Багаті не поділяться з бідними. Але за газ платитимуть більше

Багаті не поділяться з бідними. Але за газ платитимуть більше

Газ, тарифи, мораторій — ці слова у Верховній Раді вчора знову лунали найчастіше. Напередодні фракція БЮТ грозилася влаштувати спікерові Морозу «веселе життя», якщо він не направить на підпис Президентові ухвалений парламентом закон про мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги. На Банковій закону так і не отримали, натомість у порядку денному ВР з'явилася постанова про скасування попереднього рішення нардепів щодо запровадження мораторію. Такий кульбіт неабияк обурив БЮТівців. Один із них, заступник голови парламентського комітету з питань регламенту Сергій Сас, виголосив з трибуни вимогу зняти з порядку денного постанову про скасування мораторію, оскільки вона з'явилася там внаслідок «такого цинічного порушення регламенту», якого депутатові зі стажем Сасу бачити ще не доводилося. Адже перед тим, як винести питання на розгляд сесійної зали, його обов'язково має розглянути профільний комітет. Чого, за словами пана Сергія, у даному випадку не трапилося.

Без суду і слідства

Члени громадської організації «Слобожанський вибір» і депутати однойменної фракції Харківської облради позавчора оголосили безстрокове голодування. П'ятеро чоловік, зручно вмостившись у м'яких кріслах вестибюлю обладмiнiстрацiї та біля приймальні голови Арсена Авакова, вимагають у такий спосіб його негайної відставки. Гучну акцію протесту, за наказом начальника обласного управління міліції Ігоря Репешка, охороняють одразу два наряди міліції. Один, власне, самих голодуючих, інший —кабінет «губернатора».

Враховуючи «гидкий досвід»...

Багатостраждальний закон про Кабмін, який був притчею во язицех у стосунках різних органів влади навіть у часи могутнього Кучми, вийшов на фінішну пряму при Прем’єрі Януковичу Другому. Він враховує також нюанси політреформи, відповідно, передбачає посилення повноважень уряду.

Банкова СПрава

Нова мітла мете по-новому і в руках нещодавно призначеного глави секретаріату Президента. Віктор Балога активно взявся за свою справу, вже встиг нажити неприязнь у частини своїх опонентів і продовжує робити ту справу, за яку беруться всі політики, щойно ставши «канцлерами» Президента, — реформувати секретаріат.

ЗаМОРОЗка закону

ЗаМОРОЗка закону

«Я зараз, Олександре Олександровичу, попереджаю вас, якщо ви не підпишете і не відправите з листом Президенту закон про мораторій на підвищення цін на житлово-комунальні послуги, наша фракція буде застосовувати достатньо серйозні заходи, щоб не давати вам порушувати Конституцію і нищити народ України», — полякала Голову Верховної Ради Юлія Тимошенко. Але Олександр Мороз не з лякливих, тому, незважаючи на «погрози», заклики і кпини, на своєму стояв незворушно: не підпишу, каже, ухвалений парламентом закон (про подолання вето Президента на той самий мораторій), і квит. Мовляв, це питання належить не до його, спікера, компетенції, а до компетенції ВР. «Завтра це питання буде з'ясоване Верховною Радою. На себе брати цю місію я не маю права і не буду. Наперед скажу: я все одно не підпишу цей закон доти, поки Верховна Рада не визначиться відповідно до регламенту», — наголосив Мороз.

Настінна контрреволюція

Настінна контрреволюція

«Знову влада міняється», — услід за героєм відомого кінофільму можемо сказати ми й одягнути «будьонівку». Незабаром на майдані Незалежності вже нічого не нагадуватиме про Помаранчеву революцію. Чи не остання пам'ятка тих днів — написи на одній із колон Головпоштамту, взяті під скло на згадку про ті буремні події, роздратували віце-прем'єра-«регіонала» Андрія Клюєва. Як повідомляє «Українська правда», пан Клюєв, виступаючи на пленумі ЦК Профспілки вугільної промисловості, заявив, що вже вирішив питання про майбутнє майданівських графіті. «Це, до речі, серйозне питання. Це просто, скажімо так, досить некоректна поведінка наших опонентів... Ну просто написи на Прем'єра, на партію нецензурні. Ми вирішили це питання», — висловив своє обурення глава тіньового штабу Януковича на виборах-2004.

Професійний? Працюй!

Метою робочої поїздки Президента на Тернопільщину було ознайомлення зі станом справ у регіоні. Однак і під час наради з керівництвом області, і на зустрічі з журналістами розмова вийшла за межі локальних проблем. Відповідаючи на запитання представників ЗМІ, Віктор Ющенко, зокрема, однозначно заявив, що не має наміру підписувати указ про ініційоване нещодавно урядом звільнення з посад голів кількох облдержадміністрацій (серед них і Тернопільської). При цьому глава держави запевнив, що ніколи не стане заручником спонтанних рішень щодо заміни керівних кадрів, особливо на місцях. Тим паче, якщо в їхній основі лежать суто політичні мотиви.

«Юліє Володимирівно, не чіпайте мене!»

Новообраний голова Верховного Суду України Василь Онопенко заявляє, що має намір докласти всіх зусиль, щоб зробити судову гілку влади дійсно незалежною. Він не має намірів керуватися у своїй діяльності партійними інтересами, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Тарифний конфуз

Дивна якась в українській владі складається ситуація: Президент як законослухняний глава держави прагне підписати закон, ухвалений Верховною Радою. Яка, між іншим, за цей закон, на який раніше сам Президент наклав вето, голосувала, аж пищала. І вето таки подолала, зусиллями опозиції в особі Блоку Тимошенко та, що головне, антикризової коаліції, чиєму урядові це рішення, власне, і належить втілювати в життя. Однак Голова цієї самої Верховної Ради відправляти ухвалений акт на підпис главі держави не поспішає. Більше того, відмовляється. Парадокс?