Так хто ж фаворит?

Так хто ж фаворит?

Найбільша несподіванка у відбіркових матчах минулої суботи сталася в нашій групі В. У Глазго шотландці змогли виграти у віце-чемпіонів світу і фаворитів кваліфікації - французів. Більшу частину часу ініціативою володіли гості, та не змогли втілити свою перевагу бодай у один гол. Господарі ж скористалися своїм умінням розігрувати кутові.

Уже не останні

Минулого четверга, зазнавши неприємної поразки у національній першості від мало кому відомої команди «Компаньйон», «Сокіл» фактично визнав другорядність чемпіонату України. Проте наступного дня поступатися вдруге «біло-сині» не збиралися. Олександр Сеуканд відрядив свою четверту ланку нападу Легачов-Буточнов-Кириченко допомогти другому складу, і форварди із завданням впоралися, закинувши чотири з шести шайб у ворота своїх кривдників.

Украдені перемоги

Украдені перемоги

Позавчора флагман нашого хокею вперше побачив, як воно, одночасно виступати і в українській першості, і в білоруській. Команду, яка опівдні вийшла на матч проти київського «Компаньйона» у чемпіонаті України, назвати «Соколом» можна було лише з великою натяжкою. «Біло-сині» виставили фактично другий склад, яким керував помічник Олександра Сеуканда Анатолій Степанищев. Основні хокеїсти клубу, подивившись із трибуни перший період (3:2 на користь їхніх молодших колег), пішли готуватися до вечірнього протистояння з гродненським «Німаном».

Завоювати — й утримати

Завоювати — й утримати

Українці — одна з найбільш інтелектуальних націй світу. В часи незалежності це неодноразово доводили наші шахісти. А нещодавно їх підтримали і колеги з шашок. У листопаді минулого року чемпіонкою світу зі стоклітинкових шашок стала 22-річна Дарина Ткаченко. Вона повернула Україні славу шашкової держави після 13-річної перерви (востаннє серед українок на світовий трон у 1993- му сходила Ольга Левіна).

Олена Бондаренко: Раніше рівнялася на Мартіну Хінгіс, а тепер — сама на себе

Олена Бондаренко: Раніше рівнялася на Мартіну Хінгіс, а тепер — сама на себе

Видатними результатами українські майстри ракетки не радували своїх прихильників уже давно. З часів Андрія й Наталі Медведєвих у нашому тенісі на тривалий час утворилася прірва. Зменшуватися вона почала лише недавно — зусиллями насамперед представниць прекрасної статі. На початку ІІІ тисячоліття у Києві, Харкові, Донецьку, Каховці, Ялті заявили про себе сестри Бондаренко, Тетяна Перебийніс, Ольга Савчук, Юліана Федак, Юлія Бейгельзімер, Юлія Вакуленко. Наші дівчата почали пробиватися до основних сіток престижних турнірів і просуватися вгору рейтингом Асоціації тенісисток-професіоналок (WTA). Українки з'явилися на турнірах серії «великого шолома», взялися навіть потроху «пощипувати» іменитих тенісисток. Але гучних перемог бракувало — межею мрій наших дівчат здебільшого було третє коло престижних змагань. І ось минулої неділі стався прорив. Упродовж тижня на представницькому турнірі у Люксембурзі 22-річна киянка Олена Бондаренко переграла одну за одною п'ятьох суперниць, четверо з яких (!) стоять вище за неї в рейтингу. Таким чином, Альона здобула перший у своїй кар'єрі трофей в одиночному розряді. Як уже писала «УМ», ця перемога на турнірах серії WTA стала другою для наших спортсменок за часи незалежності України (в далекому 1993-му приз над головою піднімала ще одна представниця Києва, Наталя Медведєва).
Чесно кажучи, зустрітися з Оленою ми планували ще два-три тижні тому, звернувши увагу на покращення результатів середньої з трьох сестер Бондаренко. Коли дівчина несподівано для всіх виграла турнір, відкладати далі було нікуди. Хоча, з іншого боку, тепер виникла проблема домовитися про інтерв'ю, адже бажаючих поговорити з новоспеченою чемпіонкою Люксембургу виявилося забагато. Як зізналася Олена, увагу до українського тенісу в її особі вона відчула лише зараз. Обіцянку зустрітися з «УМ» вона дотримала, і вже у вівторок, наступного ж дня після повернення до України, завітала в гості до нашої редакції.

«Дніпровські вовки» поселилися у Харкові

«Дніпровські вовки» поселилися у Харкові

Нинішня — ХVІ — першість кращих хокейних колективів України — особлива. Адже, на вимогу більшості клубів, у цьому чемпіонаті флагман нашого хокею, київський «Сокіл» змушений починати боротьбу за медалі на рівні з усіма, вже з першого туру. Крім того, цього разу призери будуть визначені не за системою «плей-оф», як у попередні роки, а за підсумками триколового турніру між шістьма командами. Посперечатися за нагороди спробують «Дніпровські вовки», столичні АТЕК, «Компаньйон», «Сокіл», СДЮШОР «Сокіл» та «Беркут» (він складений із київських хокеїстів і формально базуватиметься у Броварах — передмісті столиці).

Бий своїх, щоб свої боялися

Бий своїх, щоб свої боялися

У понеділок розпочалося друге коло білоруської першості. За перші десять матчів столичний «Сокіл» здобув лише одну перемогу — ціною неймовірної самовіддачі й везіння над «Кераміном». Перед стартом сезону головний тренер команди Олександр Сеуканд наголошував, що головне тепер — не стати хлопчиками для биття. Поки що представники України ними не стали, але підходять дуже близько до цієї категорії. Принаймні для більшості білоруських команд, особливо на їхньому льоду, кияни виступають у ролі «постачальників очок». Так, «Гомель», який за дев'ять попередніх матчів набрав 10 балів, за дві зустрічі з «Соколом» поповнив свій багаж одразу на 6 пунктів.

Люксембург надає крила!

Люксембург надає крила!

Минулого тижня перші успіхи киянки Олени Бондаренко на престижному змаганні у Люксембурзі з призовим фондом 600 тисяч доларів сприймалися з радістю, але без особливого натхнення. Адже відомо, що проходження в друге, максимум — третє коло для українських тенісисток тривалий час було межею досягнень. Але після того, як наша 22-річна співвітчизниця здолала уславлену Марі Пірс, а за нею поклала на лопатки й 25-ту ракетку планети словенку Катаріну Среботнік, з'явилася надія, що цього разу все може бути інакше.

Нова «залізна завіса», збудована нами самими

Нова «залізна завіса», збудована нами самими

Колись радянські команди своїми виступами на європейській арені забезпечували Союзу третє місце в рейтингу УЄФА. Але багато води спливло відтоді у Дніпрі й Волзі, й нині великою повагою у Старому світі вони не користуються ні у суддів, ні у суперників. Підтвердженням цього стали матчі-відповіді першого раунду Кубка УЄФА. Після них західним клубам не потрібно буде здійснювати багатогодинні перельоти на схід — усі колективи, що базуються на території колишнього СРСР, зійшли з дистанції.

Сухий ювілей Шеви

Сухий ювілей Шеви

У матчі другого туру «Челсі» українця Андрія Шевченка доволі легко у Софії зломило спротив болгарського «Левськи». Наш форвард у своєму ювілейному, сотому, матчі в клубних турнірах Старого Світу нічим особливим не запам'ятався і був замінений на 83-й хвилині на Шона Райт-Філліпса. А результат «зробив» івуарієць Дідьє Дрогба, три голи котрого стали другим хет-триком у нинішній Суперлізі. У другому матчі квартету А «Барса» ледь «відскочила» у Бремені. Капітан каталонців Карлос Пуйоль допоміг «Вердеру» відкрити рахунок, зрізавши м'яч у власні ворота. Від поразки гостей на передостанній хвилині врятував влучний удар аргентинського вундеркінда Ліонеля Мессі. У цьому матчі травмував меніск головний форвард «Барселони» камерунець Ето'О, який вибув з ладу на три місяці.