Забивайте баки

Забивайте баки

У рамках підготовки до футбольного чемпіонату «Євро–2012» мешканців Києва, Львова, Донецька та Харкова вчитимуть сортувати побутові відходи. Для цього всі чотири міста отримають спеціальні різнокольорові контейнери. Першу партію таких сміттєзбірників минулого тижня передали Донецьку. «Загалом шахтарська столиця отримає близько двох тисяч таких контейнерів вітчизняного виробництва на загальну суму 9 мільйонів гривень. Їх передаємо міській громаді Донецька безкоштовно», — каже Максим Щелков, віце–президент державної компанії «Укрекокомресурси», якій підпорядковується система збирання та утилізації вторинної сировини в Україні.

Політ крізь вогонь

Політ крізь вогонь

Днями виповнилося 100 років від дня народження Михайла Ємця — одного з десяти в’язнів–військовополонених, які у квітні 1945 року на ворожому літаку втекли із надсекретного німецького ракетного центру «Пенемюнде», що на острові Узедом у Балтійському морі. Саме там наприкінці війни фашисти розробляли й випробовували свої крилаті та балістичні ракети — «Фау–1» і «Фау–2», за допомогою яких Гітлер і його поплічники все ще сподівалися «відродитися з попелу».

«Псих» іде у мери

Невеличке містечко Василівка для функціонерів Партії регіонів несподівано стало проблемним — у контексті продовження каденції діючого «біло–голубого» міського голови Сергія Лобінцева. Аби мінімізувати шанси його опонентів, діюча влада облаштувала передвиборчу кампанію таким чином, аби до бюлетеня занесли лише одне «зайве» прізвище — підприємця Олександра Усамбаєва. Майже невідомий мешканцям райцентру чоловік навряд чи міг конкурувати з паном Лобінцевим. «Двобою на виборчому рингу» не вийде, позаяк на електоральному полі 31 жовтня вирішив «жнивувати» Анатолій Шевченко — відомий у регіоні правозахисник, 44–річний офіцер міліції, який у 80–х роках став жертвою свавілля колег–«правопохоронців».

Сходи до знань

Сходи до знань

На 50–річчя Черкаського державного технологічного університету біля корпусу, вікна якого виходять на центральний бульвар імені Тараса Шевченка, обладнали площу Знань та встановили скульптурну композицію «Сходи Знань».

Гетьман у замку

У Луцькому замку на будинку, в якому розміщується нині художній музей, під залпи козацької гармати урочисто відкрили меморіальну дошку гетьману Івану Виговському. У такий спосіб громада міста вирішила вшанувати соратника Богдана Хмельницького, у біографії якого є луцький слід. Іван Виговський упродовж 15 років жив і працював у Лучеську. У 30–х роках ХVІІ століття він обіймав посаду правника у міському суді, був намісником луцького підстарости та завідувачем канцелярії луцького земського суду. Із часом на старих фундаментах канцелярії звели будинок шляхетського суду, в якому зараз і розміщується художній музей.

Яка політика? Просто хуліганство

Минулих вихідних біля свого будинку побили одного з наймолодших кандидатів у депутати Луцької міськради від ВО «Свобода» Андрія Калахана. Хлопця майже опівночі перестріли двоє чолов’яг і добряче відлупцювали. А вже в понеділок на оперативній нараді в облдержадміністрації очільник області публічно доручив головному міліціонеру регіону взяти цей інцидент під особистий контроль, бо побитий 22–річний кандидат є журналістом одного з популярних інтернет–видань. Мовляв, виборчий процес і побиття журналіста «навіває певні роздуми».

Бабуся–«терористка»

Удатися до крайнощів 75–річну мешканку Миколаєва змусило квартирне питання, а точніше — нестерпні умови життя в оселі пенсіонерки. Людмила Степанівна вимагає відремонтувати її квартиру на дев’ятому поверсі, де через струхлявілий дах покрилися пліснявою стіни та віконні рами. Раніше жінка якось нашкрібала гроші на щорічний ремонт, проте «косметики» — явно не достатньо, а сплатити за повноцінну реконструкцію даху в багатоповерхівці пенсіонерці просто не під силу. Не перший рік Людмила Степанівна оббиває пороги чиновників, але чула досі лише відмовки.

Поки мама танцювала...

До міліції 24–річна мешканка села Червоне Глухівського району звернулася близько другої ночі й повідомила, що зникла її однорічна донька. Вона опівночі повернулася з дискотеки, а дитини немає. Чому залишила малу? Мовляв, співмешканець пішов працювати у нічну зміну, а вона вирішила розвіятися. Дівчинку залишила на свого батька.

Пігулка від банкрутства

Лише формально–юридичні та передвиборчі «зачіпки» не дозволили депутатам Кременчуцької міськради припинити діяльність комунального підприємства «Міжлікарняна аптека №211», до складу якого входять одразу одинадцять тих же таки комунальних аптек. При цьому фактично йшлося про цілковиту ліквідацію міської комунальної аптечної мережі, за створення якої на противагу аптекам приватним ще кілька років тому завзято «воювали» депутати, керівники міста, обласні чиновники. Усі вони говорили тоді, звісно, про розширення конкурентного середовища, здешевлення ліків для малозабезпечених земляків саме за рахунок централізації закладів, відновлення керованості галуззю тощо.

Боргова яма? Вибирайся сам!

Боргова яма? Вибирайся сам!

«Двадцять одна людина в Україні скоїла самогубство через неможливість розрахуватися за кредити», — розповів на прес–конференції у Сумах керівник першої антиколекторської компанії «Ваша надія» Федір Олексюк. — «Це лише ті дані, про які ми знаємо. Ймовірно, цифра значно більша».