Марш до будки

Марш до будки

Позавчора Європа відзначала 95–ту річницю завершення Першої світової війни. У Польщі урочистості затьмарили сутички націоналістів із поліцією. Нагадаємо, 11 листопада 1918 року закінчилася Перша світова війна, яка знищила три європейські імперії, що колись загарбали Річ Посполиту.

Від революції до дискримінації

Від революції до дискримінації

Становище жінки в арабському світі, принаймні з точки зору західної культури, вкрай незавидне. І найгірша ситуація з правами жінок — у Єгипті. Про це свідчать результати дослідження соціологічної агенції «Фонд Томсон рейтер», оприлюднені Бі–Бі–Сі.

Острови непотребу в океані є

Після землетрусу та цунамі в Японії дворічної давності у напрямку узбережжя США дрейфує велетенська кількість сміття, б’є на сполох американський телеканал «Фокс». Маса «сміттєвого острова», який американська преса охрестила «токсичною потворою», перевищує мільйон тонн, а площа майже дорівнює території штату Техас — понад 697 тис. кв. км.

«Йоланда», що сіє смерть

«Йоланда», що сіє смерть

Попри те, що для країн Південно–Східної Азії тайфуни та урагани — явище звичне, такого руйнівного буревію тут не бачили давно. Тайфун, який на Філіппінах отримав ім'я «Йоланда», а в світовій класифікації відомий під назвою «Хайян», визнаний одним із найсильніших із будь–коли зафіксованих тропічних циклонів.

Життя як задоволення

Фінансова криза оптимізму не додає: як свідчить оприлюднений днями звіт Організації з економічної співпраці та розвитку (OECD) про розвиток якості життя в Європі, чимало мешканців ЄС задоволені життям менше, ніж п'ять років тому. Як повідомляє «Німецька хвиля», виняток становлять лише німці та данці.

«Помірковано підтримане» вбивство

«Помірковано підтримане» вбивство

Палестинського лідера Ясіра Арафата, який помер дев’ять років тому за дивних обставин, могли отруїти радіоактивним ізотопом полонію. Як повідомляє катарський канал «Аль–Джазіра», такого висновку дійшли швейцарські патологоанатоми, які проводили аналіз останків Арафата після ексгумації минулого року.

Велика китайська мрія

Велика китайська мрія

Хоч би яким складним було життя на батьківщині, назавжди покинути рідну землю й переселитися на чужину наважуються одиниці. А от пожити за кордоном певний час — для навчання, роботи чи з інших міркувань — інколи буває дуже корисно.