Свистати всіх із курортів?
Законотворчість? На це немає часу!
Костюми від «Бріоні», дорогі іномарки, нерухомість у престижних місцевостях під Києвом — усе це ознаки успішного українського нардепа. Адже переважна частина наших парламентаріїв, хоч і отримують у Верховній Раді дуже непогану зарплатню (від 15 тисяч гривень і вище), але мандат використовують лише як допоміжний засіб, а свій добробут забезпечують насамперед власним бізнесом: у когось — порівняно невеликим, а в декого — просто гігантським. При цьому діячі «під куполом» ще мали нахабство проголосувати за виділення з держбюджету на власні потреби ще майже 100 мільйонів гривень (щоправда, після президентського вето призначення цієї суми таки змінили). Конституція забороняє суміщати депутатський мандат з іншими видами діяльності. Однак є депутати, котрі напряму порушують Основний закон, навіть не бажаючи використовувати якісь лазівки в законодавстві. Один із таких «сміливців»–порушників — БЮТівець Костянтин Жеваго.
НОВИНИ ПЛЮС
Свято двох музеїв
Благодатного липневого дня до меморіального музею–садиби Івана Семеновича Козловського, що в Мар’янівці на Київщині, з’їхалось багато люду. Їхали не тільки машинами й автобусами, а й возами, в які були запряжені заквітчані у стрічки коні, і бажаючих на цей нині досить екзотичний вид транспорту було особливо багато, надто серед дітей. А скликали мар’янівці разом із київським Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара» гостей, аби не тільки вшанувати пам’ять свого великого патрона, який увічнив їхнє село у світовій культурі і зробив для нього так багато, а й відзначити апогей літа, що в нашого народу увінчується велично–містичним святом Івана Купала (свідомо трохи змістивши його в числі).
Зачарована «бронза»
На голодному пайку
Починаючи від минулої п’ятниці, у Римі стартував ХІІІ чемпіонат світу з водних видів спорту. Упродовж 17 днів — до 2 серпня — рекордна кількість учасників (2 556 із 185 країн) змагатиметься за 188 комплектів медалей у п’яти видах: плаванні в басейні та на відкритій воді, стрибках у воду, водному поло та синхронному плаванні.
ФУТБОЛЬНА МОЗАЇКА
Усе як у кіно
За три тижні на найпрестижнішій багатоденці світу трапляється стільки різноманітних подій, що про них можна писати книжки й знімати фільми. Те, з чого починалася «Велика петля–2009», сьогодні вже здається ледь не сивою давниною. Щоправда, до минулої неділі боротьба велася переважно за перемоги на окремих етапах, натомість у генеральній класифікації панувало певне затишшя. Як виявилося — перед бурею.
«Хана» від Хана
Півтора року тому одразу шестеро наших співвітчизників володіли титулами чемпіона світу серед професіоналів у різних вагових категоріях за різними версіями. Однак, як відомо, зберегти почесне звання складніше, ніж його здобути. І сьогодні вже тільки четверо українських боксерів утримують почесні пояси. Спершу — торік — титул втратив легковаговик з Енергодара Володимир Сидоренко, а минулої суботи перед суперником не встояв львів’янин Андрій Котельник.