разом з друзями» — це три. Якщо врахувати, що останній раз Жанна випускала альбом п'ять років тому — це царський подарунок для меломанів, причому подарунок на всі смаки. Чому така неекономна щедрість, запитали ми при нагоді у заслуженої артистки України.

Наш принц

Наш принц

Закінчились зйомки фільму українського режисера Галини Сахно «Мій принц», саундтрек до якого написав та заспівав Олександр Пономарьов. Показ фільму в Україні запланований на весну, а в лютому мелодрама з’явиться на російських телеканалах. У головних ролях стрічки російські актори Аліка Смєхова («Всі чоловіки сво...») i Дмитро Харатьян («Гардемарини, уперед») та українські — Вікторія Малекторович («Царівна») i Дмитро Лаленков («Леся плюс Рома»). В основу стрічки покладено п’єсу популярної київської журналістки Лади Лузіної «Комплекс принца».

ЗВУКИ «УМ»

ЗВУКИ «УМ»

«УМ»пропонує до уваги меломанів нову рубрику. Її прототипом став сервіс iTunes, який уже тривалий час фінансує виробник MP3-плеєрів Apple. У одному зі своїх відділів — Celebrity Playlist — iTunes пропонує меломанам ознайомитися з актуальними музичними вподобаннями відомих музикантів. Нещодавно список із десяти композицій оприлюднив геніальний Том Йорк. «Дорогі слухачі, — написав Том у передмові до нього, — тут дещо, що мене надихає. Всі композиції я рекомендую слухати від початку до кінця і саме в такій послідовності». Серед інших свої музичні уподобання виставили до обговорення Брітні Спірс, Снуп Дог та інші виконавці.

Так от ви які, олені!

Так от ви які, олені!

Стьобний дует вінницького гурту «ТІК» та білорусів «Ляпіс Трубєцкой» «Олені» з'явився у ротації радіостанцій ще наприкінці вересня минулого року, а відеоряд до неї — на початку листопада. От уже протягом кількох місяців про «небритих і неголених» тварюк говорять на інтернет-форумах, закачують хіт на мобільні телефони та плеєри, пісня не зникає з ефірів музичних каналів і навіть таких радіостанцій, як «Шансон» та «Наше радио».

БЛОКада Берліна

БЛОКада Берліна

Незважаючи на розмаїття можливостей у громадян Європейського Союзу, на різноплановість їхніх музичних смаків, творчість виконавців Східної Європи до останнього часу тут була представлено скупо. Все ж, панове присяжні, крига скресає і розмови про те, що хтось зi слов'ян співпрацює із західними лейблами, почастішали. Припустімо, про співпрацю з німцями заявляли Руслана, «Мед Хедс» та «Гайдамаки». Перебуваючи в Німеччині, кореспондент «УМ» зв'язалася з одним із засновників EastBlockMusic — створеного у 2004 році музичного видавництва, яке випускає колективи зі Східної Європи для німецькомовного ринку — Олександром Каспаровим. Дебютною платівкою для EastBlockMusic стали «Пісні Помаранчевої революції», а минулого року Україну «представив» гурт «Гайдамаки». Завдяки співпраці з цим музичним видавництвом із 30 січня починаються чергові гастролі гурту містами Німеччини та Австрії.

Чому в Україні «заборонили» російську музику або Доколє?

«Єдина річ, яка не під силу Господу, — розібратися, що відбувається в законі про авторські права», — жартував колись Марк Твен, який 200 років тому очолив рух на їхній захист. Особливо важко це зробити, розбираючись в його «українському родичеві». Минулого року ЗМІ активно говорили про суміжні відрахування для артистів, зібрані Українською лігою музичних прав. Про те, що за музику треба платити виконавцю (суміжні права), а також авторам слів та музики (авторські права), багато хто дізнався вперше. Про практику відрахування не менше двох відсотків від закладу за публічне відтворення музичних творів деякі ресторатори чи власники диско- барів не знають і досі, обурюючись, коли до них звертаються представники організацій колективного управління авторськими і суміжними правами (ОКУ). Насправді ОКУ в Україні зареєстровано аж 11, і діють вони не з минулого року. Інша справа, що бурхливої діяльності у них не помітно. Подейкують, що за всесвітньо відомий хіт Селін Діон My heart will go on у час його найбільшої популярності Україна перерахувала їй аж 14 доларів.

Їй так треба

Їй так треба

Власне, її загадковість, швидше, для меломанів непосвячених, яким просто подобається ця цікава дівчина з «індійською» крапочкою на лобі, що співає досить приємні за мелодикою пісні. Меломани ж, які до свого хобі ставляться відповідальніше, знають, що за паспортом Lama - Наталка Дзеньків. Й історія такої екзотичної назви гурту та водночас псевдоніму співачки має досить неочікуване пояснення.

Злокохучий Антiн

Злокохучий Антiн

На українській шоу-бізнесовій сцені з'явилася ще одна «звєзда», яка чесно зізнається, що «співає, як вміє, але від душі і серця». Наразі вона лише спалахнула але чи горітиме довго, невідомо. Хоча мегаамбіції Антіна Мухарського (саме цей відомий телеведучий і актор вирішив, що бути йому ще й співаком, перейменувавшись з Антона на Антіна) вказують на те, що принаймні кілька дисків і кліпів уже протягом одного року він видасть у світ.

Мистецтво чути лірику

Мистецтво чути лірику

Олександр Вратарьов - із тих численних служителів мистецтва, які приречені бути «за кадром». Він - поет і драматург, співавтор численних мультиків та художніх фільмів. Його пісні виконували Анна Герман, Назарій Яремчук, Йосип Кобзон, Юрій Богатиков, Софія Ротару, Валерій Леонтьєв, Тамара Гвердцителі...