Без паніки... Це новорічні подарунки!

Без паніки... Це новорічні подарунки!

Що буде з нами у новому роцi? «Україна молода» вирішила запропонувати вам, дорогі читачі, свій прогноз на 2007-й рік. Підготували ми його, орієнтуючись не на зірки, а лише на офіційні документи, фахові коментарі i статистичні дані. Адже у перші хвилини нового року в наше життя входять не тiльки надії на краще та очікування нового щастя, яке бажають всі знайомі та незнайомі. Саме в цю мить у державі починають діяти нові закони, правила, тарифи, нормативи.
Урядові рішення, особливо коли вони міняють «правила гри» у цілих галузях економіки та сферах діяльності, відчутно впливають на вміст наших гаманців, на можливість здійснити те, що ми запланували. Щоби нововведення нинішнього року не стали для декого неприємним сюрпризом, ми надали слово нашому «економічному Нострадамусу».

«Баланс можливий, коли дивися просто в очі»

На позавчорашній прес-конференції, присвяченій підбиттю підсумків за рік, Прем'єр Віктор Янукович щиро і люб'язно дякував журналістам — за співпрацю, інтерес до Кабміну та правильне його висвітлення. Не допомогло! Запитання про орден українофобу Затуліну таки поставили.

До «труби» танки

Прем'єр Віктор Янукович лiтав позавчора до столиці Азербайджану не просто так, а з цілим пакетом пропозицій від українських міністрів. На чому саме робитиме наголос наша делегація, можна було легко здогадатись, адже у безпосередній близькості біля керівника Кабміну постійно знаходився міністр палива та енергетики Юрій Бойко.

Банки в кишені

Мабуть, кожен, хто відкривав депозитний рахунок, знає: навіть у найчорнішу годину для банку і, відповідно, для нас, певну частину грошей компенсує спеціальний фонд. Щоправда, компенсують небагато — щонайбільше 15 тисяч гривень, до того ж вам назустріч підуть не всі вітчизняні банки: нині Фонд налічує 164 постійні і два тимчасові учасники. Для прикладу, європейський стандарт становить 20 тис. євро. Західноєвропейських товстосумів таке відшкодування, звичайно ж, не врятує, але заощадження представників середнього класу — переважно так. Українські ж громадяни перебувають у значно гіршому становищі — для того, аби хоч якось захистити свої кревні в умовах банківської нестабільності, відкривають по кілька рахунків у різних банках (кілька рахунків в одному банку не врятують. — Авт.) або взагалі переорієнтовуються на більш надійні сфери, скажімо, на нерухомість.

Янукович качає права

Поряд із варіантом закону, який у кабінетній тиші на Грушевського розробляв Кабмін, існував ще один — авторства секретаріату Президента. Проте депутати від «антикризової» коаліції, щоб їх не запідозрили в лояльності до глави держави, протягом виснажливих шести годин розгляду демонстративно відхилили документ, голосуючи «проти» навіть суто процедурних моментів. 247 голосів замість необхідних 226 — це, на думку політологів, ще одна спроба «пограти м'язами» у двобої уряду та Президента. Але проаналізувавши основні положення закону, видно, що писали його «під себе» і під очевидним впливом від останніх політичних подій.

Кабмінiвськi стусани

Кабмінiвськi стусани

Вираз «бійка між Кабміном та секретаріатом Президента» вчора перестав бути метафорою. Протистояння між ними за міністра закордонних справ, відправленого у відставку рішенням Верховної Ради, а потім поновленого на роботі рішенням Шевченківського районного суду та указом Президента, вилилося у фізичне протистояння. Народні обранці, які звикли розв'язувати державні проблеми за допомогою кулаків та матюків, намагались перенести ці дикі методи під дах урядового будинку. Тим паче що господарі не заперечували.
Як наслідок, думки Прем'єр-міністра про досягнення держави в галузі економіки виявились значно менш цікавими, ніж те, що відбувалося в коридорі.

Профспілки «не встигли» за «чуттєвою жінкою»

Традиційні аргументи Кабінету Міністрів, за якими бюджет-2007 правильний, тому що він вірний, не змогли переконати і захисників прав працюючих. Профспілки найбільше невдоволені рівнем прожиткового мінімуму, який за урядовим документом має становити 492 гривні. Представники громадських організацій заодно нагадали Віктору Януковичу про мільярдний борг із виплати заробітної плати, скромно зауважили, що в тексті закону вони чомусь не змогли помітити позитивної динаміки зростання виплат і зовсім не бачать прекрасної перспективи наближення розміру зарплати до прожиткового мінімуму.

Кабінет Януковича притягує інфляцію, як самотнє дерево — блискавку, або Про що мовчить Мінфін

Кабінет Януковича притягує інфляцію, як самотнє дерево — блискавку, або Про що мовчить Мінфін

Такої пильної уваги до формування кошторису держави не спостерігалось, мабуть, за всю історію незалежної України. Багато людей чи не вперше в житті зацікавились значенням слова «інфляція», вкладаючи у свої оцінки прожиткового мінімуму все, що вони думають про нинішню владу. Та попри всю військову риторику і протистояння між гілками влади маємо очевидний плюс: експерти встигли проаналізувати документ чи не через лупу, а це значить, що з кожним днем у тексті головного фінансового документа України залишається все менше «білих» плям та можливостей для реалізації тіньових фінансових схем.

Тому що послідовний!

Тому що послідовний!

Ця Рада псувала настрій державним чиновникам вже понад 13 років. За цей час змінився не один склад Кабміну, але донедавна всі вони мужньо терпіли її висновки — в обов'язки Ради входило критикувати рішення уряду. І, звичайно, прогнозувати, до яких наслідків вони зможуть призвести, забезпечуючи зворотній зв'язок між владою та дрібними підприємцями. «Представники великого бізнесу і без цього знаходили шлях до кабінетів високих чиновників, а ось малий та середній бізнес у нашій країні перебували без належного захисту — не те, що лобіювати якісь рішення, іноді до них навіть не доходила інформація про ті чи інші рішення уряду», — розповідає голова Ради, народний депутат від «Нашої України» Ксенія Ляпіна.