Побачити француженок і програти

На елітних змаганнях серії «Великого шолома» та іже з ними вже традиційно боротьбу починає понад десяток українців та українок. Проте ця кількість нечасто переходить в якість. По одному турніру WTA і ATP за це десятиліття вигравали Олена Бондаренко й Сергій Стаховський. Ще по одному трофею вони здобули в парних розрядах — Олена з сестрою Катериною, Сергій — з італійцем Стараче. Із відкритим чемпіонатом Австралії, який учора стартував на хардових кортах Мельбурна, в нас пов’язані особливо приємні спогади. Саме тут дует сестер Бондаренко рік тому відсвяткував єдину нашу перемогу на турнірах «Великого шолома». Проте на дебютному супертурнірі 2009 року наші спортсмени поки що не приносять позитивних емоцій.

На свята з чистою совістю

Кияни доволі гідно витримали напружений графік останнього місяця року й зберегли лідерство в дивізіоні «Захід» російської «вишки». Останнім каменем спотикання до веселих свят ледь не став «Капітан» із підмосковного міста Ступіно. Але «Сокіл» проявив характер, вирвавши в Броварах повноцінні шість очок.

П’ять кілець, сім золотих кружал та інші звершення

Головною подією 2008 року, безумовно, стала Олімпіада в Пекіні. У столиці Китаю українські спортсмени сповна відігралися за відносно невдалий 2007–й, коли вони берегли сили для найпрестижнішого змагання на планеті. Тож давайте почнемо огляд здобутків і невдач року, що минає, саме з Олімпійських ігор.

«Малеча» доросла до п’єдесталу

У той час як біатлон, та й загалом увесь український спорт, готується до суттєвого скорочення фінансування з боку держави, наші «стріляючі лижники» продовжують радувати своїх шанувальників. На другому етапі Кубка світу першу медаль сезону для України здобула чоловіча естафетна команда, тепер же дівчата «зрівняли рахунок» у заочній суперечці статей.

За командою піднімаймося й поодинці

Насправді третій етап розіграшу Кубка світу мав відбутися у словенському містечку Поклюка. Змагатися на тамтешній трасі особливо полюбляє Оксана Хвостенко. Але цього сезону дівчині з Чернігівщини доведеться забути про балканські місцевості, бо словенці захопилися ремонтом свого зимового стадіону й ніяк не встигали підготуватися до прийому поважних гостей.

Одна медаль на дві статі

Утретє поспіль наші майстри шахів стають призерами найбільшого змагання — шахової Олімпіади. Щоправда, ще жодного разу нашим двом командам не вдалося поєднати свої успіхи — в 2004 році тріумфували чоловіки, у 2006–му — жінки. А тепер, у Дрездені, другими фінішували представниці прекрасної статі, хоча шанси на місце на п’єдесталі мали і їхні колеги по збірній.

Не час для сенсацій

Найсильніша хокейна ліга світу подолала чверть дистанції регулярного чемпіонату. Поки що команди набирають хід і випробовують у справі новачків, якими розжилися в міжсезоння. Проте лідери минулого сезону свої позиції не здають.

Перемога з першого заходу

Національний олімпійський комітет України вже восьмий рік проводить конкурс серед спортивних журналістів «Україна олімпійська». Проте особливого поширення він набув лише останнім часом, коли прес–служба НОК почала напряму інформувати ЗМІ про свою акцію.

Ломаченко ще

2008–й для всіх представників олімпійських видів спорту ознаменувався головним стартом чотириріччя в Пекіні. На цьому тлі інші змагання значно втрачають свою вагу, надто ж — якщо вони відбуваються після Олімпіади. З іншого боку, такі турніри дають відлік новому циклу, й фахівці на них починають готувати атлетів на наступні змагання високого рівня. Досвідчені ж спортсмени, виклавшись на повну в Китаї, подібні старти переважно воліють пропустити.

...І дочка їхня Софія

Форвард німецької «Герти» Андрій Воронін відомий не лише своїми успіхами на футбольному полі. 29–річний одесит привертає увагу екстравагантною поведінкою й бажанням стильно вдягатися, відтак став популярною рекламною моделлю. А невдовзі Воронін стане ще більш «глянцевим», оскільки дозволив англійському журналу Hello провести родинну фотосесію з донькою Софією. Тією самою, що з’явилася на світ 11 жовтня, в день матчу збірних України й Хорватії.