Давайте, куме, за Закумі!

Давайте, куме, за Закумі!

Сьогодні о 21–й годині за київським часом на стадіоні «Орландо» у Йоганнесбурзі стартує церемонія відкриття ХІХ чемпіонату світу, який знову пройде без збірної України. Свисток про початок першого матчу узбецький рефері Ірматов дасть завтра о 17:00. Уперше світовий футбольний форум завітав до Африки. З такої нагоди ФІФА розщедрилася й виставила рекордну суму призового фонду — $420 млн.

Цього разу «мундіаль» відбудеться взимку — адже в ПАР, як і в усій Південній Півкулі, зараз порівняно холодніша пора року. На сьогодні в Йоганнесбурзі синоптики передбачають дощі і плюс 17–18. А ще — як тло великого футбольного свята — прогнозують несамовите дзижчання вувузел впродовж усього місяця, доки триватиме чемпіонат. Вувузели — це такі довгі дудки, які дратують усіх любителів футболу, крім місцевих. На трибунах у ПАР це масове явище, тож або звикайте, або притишуйте звук телеприймачів. І вболівайте. Шкода, що знов за чужих.

Коли зав’януть тюльпани

Ледь не перед кожним чемпіонатом світу голландці потрапляють до когорти фаворитів, але з восьми спроб так жодного разу й не підкорили світовий футбольний олімп. За часів легендарного Йохана Кройфа «помаранчеві» двічі — в 1974 та 1978 роках — здобували срібні нагороди.

Поміж Рафаелем і Франческою

Поміж Рафаелем і Франческою

Події на кшталт тієї, що сталася минулої неділі на кортах «Ролан Гарроса», трапляються у спортивному житті України нечасто. Востаннє український тенісист переміг на відкритому чемпіонаті Франції майже 20 років тому — у далекому 1991–му 16–річний Андрій Медведєв (щоправда, під прапором СРСР) став найкращим у турнірі юніорів. Тепер юніорське досягнення Андрія повторила 15–річна харків’янка Еліна Світоліна.

Шість дуелей для тренерів-європейців

Четвірка «мисливців» із квартету D розпочинає полювання на Кубок світу 13 червня. Без сумніву, флагман цієї «пульки» — збірна Німеччини. «Бундесмашина» має у своєму музеї три світові трофеї (1954, 1974, 1990). Проте у новому сторіччі найтитулованішу європейську збірну (якщо враховувати три Кубки Європи) великі успіхи обходять стороною. У 2002му німців у фіналі зупинили бразильці, а на домашньому «мундіалі» в 2006 році «бюргери» здобули «бронзу».

Три з трьох

Три з трьох

Напередодні третього контрольного матчу збірної України в Осло її новий тренер Мирон Маркевич постарався убезпечитися від критики на випадок поразки норвежцям: мовляв, на виконання поставлених завдань відведено два роки, впродовж яких він повинен поставити гру команди. Тож зараз можна й потрібно експериментувати, переглядати весь резерв. Звісно, забігти у 2012–й, аби оцінити роботу 60–річного львів’янина, неможливо. Проте плоди його двотижневої діяльності вражають. Так, як Мирон Богданович, біля керма збірної не стартував ще ніхто з його попередників — три перемоги в трьох матчах. Результат, хай і не обов’язковий, є. Із грою, щоправда, сутужніше.

І знову — чуже свято

І знову — чуже свято

Через вісім днів у Південноафриканській Республіці візьме старт найочікуваніша спортивна подія року — ХІХ чемпіонат світу з футболу. Вважається, що за масштабністю футбольні «мундіалі» поступаються лише Олімпіадам, а за глядацьким інтересом точно перевищують принаймні зимові Олімпійські ігри. Адже любителеві спорту в будь–якому куточку планети легше уявити себе на смарагдовому газоні в ролі героя з м’ячем, ніж на бобслейній трасі чи на гірських лижах, доступних лише мешканцям «зимових» країн.

Цього літа Міжнародна федерація футболу нарешті відновлює справедливість і вперше проводить турнір в Африці, яку тривалий час обходили стороною через пануючу там бідність. Південноафриканська Республіка хоч із проблемами, але підготувалася до прийому планетарного дійства.

Смерть гладіатора

Мабуть, кожен любитель спорту у дитинстві якщо не брав безпосередньої участі, то точно спостерігав за грою під назвою «цар гори». Проводячи паралелі між дитячою забавою та вирішальною зустріччю в чоловічій баскетбольній суперлізі, можна сказати, що «Будівельник» три чверті матчу перебував на вершині, але у вирішальний момент утримати «гору» від зазіхань «Азовмашу» не зміг. Таким чином, в очному двобої маріупольці вибороли не лише чемпіонський кубок, а й звання найтитулованішого клубу незалежної України. Тепер у проблемного «Азовмашу» сім умовних перснів, тоді як у фінансово благополучної «Будки» лишилося шість.

Париж заливає

Париж заливає

Учора ввечері, коли цей номер «УМ» уже пішов до друку, свій матч у парному розряді повинні були провести останні представниці України на «Ролан Гарросі» — Катерина та Олена Бондаренко. Сестри вже припинили боротьбу в «одиночці», тож можуть повністю сконцентруватися на виступах у дуеті. У третьому колі жереб вивів українок на Надію Петрову та Саманту Стосур (Росія/Австралія, 4).

Подарунок для новонародженого

Хоча один із трьох гранд–турів — «Джиро д’Італія» — збирає майже всю еліту світового велоспорту, але на апеннінських дорогах зазвичай перемагають місцеві профі. Щоправда, в попередні два роки тут тріумфували іноземці. Минулорічну гонку виграв росіянин Денис Меньшов, а у 2008–му іспанцеві Альберту Контадору вдалося перервати 11–річну гегемонію італійських гонщиків. Тож, плануючи маршрут 93–ї багатоденки, організатори перегонів зробили все, аби саме італієць порадував своїх співвітчизників, які фанатіють од велоспорту. Ледь не кожен учасник–неіталієць наголошував у інтерв’ю, що нинішня «гірська» «Джиро» «підігнана» під місцевих велосипедистів, де на гірських серпантинах Альп вони проводять більшу частину свого життя.

Річний план — за півроку

Із 24 травня кращі з кращих робін гудів європейського континенту змагаються в італійському місті Роверето. На Апеннінах нашу державу представляють львів’яни Юрій Гавелко, Маркіян Івашко та олімпійський чемпіон Пекіна–2008 Віктор Рубан із Харкова, харків’янка Вікторія Коваль, Тетяна Дорохова з Чернівців та Катерина Палеха зі Львова.