Кворум — є. «Регіонів» — нема

Непрості будні Центральної виборчої комісії починають нарешті створювати інформаційні приводи. Передусім, запрацювала сама комісія — після тривалого простою і череди лікарняних, на яких перманентно перебували члени ЦВК. Іще 30 квітня в роботі Центрвиборчкому взяли участь 10 з 14 представників комісії, і за наявності кворуму ЦВК ухвалив виключити з виборчого списку БЮТ 263 кандидатів у народні депутати, які не були обраними до Верховної Ради V скликання.

Анатолій Семинога: Якби Тимошенко понад усе хотіла стати Прем'єром, то сформувала б коаліцію з Януковичем

Анатолій Семинога: Якби Тимошенко понад усе хотіла стати Прем'єром, то сформувала б коаліцію з Януковичем

Анатолія Семиногу, народного депутата від БЮТ і голову київської міської організації Блоку Тимошенко, цитують не найчастіше. Хоча не можна стверджувати, що він — закрита для преси людина. На останньому з'їзді БЮТ Семинога практично не сидів на місці і був помічений у перманентних розмовах із журналістами. Свій номер у списку Анатолій Іванович знав заздалегідь, тож охоче бесідував із медійниками.
З «Україною молодою» Семинога згодом поспілкувався теж, причому у форматі великого інтерв'ю — вперше. Деякі його відповіді на наші запитання справляють враження трохи пафосних, але не забуваймо про те, що в країні фактично триває виборча кампанія. Отже, без гасел, обіцянок і критики суперників політикам не обійтися...

Андрій Магера: Перестрибнути через паркан, як пані Лукаш, у мене не вийде

Андрій Магера: Перестрибнути через паркан, як пані Лукаш, у мене не вийде

Центральна виборча комісія наразі випала з обойми об'єктів, під стінами яких гаряче і навіть небезпечно. На бульварі Лесі Українки біля ЦВК — лише млява вовтузня «синіх» під промову котрогось із другорядних вождів, їхні намети й прапори, також кілька тентів із символікою «Пори». Плакати — від «Янукович — наш Премьер!» до «Підрахуй не пройде!». Останнє гасло, біля якого чомусь поставили величезне паперове яйце, дарма чекають на Сергія Ківалова, екс-керівника Центрвиборчкому. Обговорювати його ймовірне повернення до ЦВК вже неактуально і навіть нецікаво. «Підрахуй» цього тижня сам відмовився ставати головою Центрвиборчкому по другому колу (виходить — зневажив рішення своєї ж більшості в парламенті). Натомість є інші навколовиборчі речі, варті того, аби бути згаданими на сторінках газети. Про деякі з них — наша розмова з членом ЦВК Андрієм Магерою. Він працював тут у буремному 2004-му під час президентської кампанії, працює й зараз, коли готуються позачергові вибори до парламенту.

Кому в БЮТі бути

Кому в БЮТі бути

Без помпи і пишних декорацій, які відзначали з'їзд БЮТ на минулих (умовно кажучи) виборах, пройшли збори Блоку Тимошенко цього разу. За півтора року змінилося не тільки місце дислокації БЮТівців (з Палацу «Україна» з'їзд «переїхав» до Українського дому), а й стиль поведінки делегатів. Яких, до речі, було напрочуд мало — майже стільки, скільки й преси. Партійці не надто уважно дослухались до промови своєї лідерки, та й сама Юлія Володимирівна, вже не вживаючи терміну «солідаризм», зауважила, що програма блоку залишається незмінною, тож висвітила хіба що її основні моменти коротко і вклалася у досить стислий час.

Ранок від вечора не мудріший

Про те, що міжпартійний з'їзд Блоку Юлії Тимошенко (який ставив собі на меті затвердження кандидатів у депутати) переноситься з одинадцятої ранку на сьому вечора, журналісти дізнались учора, вже «поцілувавши» замок на дверях Українського дому. Адже напередодні ніяких оголошень чи попереджень не було. Таку неуважність до преси можна, в принципі, списати й на форс-мажор, але значно гіршим є народжений у ту ж саму мить коловорот чуток і припущень: чи не планує, бува, БЮТ іти більшим блоком? Чи й досі в муках народжує свій славнозвісний список, у прохідній частині якого, за прогнозами Миколи Томенка, з'являться до 50 нових достойників?

Благодать із запальнички

Благодать із запальнички

Як відомо, містерія Великодня починається в єрусалимському храмі Гроба Господнього — з молитви вірян за сходження Благодатного вогню. Доки триває чекання, світло в храмі гасне, і всі моляться з незапаленими свічками. Диво сходить на християн тоді, коли в лампадці єрусалимського патріарха само собою з'являється полум'я — у перші хвилини священний вогонь не пече, тож присутні навіть «вмивають» ним обличчя. Відтак iз Єрусалима Благодатний вогонь розходиться по всьому світовi.

Закриті серця

Закриті серця

Як і під час попередньої парламентської кампанії, всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» віддає перевагу закритим «спискоутворюючим» зборам, що тільки підігріває інтерес до переліку кандидатів у нардепи від цієї сили. А водночас — і провокує закиди в тому, що списки знову формуються непрозоро, волею кількох керівних осіб партії. Однак, закритим був учора з'їзд власне «Батьківщини», а збори всього Блоку Юлії Тимошенко, заплановані на 17 квітня, цілком можливо, будуть доступними і для гостей Юлії Володимирівни, і для преси. Однак наразі і це достеменно невідомо.

Доживемо до вівторка

Як уже повідомляла «УМ», позавчора п'ятеро суддів Конституційного Суду (Віктор Шишкін, Дмитро Лилак, Володимир Кампо, Петро Стецюк та Ярослава Мачужак) заявили про тиск на них з боку «певних політичних сил», які форсують події і вимагають від КСУ негайних рішень з приводу конституційності указу Віктора Ющенка про розпуск парламенту і дострокові вибори. З контексту сказаного ними випливало, що йдеться про коаліціантів та пропрем'єрські сили. Як наслідок заяви — Конституційний Суд згорнув свою роботу з цього питання, пообіцявши зібратись наступного разу 17 квітня. Так зазначила прес-служба КСУ. Учора ж Президент Ющенко розпорядився надати державну охорону «суддям пiд пресом».

«Священна війна» розв'язана

«Священна війна» розв'язана

Учора під стінами Конституційного Суду коаліціанти співали «Вставай, страна огромная...». Сьогодні Суд почне спiвати осанну чи анафему указу Ющенка про розпуск парламенту. Принаймні дасть старт розгляду цього питання. А далі — буде видно. Учора противники президентської лінії нагадували суддям: на кону — не тільки Україна, а й можливість війни між сходом та заходом, воістину «народної війни».

Вiдступати нiкуди: позаду Україна

Доки соціалісти, які в буквальному розумінні хочуть бути святішими за Папу Римського, бомбардують Ватикан закликами до глави Римо-католицької церкви заборонити українським священикам згадувати слово «вибори» (!), долею останніх впритул зайнявся нарешті Конституційний Суд. За повідомленнями прес-служби КСУ, судді відкрили конституційне провадження за поданням 53 народних депутатів України щодо відповідності Основному закону країни указу Президента про розпуск Верховної Ради.