Шість машин — три смерті

Жахлива аварія сталася ввечері 15 липня біля залізничного переїзду в селищі Великодолинське Овідіопольського району Одеської області. Внаслідок зіткнення шести автомобілів на дорозі до садового товариства «Хвиля» троє осіб загинуло, а п’ятеро зазнали травм різного ступеня. За словами працівника Управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації Лідії Янковської, співробітники Державтоінспекції вже встановили, що спричинив ДТП серцевий напад у водія вантажівки, який призвів до некерованості автомобіля і подальшого зіткнення чотирьох легковиків й іншої вантажівки.

Як у джунглях

Як у джунглях

Рідкісне видовище можуть спостерігати мешканці приморського села Надлиманське Овідіопольського району, які інколи виїжджають у справах до Одеси. Неподалік дороги, в широкому степу, де ще донедавна паслися череди худоби, зараз купається на мілководді місцевого лиману і в перервах живиться зеленою травичкою стадо індійських слонів.

Хліб–сіль «Морському бризу»

Хліб–сіль «Морському бризу»

Співдиректор багатонаціональних маневрів перший заступник командуючого ВМС України Віктор Максимов зазначив, що у п’ятницю до Одеси прибула перша оперативна група, яка готує навчання. Власне «Морський бриз» триватиме з 12 до 28 липня. За словами заступника голови облдержадміністрації Петра Хлицова, «участь Військово–Морських сил України в міжнародних навчаннях дає змогу на практиці поліпшити взаємодію підрозділів вітчизняних ВМС та країн–членів Північноатлантичного альянсу, підвищити вишкіл команд кораблів, що сприяє набуттю практичному досвіду дій у складі багатонаціональних з’єднань».

Коровай у ціновій «вилці»

Коровай у ціновій «вилці»

Одеські аграрії перетнули 8 липня «жнивний екватор» — на ланах регіону скошено й намолочено, як заявив на зустрічі з журналістами глава облдержадміністрації Микола Сердюк, півтора мільйона тонн збіжжя. І знову підтвердив прогноз фахівців: цьогорічний урожай зернових на Одещині може стати рекордним — щодня жниварі намолочують до 180—200 тисяч тонн збіжжя. Причому триває косовиця не лише озимої пшениці та ячменю, а й гороху, ярих культур та ріпаку.

Розплата за «гестапо»

Надвечір понеділка, згідно з рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 3 липня, на околиці селища Чорноморське Комінтернівського району було демонтовано наметове містечко активістів Прогресивної соціалістичної партії. Противники НАТО — «вітренківці» — стали тут табором 1 липня на знак протесту проти міжнародних військових навчань «Сі бриз–2008».

Під покровою Пресвятої Богородиці

У міському управлінні архітектури і містобудівництва Одеси підбито підсумки конкурсу зі створення пам’ятника кошовому отаманові Запорізької Січі Петру Калнишевському. Оголосив цей конкурс півроку тому міськвиконком. Журі конкурсу на чолі з начальником міськуправління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Володимиром Мещеряковим оприлюднило рішення: кращим визнано проект скульптора Олександра Родіонова та архітектора Олега Луценка, що уособлює групу запорожців під покровою Пресвятої Богородиці.

Сніп мільйон береже

Сніп мільйон береже

Візит Президента України Віктора Ющенка на Одещину почався з символічного подарунка від місцевих хліборобів. Біля трапу літака керівник Одеської облдержадміністрації Микола Сердюк вручив главі держави пшеничний сніп, що символізував перший мільйон тонн зерна, зібраного за останні два тижні на ланах регіону.

І «за» — зась, і «проти» — годі

Заради забезпечення громадського порядку, аби запобігти можливим спробам інспірування конфліктних ситуацій та антигромадських проявів Одеський окружний адміністративний суд задовольнив адміністративний позов Комінтернівської райдержадміністрації про заборону проведення публічних акцій «за» чи «проти» міжнародних військових навчань «Морський бриз–2008» на території Комінтернівського району. У рішенні, оприлюдненому позавчора головуючою на суді Світланою Король, ідеться про термін із 2 до 31 липня включно та територію Чорноморської селищної ради на відрізку автодороги Одеса–Миколаїв між Одесою й селом Сичавка.

Батьківщина їх чекає

Лише через місяць після захоплення групою піратів німецького судна «Леманн Тімбер», що перебувало в територіальних водах Сомалі, судновласник та пірати дійшли остаточної згоди щодо суми викупу за звільнення з полону екіпажу, серед якого — четверо українських моряків. Щоправда речник МЗС України Василь Кирилич, який повідомив про це журналістам, відмовився назвати, на якій саме сумі зійшлися учасники перемовин, що ведуться через фірму–посередника Asillobal. Але наприкінці червня йшлося про 750 тисяч доларів США. Не розголошують члени Антикризового центру в німецькому Гамбурзі й місця передачі викупу. Єдине, що зміг додати пан Кирилич, інформацію про стан здоров’я заручників — він нібито задовільний.

Гроші були, викуп... зник

Через півтора місяці після захоплення піратами американського судна Lourdes Tide, на борту якого перебували 11 моряків, у тому числі старший механік — громадянин України, екіпаж теплохода і співробітників компанії Chevron звільнено. Про це журналістів поінформував глава Представництва Міністерства закордонних справ України в Одесі Костянтин Ржепішевський. За його словами, український моряк уже спілкувався по телефону з дружиною, яка живе в Одесі, і повідомив, що його доправили в офіс служби безпеки Нігерії. «З моряком усе добре, він у цілковитій безпеці», — додав пан Ржепiшевський, не називаючи прізвища старшого механіка.