Програні матчі Януковича

Якби вибори Президента відбулися у березні 2012 року, Віктор Янукович позбувся б посади. Він виходить до другого туру, маючи підтримку 21,7% українців. Але у «фіналі» програє представникові опозиції — і Юлії Тимошенко, й Арсенієві Яценюку. Такими є результати дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 15–16 березня.

Для тих, кому за 80

Чергова піар­акція соціальної політики влади стартувала з 2 квітня. Проте, панове колишні вкладники «Ощадбанку СРСР», не поспішайте наставляти кишені, в які держава обіцяє покласти тисячу гривень як компенсацію за втрачені вами вклади після розпаду Радянського Союзу (у часи уряду Тимошенко вона називалася «Юлиною тисячею», а тепер, відповідно, — «Вітіною тисячею»). Днями розпочалася тільки реєстрація . Через 3—4 місяці людині, яка зареєструвалася, буде видано банківську картку. Але для цього потрібно особисто підтвердити свої персональні дані, які ви вже вказали при реєстрації. Як і де відбуватиметься ця процедура — наразі не відомо. Гроші ж на картку почнуть «капати», найреальніше, восени.

Песик–мізинчик

Песик–мізинчик

Коли Бейонсе народилася, то важила не більше 30 грамів і легко поміщалася в ложці. Тепер крихітці з міста Ельдорадо Хіллз, що в американському штаті Каліфорнія, три тижні. Але вона досі важить менше за мобільний телефон і завдовжки не дотягує до 10 сантиметрів. Тому Бейонсе, яка насправді є цуценям такси, претендує на звання найменшої собаки у світі.

Попередні слова

30 березня, як і планувалося, Україна і ЄС нарешті парафували угоду про асоціацію. Свої підписи під цим багатостраждальним документом поставили заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін від України та керуючий директор Служби зовнішніх дій з питань Європи та Центральної Азії Мирослав Лайчек — від Європейського Союзу. Із коридорів «регіональної» влади на цю подію відреагували бадьорими заявами, в тому числі й глави МЗС Костянтина Грищенка, про «відкритий шлях до підписання». У Брюсселі ж такі «шапкозакидальницькі» настрої викликають щонайменше здивування. Європейські чиновники й високопоставлені дипломати фактично не приховують: принаймні до парламентських виборів Україні нема чого й сподіватися на підписання угоди. А ситуація, що склалася в нашій державі напередодні цих виборів (передусім — ув’язнення й відсторонення від участі в кампанії Юлії Тимошенко та Юрія Луценка), дає надто мало підстав для оптимізму.

І терактів не треба...

І терактів не треба...

«Народився в сорочці» — інакше й не скажеш про власника квитка на рейс російської авіакомпанії «Ютейр» із Тюмені до Сургута, який із невідомих наразі причин не з’явився на посадку. Решті 39 пасажирам та чотирьом членам екіпажу літака ATR–72 пощастило менше. Учора вранці, фактично одразу після злету з аеродрому Тюмені, лайнер упав, розвалився на частини і загорівся. Уся команда та 27 пасажирів загинули одразу, за життя ще 12 людей, троє з яких перебувають у вкрай тяжкому стані, борються лікарі. Одного з по­страждалих рятувальники, які прибули на місце катастрофи за лічені хвилини, буквально витягли з полум’я.

На київській колоді

На київській колоді

Минулих вихідних у столичному Палаці спорту пройшов ХІ Міжнародний турнір зі спортивної гімнастики «Кубок Стелли Захарової». Упродовж двох днів спортсмени із 12 країн — переважно молодь — боролися за нагороди в абсолютній та командній першостях.

Ганну Герман — на сцену

Навряд чи вихід на провінційну сцену Івано–Франківщини героїв роману багаторічної соратниці Віктора Януковича Ганни Герман «Піраміди невидимі» «потягне» на подію в театральному житті країни, та приводом для різноманітних здогадок він уже став.

Побачити мозок Ейнштейна

Побачити мозок Ейнштейна

В експозиційній залі благодійного фонду Wellcome Collection у Лондоні відкрилася незвична «анатомічна» виставка, повністю присвячена людському мозку. Серед понад 150 експонатів — анатомічні моделі, замальовки, медичні прилади для операцій на мозку тощо. Проте головну увагу відвідувачів виставки «Мозок: розум і матерія» привертає справжня «сіра речовина», причому не пересічних, а в різному сенсі видатних людей.

Неформальна чотирихвилинка

Міжнародний саміт з питань ядерної безпеки в Сеулі завершився, й світові лідери роз’їхалися хто додому, а хто — на нові важливі в планетарному масштабі зустрічі, як президент Росії Дмитро Медведєв та очільник Китаю Ху Цзіньтао. Обоє вирушили до Нью–Делі, на зустріч лідерів країн БРІКС (Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південно–Африканської Республіки). Щоправда, ще до початку зустрічі настрій її учасникам зіпсували несподівані одкровення індійських стратегів. Як повідомляє газета «Коммєрсант», вони розробили сценарій на випадок війни з Китаєм, якого вважають головним противником. Нагадаємо, Індія претендує на лідерство в регіоні й стрімко наздоганяє КНР за темпами озброєння. Застороги про «китайську загрозу» час від часу з’являються і в російській пресі, тож хоч БРІКС і залишається одним із найперспективніших економічних альянсів у світі, навряд чи доречно говорити про його політичну згуртованість.

Вік Свободи не бачити?

Вищий адміністративний суд України відмовився визнати незаконним указ Віктора Януковича, яким він скасував святкування Дня свободи 22 листопада (нагадаємо, 30 грудня нинішній Президент ліквідував свято Президента попереднього, пов’язане з початком Помаранчевої революції, а натомість призначив на 22 січня «об’єднаний» День соборності і свободи України).