Стройовим кроком — з Іраку. Коли?

Стройовим кроком — з Іраку. Коли?

Незважаючи на заяву військового керівництва Польщі щодо завершення їхньої миротворчої місії в Іраку наприкінці року, про виведення нашого контингенту поки що не йдеться. Чергова ротація українських миротворців в Іраку, як повідомив міністр оборони Євген Марчук, планується у вересні-жовтні. Зараз Міністерство оборони України веде переговори з керівництвом коаліції щодо визначення терміну присутності українцiв в Іраку. «Ми не можемо там перебувати безкінечно», — каже Євген Марчук. Поки що Міноборони виводить роту військових із кордону Іраку з Іраном і переводить її на місце постійного базування основного складу українських миротворців до міста Аль-Кут, а місію охорони ірано-іракського кордону з 1 серпня буде передано іракцям. Крім того, за словами міністра, українці в Іраку поступово скорочують кількість об'єктів, які вони охороняли, а також маршрути патрулювання, і теж передають усе це іракським підрозділам.

Хто заплатить за смертельне шоу?

Минуло вже два роки після вбивчого піке «Су-27» на аеродромі у Скнилові, але з 512 офіційно визнаних постраждалими людей далеко не всі задоволені державною грошовою допомогою. Існують претензії до влади і стосовно погашення заборгованостей із допомоги.

Ядерному птаху обрізали крила

Ядерному птаху обрізали крила

Утилізація Ту-142 стартувала на території Державного авіаційного науково-випробувального центру Військово-повітряних сил, що дислокується поблизу селища Кіровське в Криму. Військові попередньо демонтували з бойової «тушки» обладнання, багате на кольорові метали, а вже потім розрізали літак вагою у 190 тонн на п'ять частин. «Хижий мисливець» на підводні човни всіх типів перетворився на металобрухт.

Максиме, повернися за грати!

Затримано вже п'ятьох із шести втікачів із Дніпровського райуправління міліції столиці. Днями правоохоронці оприлюднили повну інформацію про кожного з них. Серед тих, кого вдалося спіймати, і ймовірний організатор втечі, 50-річний Андрій Захаров, якого підозрюють у скоєнні навмисного вбивства. Не розголошуючи деталей втечі через таємницю слідства, перший заступник начальника столичного Главку МВС Валерій Назаров таки підтвердив інформацію про те, що пилочка, якою заарештований перепиляв грати, потрапила до нього з їжею. Її було приховано в мисці з кашею. Наразі слідство перевіряє інформацію про те, чи дійсно саме Захаров «підбив» інших до втечі.

Здаюсь!

Три тижні переховувався від правоохоронців невідомий «різник». Як повідомляла «УМ» ще на початку місяця, він напав на двох 11-річних дівчаток у Солом'янському районі столиці. У ліфті однієї з багатоповерхівок «дорослий дядя» порізав дітей невеликим складеним ножем. З чисельними колото-різаними ранами дівчаток госпіталізували в дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит». Резонансний злочин спонукав правоохоронців до активних розшукових дій: було опитано чимало мешканців, залучали службових собак, було створено фоторобот нападника, але він немов у воду канув.

Паливо не вибухнуло,

Ємності з бензином (загалом близько 40 тонн) загорілися вчора вранці на території Науково-дослідного інституту «Масма». Уже через дванадцять хвилин бійці пожежно-рятувальної частини №9 Святошинського району столиці були на місці НП. На той час вогонь повністю охопив одноповерхову будівлю операторської, де зазвичай здійснювалася перекачка масел і палива з одних ємностей в інші. Оцінивши обстановку, рятувальники викликали на допомогу ще дві «пожежки».

Буде на Троєщині метро,

Буде на Троєщині метро,

Кардинально змінити обличчя київської привокзальної площі протягом кількох років збирається київська влада. Для цього за приміщенням Центрального залізничного вокзалу збудують другий вихід із метро, що суттєво розвантажить пасажиропотоки. Як розповів «УМ» начальник Київметрополітену Микола Шавловський, новий вихід із метро збираються розмістити якраз навпроти «Привокзального» ринку, на місці трикутної клумби, де зараз припарковуються машини.

«Абу-Грейб» по-українськи

Колишнього капітана танкера «Навстар-1» Миколу Мазуренка і старпома Івана Сощенка вже більше місяця утримують під вартою в Лук'янівському СІЗО без будь-яких документально підтверджених юридичних підстав. Принаймні в цьому переконана Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова.

Літо, ех, літо!

Літо, ех, літо!

Сезон дорослих відпусток і дитячих канікул у самому розпалі. Всі, кому вже пощастило вирватися iз задушливих офісів та міст із розпеченим асфальтом, зараз у кращому випадку безтурботно підсмажують боки на березі моря, річки чи іншого водоймища, в гіршому — гнуть спину на присадибних ділянках. Хоча останнє твердження дещо спірне, бо для когось хімічна війна з колорадським жуком — неабияке, але теж психологічне розвантаження, а «танго з сапкою» легко дасть фори усіляким там шейпінгам та дієтам. Усвідомлювати, що сонце, повітря і вода є нашими найкращими друзями, нас привчали з дитинства. При цьому на пам'ять не спадає чомусь жодної скоромовки, яка б попереджала про численні загрози, що таїть у собі матінка-природа. І особливо влітку, коли небезпека зростає, а пильність людини — навпаки, знижується.

Час зарплати настав...

Працівники непрацюючого підприємства таки досягли свого — вчора ввечері, коли матеріал готувався до друку, з ними повинні були почати розраховуватися. Про це «УМ» повідомив начальник регіонального відділення Національної служби посередництва і примирення Микола Рішняк.