Турчинов запропонував журналістам відчути себе... Кравченками

Глава СБУ Олександр Турчинов укотре заявив, що смерть екс-міністра внутрішніх справ, одного з ключових фігурантів справи Гонгадзе Юрія Кравченка, була самогубством. Щоб довести це, керівник Служби безпеки вчора запропонував журналістам провести слідчий експеримент. На прохання Турчинова один зі співробітників дістав табельну зброю, розрядив її і дав у руки одному iз журналістів. Суть експерименту — перевірити, наскільки зручно стріляти собі в підборіддя. Виявилося, що зручно. Пізніше Турчинов запропонував перевірити на своєму особистому охоронцеві, як стріляється в чуже підборіддя. Втім усі повірили на слово: складно вистрелити ворогу в підборіддя так, щоб куля вийшла через ротову порожнину.

Провокатор — капут?

Провокатор — капут?

«Не довго нам музики грали, не довго фраєр танцював!» — цей відомий шансонний вислів цілком можна застосувати стосовно дрібненького провокатора-маргінала Едуарда Коваленка, такого собі лідера Української національної асамблеї.

Заслiн для «Євробачення»

Заслiн для «Євробачення»

Позавчорашній день виявився для київських правоохоронців найважчим за весь «євротиждень». Адже за півтори години до початку півфіналу пісенного конкурсу значно поріділі надвечір ряди протестуючих «регіоналів» і есдеків намагалися прорватися в закриту режимну зону навколо Палацу спорту. Але штурм виявився невдалим завдяки професійним діям спецназу. Злякавшись відповідальності, нові опозиціонери одразу відступили, а «9 березня» не повторилося.

«Нас багато — і нас не пересаджати»

«Нас багато — і нас не пересаджати»

Короткий шлях від станції столичного метро «Арсенальна» до Маріїнського парку i будівлі Верховної Ради став учора геть політичним, як у недавні виборчі часи. Наліпки на стовпах, де міністра внутрішніх справ Луценка порівняно з Лаврентієм Берією, а 2005 рік — з 1937-м, або «А ты голосовал за оранжевых?», блакитні стрічки на металевих огорожах та деревах — все без власної фантазії i з наявним плагіатом. А ще, мовою «донецьких», чималенька порівняно з попередніми акціями «біомаса» під стінами парламенту з прапорами, гаслами, мегафонами. У день півфіналів «Євробачення» новітня українська опозиція скликала тисяч із п'ять молодих людей, які за певну платню повинні були продемонструвати Європі, що «не все так добре в нашому домі» після перемоги помаранчевої революції.

Рибка вмер на тротуарі

Рибка вмер на тротуарі

Резонансне вбивство 55-річного Віктора Рибалка (в кримінальному світі більше відомого як Рибка), що сталося позавчора ввечері на перехресті вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького, було витримане в дусі кращих бандитських традицій неспокійних дев'яностих. Тобто було i авто з кілерами, i побiжний кулеметний вогонь, i безслідне зникнення...

«Сьома» повернулася

«Сьома» повернулася

Учора пообіді до аеропортів Борисполя i Миколаєва на борту двох Іл-76 повернулася з Іраку остання сотня українських миротворців зі складу 7-ї окремої механізованої бригади на чолі зі своїм командиром генерал-майором Сергієм Попком. Зокрема, на рідну землю під Києвом зійшло 55 бійців, у Миколаєві — ще 48.

«Термінатор» відзвітував за 100 днів

Звіт «політичного термінатора» Юрія Луценка про 100 днів боротьби МВС із кримінальними кіборгами мав відбуватися у присутності голови держави Віктора Ющенка, адже саме він, призначаючи екс-соціаліста i польового командира Майдану на посаду міністра, поставив перед цим силовим відомством два головні завдання: деполітизація та декриміналізація міліції від генерала до дільничного. Та через зайнятість Президента звітувати пану Луценку довелося секретарю Ради нацбезпеки та оборони Петру Порошенку, який на розширеній колегії МВС представляв керівництво держави. I вже сам цей факт вкотре засвідчив непросту роль Петра Олексійовича чи то «у», чи то «над» силовими структурами країни.

На «Євробачення» шикуйсь! Струнко!

Серйозно i «у всеозброєнні» готуються до «Євробачення» i правоохоронці. Мало кому відомо, що у першій половині квiтня за допомогою майже 900 бійців Внутрішніх військ були відпрацьовані Дніпровський, Деснянський, Солом'янський та Шевченківський райони Києва, а у другій половині квітня найближчі до столиці п'ять районів області — Ірпінський, Вишгородський, Києво-Святошинський, Броварський і Бориспiльський. На противагу розпіареним рейдам ВВ на Донеччині й Закарпатті, цього разу про «чистку» вулиць від злочинності не повідомляли, щоб криміналітет не встиг «піти на дно». Фактор несподіванки спрацював добре, при цьому головну увагу надавали тим місцям, де не ступала нога міліціонера, де не вистачає ППС. I хоча силовики відмовляються визнати, що причиною рейдів у столиці й області є саме зменшення загрози вуличної злочинності перед пісенним конкурсом, щоб не вдарити обличчям перед Європою, це зрозуміло й так. Приблизно такі заходи робилися i напередодні Олімпіади-80 у Москві та Ленінграді, коли масово «закривали» не лише вуличних злодюжок, а й висилали «на 101-й кілометр» бомжів і жебраків.

Браслет замість «колючки»?

Kагарлицька виправна колонія №115, що на Київщині, майже не створює негативного враження, яке неодмінно супроводжує під час перебування на території справжньої в'язниці. Останні декілька сот метрів до неї пролягали через уже засіяні поля, тож директор установи Іван Тищенко не без гордощів демонстрував керівництву Департаменту з питань виконання покарань i пресі власне господарство. Адже на той час сусідні лани місцевих сільгоспвиробників стояли ще навіть неорані.

Армійські склади знову «заговорили»,

Черговий сюрприз піднесли рідній країні наші Збройні сили, які наполегливо намагаються реформувати. Минулої п'ятниці на військових складах Хмельниччини, розташованих неподалік села Цвітоха Славутського району, пролунали потужні вибухи. Це стало наслідком пожежі в одному зі сховищ 47-го артилерійського арсеналу. Очевидно, в цей злощасний день гикнулося екс-міністрові оборони України Олександру Кузьмуку, адже Славутчина — його мала батьківщина.