Мисливці за кримінальними справами

У місті Золочеві Харківської області невідомі зловмисники пограбували районний суд. Результати нічної вилазки першими помітили самі ж слуги Феміди, прийшовши рано-вранці на роботу. За попередньою версією, крадії проникли до приміщення через вікно і в такий же спосіб винесли із собою кілька важливих кримінальних справ.

Як гартувалася європейська сталь

Адміністрація президента США Джорджа Буша відмінила високе мито на імпортовану в країну сталь. Речник Білого дому Скотт Макклеллан зачитав рішення президента з наступним обгрунтуванням: «Я вдався до таких дій з метою дати сталеварній промисловості шанс пристосуватися до значного зростання імпорту та надати допомогу працівникам тих секторів промисловості, які залежать від сталі. Захисні заходи виконали свою роль — і в результаті економічних обставин, що зазнали змін, настав час їх відмінити».

Шлях Петлюри: Париж — Київ

Шлях Петлюри: Париж — Київ

На пропозицію народного депутата Андрія Шкіля Львівська облрада ухвалила звернення до всеможливих українських інстанцій, щоб перевезти прах Симона Петлюри з паризького цвинтаря Монмартр в Україну. Цікаво, що львів'яни пропонують перепоховати видатного діяча доби УНР не на Личакові, а в Києві.

Днi Скандинавiї в Українi

Уже нинішніх вихідних зима серйозно збирається про себе нагадати: учора Український гідрометеоцентр передав штормове попередження, застерігаючи щодо ускладнення погодних умов на всій території країни. Погіршення погоди викликане переміщенням циклону зі Скандинавії. Отже, 6-8 грудня суттєво похолодає, очікується дощ з переходом у сніг, вітер посилиться до 15-20 м/с. 7-8 грудня утвориться сніговий покрив, часом спостерігатимуться хуртовини, на дорогах ожеледиця, зниження температури вночі до 4-9° морозу, 8 грудня місцями до 13°, вдень до 0-5° морозу. 9-10 грудня — без істотних опадів. 9 грудня на Лівобережжі, крім Запорізької та Донецької областей, невеликий сніг, на дорогах ожеледиця. Температура вночі 5-10° морозу, 10 грудня місцями до 13°, вдень від 2° тепла до 7° морозу.

Пікети на дорогах

Не дивно, що привабливі, «ліквідні» сотки і гектари вмить перетворюються на яблуко розбрату саме на Південному березі Криму. Затишною «хатинкою» з видом на море і в оточенні реліктової субтропічної зелені прагне сьогодні обзавестись і «новий» кримчанин, і небожитель Печерських пагорбів (про цих новоселів поки що згадують найменше), і, звісно ж, на правах аборигена — кримський татарин. Пересічному мешканцю залишається лише спостерігати за поєдинком «гігантів». Землі ж тієї, що, як відомо, з наступного року набуде конкретної товарної вартості, стає все менше і менше, а потенційних забудовників — навпаки. Ось і трансформуються на всі лади закони економіки в революційну доцільність. Черговим (майже за аналогічним сценарієм, нагадаю, розвивалися події у серпні ц. р. на березі Голубої Затоки, поблизу селища Сімеїз) проявом цього перманентного конфлікту інтересів стали події у селищi Партеніт (район Великої Алушти). І знову, як це зазвичай трапляється, заварили кашу «далекоглядні» місцеві й республіканські власті.

Євро пiшло в галоп

Єврокомісія вивчає правову базу з метою припинення неконтрольованого зростання євро до деструктивно високого рівня, повідомляє британська газета «Дейлі Телеграф». При цьому вивчається досвід 70-х років, коли було запроваджено контрольований обмін окремих європейських валют з метою припинення надмірних коливань їхньої вартості. Робоча група Єврокомісії на чолі з комісаром з економіки Педро Солбесом вже заявила, що Брюссель може законодавчо запровадити «чисельні обмеження» на приплив капіталів та таким чином розчистити дорогу для вирішення кризи, якщо долар і надалі втрачатиме свою вартість по відношенню до євро.

ОБСЄ пам'ятає Процюка

Щороку Організація безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) вручає премію «За демократію у сфері журналістики». До списків номінантів на 2004 рік, що укладаються наразі, бюро Парламентської асамблеї ОБСЄ включило українського оператора Тараса Процюка. Його ім'я значиться серед 24 журналістів, які загинули в Іраку.

Гасіть світло!

Гасіть світло!

Український уряд дав неофіційне «добро» на російську енергетичну експансію на Україну. Про це вчора офіційно заявив голова правління Російського акціонерного товариства «Єдині енергосистеми Росії» Анатолій Чубайс, якому все-таки вдалося зустрітись із Президентом Кучмою та Прем'єром Януковичем. «Головне, про що ми домовились, — другий етап масштабного співробітництва в енергетичній галузі між Україною і Росією», — радісно повідомив Анатолій Борисович. А для радості у росіян є підстави, адже «масштабне співробітництво» — це фактично скупка контрольних пакетів акцій десяти вітчизняних обласних енергогенеруючих компаній, що загалом становлять третину енергоринку держави. За словами головного російського «енергетичного короля», «ЄЕС Росії» спершу мають скупити пакети від 16 до 100 відсотків акцій з подальшим доведенням їх до контрольних у всіх десяти обленерго.
Чубайс повідомив, що енергетична Росія має неабиякі плани на українську енергетику. «Ми не фінансові спекулянти, які сьогодні купили акції дешево, а завтра продадуть дорого», — запевнив він. Всупереч відомому прислів'ю «У чужий монастир зі своїм статутом не ходять», слідом за придбанням контрольних пакетів акцій (після чого «енергетичний монастир сміливо можна буде називати своїм)«ЄЕСР» планує впровадити там свій менеджмент та інвестувати у розвиток української енергетики чималі гроші. Щоправда, про суму інвестицій мова на вищому рівні поки що не заходила, так само як і про загальну вартість угоди. Як повідомив Анатолій Чубайс, домовленості досягнуто лише з принципових питань: по процедурі і порядку проведення угоди.

За що «прибрали» Прищика?

За що «прибрали» Прищика?

Історія навколо вбивства київського кримінального авторитета Прища («в миру» Валерія Прищика ) починає обростати подробицями і чутками. Як стало відомо «УМ» зі поінформованих джерел у правоохоронних органах, на сьогодні основною версією вбивства Прищика є конфлікт усередині самого злочинного угруповання, лідером якого був покійний. Не виключають правоохоронці, що Прища «замовив» хтось із іншого столичного угруповання. Проте, за словами прокурора Печерського району Києва Анатолія Василевського, якого цитує УНІАН, убивцю Валерія Прищика і замовника вбивства слід шукати саме в його оточенні. Мовляв, для цього припущення є реальні підстави. Як з'ясувалося пізніше, Валерій Прищик приїхав до брата у госпіталь не один. Коли вiн вийшов зі свого авто, у салоні нібито залишався його особистий охоронець (він же контролер Троєщинського ринку, співвласником якого був Прищик). З'явилися і свідки вбивства серед персоналу госпіталю. Подейкують, що є навіть ті, хто бачив кілера, і що вже найближчим часом буде складено фоторобот убивці.