Був у нас у квартирi газ...

До багатоповерхівки по вулиці Петра Слинька, зруйнованої позавчора потужним вибухом, уже підвозять будівельну техніку, але запрацює вона лише в понеділок. До того часу фахівці вивчатимуть характер пошкоджень і визначатимуться з комплексом необхідних робіт. За інформацією міських чиновників, у своїх квартирах теперішні безхатченки зможуть, у кращому випадку, зустріти Новий рік, оскільки на ремонт дванадцяти пошкоджених квартир, мiжповерхового перекриття і зовнішніх стін потрібно чимало часу. Наразі будівельники укріплюють пошкоджену споруду, а пізніше вставлять в усіх квартирах вибиті двері, аби уникнути мародерства. У ніч після НП охочi нажитися на чужому горі сюди не навідувалися, оскільки біля під’їзду весь час чергувала бригада співробітників МНС, правоохоронних органів, комунальників.

Безхатченки мимоволі

Безхатченки мимоволі

В одній із харківських багатоповерхівок по вулиці Петра Слинька вчора вранцi стався газовий вибух. Ударна хвиля була настільки сильною, що повилітали шибки навіть у сусідніх будинках. Четверо людей потрапили до лікарні, ще двоє легко поранених від госпіталізації відмовилися.

Футбол на Ельбрусі

Своє десяте, ювілейне, сходження на Ельбрус команда українських альпіністів, до складу якої ввійшли також екстремали з Росії та Ізраїлю, присвятила 200–річчю Бородинської битви. Між двома ювілеями існує прямий зв’язок. Саме генерал Георгій Емануель, який у ході Вітчизняної війни 1812 року командував київським драгунським полком, очолив першу експедицію на цю знамениту вершину. Сходження, проведене у 1829 році, було успішним, тому українці вирішили повторити «піонерський» маршрут, включивши до програми ще й товариський матч iз росіянами на честь недавнього чемпіонату Євро–2012. Але, на жаль, основні плани порушила негода.

«Реставрація» скальпелем

За 15 років після відкриття цієї технології у світі провели лише близько тридцяти таких операцій, і не кожна з них завершилася успішно. Але 60–річній харків’янці Вірі Ананко пощастило: її хірурги повернули з того світу фактично до повноцінного життя, що без застосування нових медичних досягнень зробити було б практично неможливо.

Зруйнований «Базис»

Читачі харківського опозиційного щотижневика «Главноє» можуть і не дочекатися свіжого випуску газети, оскільки видання залишилося без готових до друку матеріалів. Як повідомив виконуючий обов’язки головного редактора Володимир Чистілін, під час обшуку фінансових структур, що належать опальному Арсену Авакову, правоохоронці винесли з приміщення 14 комп’ютерів. Серед вилученого майна був і сервер редакції, на якому зберігається архів попередніх i публікації для наступних номерів. Учора представники газети намагалися повернути своє майно, але на час написання матеріалу проведені переговори не увінчалися успіхом.

«Главноє» без «Базиса»

Учора співробітники інтернет–видання та однойменної газети «Главноє» кілька годин поспіль мокли під проливним дощем, оскільки вдруге за останній рік у їхній редакції правоохоронці влаштували тотальний обшук. За словами журналістів, опівдні до них зайшов чоловік у штатському й наказав вийти на вулицю, пригрозивши вилученням системних блоків, якщо наважаться вимкнути комп’ютери.

Україна на кулі

Україна на кулі

Напередодні Дня міста, що традиційно відзначається 23 серпня, на харківському майдані Конституції відкриють новий пам’ятник Незалежності. Як «УМ» уже повідомляла, моральну застарілість першого монумента визнав навіть його автор, скульптор Олександр Рідний, тому минулого року в Харкові провели творчий конкурс на найкращий ескіз більш сучасного бачення образу вільної України.

Розгром по-темному

Багатостраждальний «мовний» майдан Харкова пережив черговий напад. Цього разу замість комунальників і судових приставів на учасників безстрокової акції протесту буквально налетіли шестеро молодиків спортивної статури. За словами одного з активістів Дмитра Пилипця, «спортсмени» з’явилися одразу після того, як у саду Шевченка (останнє місце дислокації «майдану») вимкнули на ніч електричне світло. Посеред суцільної пітьми нападники понівечили агітаційні матеріали та прапори й прихопили з собою деякі речі.

Згубила професія?

Начальник слідчого управління МВС Василь Фаранник нарешті назвав ім’я головного підозрюваного у вбивстві редактора видання «Новий стиль» Василя Климентьєва. Це колишній міліціонер, співробітник харківського УБОЗу Андрій Козар, який два роки тому забрав журналіста з власного будинку і вивіз у невідомому напрямку іномаркою срібного кольору. Пан Фаранник припустив, що розправу над журналістом підозрюваний (на його рахунку, можливо, є ще два злочини) вчиняв не сам, але імена його помічників не назвав. Водночас пошуки зниклого редактора не увінчалися успіхом. Міліція також не озвучила імена замовників вбивства, але при цьому слідчі переконані, що Климентьєва більше немає серед живих і що причиною його знищення стала саме журналістська діяльність.

Ловці людей

Доволі скандальне відео розмістили днями в інтернеті активісти громадської організації «Спільна справа». У знятому сюжеті добре видно східці, що ведуть на другий поверх будівлі, де розміщена нібито громадська приймальня народного депутата від Партії регіонів Олександра Фельдмана. Увесь цей простір, починаючи від вхідних дверей, вщент заповнений людьми, які зібралися, аби отримати тисячу гривень як матеріальну допомогу. У цьому, можливо, й не було б нічого «підозрілого», якби відомий харківський підприємець–політик не балотувався до парламенту по одному з мажоритарних округів міста.