Бранці каламутної води

Бранці каламутної води

Українські моряки 50–річний Юрій Датченко та 61–річний Володимир Устименко чотири роки пробули під арештом у Венесуелі. Так сталося, що чоловіки мимоволі виявилися замішаними в транспортування наркотиків. Українцям навіть «пощастило» відбувати термін ув’язнення у знаменитій на весь світ в’язниці Сабанета. Повернувшись на Батьківщину, моряки знову постали перед судом і нарешті почули довгоочікуване: «Не винні!». Отримавши виправдальний вирок, чоловіки насамперед відвідали лікарню, адже пережиті страждання серйозно позначилися на здоров’ї. А потім — сіли писати мемуари про свої пригоди. За словами старпома Юрія Датченка, вражень вистачить на товсту книгу та сценарій для захоплюючого бойовика.

Вибухонебезпечні злодії

При обстеженні магістрального газопроводу «Херсон—Крим» співробітники «Харківтрансгазу» виявили недалеко від Раденська розгерметизацію газопроводу високого тиску. Як повідомили «УМ» у прес–службі УМНС Херсонської області, розгерметизація відбулася через спробу злодіїв вкрасти частину газопроводу. Для відновлення цілісності магістралі спочатку знизили тиск газу, а потім наварили латочку на пошко­дженій трубі.

Космос у квартирі

Довгий час понад п’ять тисяч експонатів зберігалися у двокімнатній квартирі Віри Григорівни. Тільки цьогоріч, уже після смерті колекціонерки, вдалося облаштувати для експозиції окреме приміщення при міському краєзнавчому музеї Херсона.

Олiя, а вже не горить

Цілих три роки мешканці міста боролися зі смердючим підприєм­ством, щоб відстояти законне право дихати свіжим повітрям. Суд визнав, що викиди заводу «Екотранс», який зберігає та переробляє соняшникове насіння на олiю, значно перевищують норми. Тож днями підприємство офіційно закрили і опломбували.

«Швидка», але непорушна

«Швидка», але непорушна

Зараз запасу паливно–мастильних матеріалів у херсонських «швидких» залишилося трохи більше, ніж третина від норми. Тепер городян, у яких підскочив тиск або яких здолав грип, медики просять брати таксі й самостійно добиратися до найближчих лікарень. «Швидка» виїжджає тільки в тому випадку, якщо пацієнт перебуває на межі життя і смерті. «Катастрофічна ситуація з пальним склалася ще перед Новим роком, — розповідає «УМ» заступник головного лікаря станції швидкої допомоги Херсона Станіслав Сінченко, — ще тоді ми попередили адміністрацію міста, що запасів ледве вистачить на місяць. Проте минуло вже три місяці, а на нас ніхто не звертає уваги!».

Плавні стануть пустелею

Херсон огорнув густий дим, а прямо з неба на городян сиплеться «чорний сніг» із попелу. Таке трапляється, коли у дніпровських плавнях спалахують багатокілометрові пожежі. Як розповіли «УМ» у прес–службі облуправління МНС, очерет горить на березі, протилежному східній частині Херсона. З боку міста видно яскравий вогонь, який поступово наближається уздовж лінії берега в бік Цюрупинського мосту через Дніпро.

Чи вийдуть браконьєри сухими з води?

Чи вийдуть браконьєри сухими з води?

Ця історія просто вражає своїм цинізмом. 20 лютого Мінекології видало дозвіл на вилов білуги й осетра в Дніпро–Бузькому лимані біля Миколаєва з метою штучного відтворення цих видів риб, занесених у Червону книгу. А вже 24 лютого оперативна група Держкомрибгоспу України спільно з прикордонниками затримала фелюгу, на борту якої виявили велику партію осетрових. У момент затримання спіймана риба вже була мертва. Зате у браконьєрів на руках був, як «охоронна грамота», дозвіл на вилов за підписом самого начальника Миколаївської рибоохорони. Більше того, пізніше слідство з’ясує, що й самі «рибалки» — це перевдягнуті співробітники тієї ж рибоохорони! То чому ж тоді вилов було здійснено тишком–нишком, а мертва риба явно готувалася для продажу на ринку, а не для відтворення популяції?

Що для угорця смерть, для нас... бальзам?

Що для угорця смерть, для нас... бальзам?

Черговий масштабний викид червоного шламу в області став причиною справжньої паніки: люди готові одягати протигази, аби не дихати отруйним пилом. А ось чиновники не тільки не бажають визнавати це надзвичайною подією, а й раді оголосити територію навколо Миколаївського глиноземного заводу заледве не курортом. Однак серед людей більш поширена думка, що саме через постійні викиди червоного шламу Миколаївщина вибилася у лідери України за кількістю онкологічних захворювань. «Кількість хворих збільшується з року в рік, — розповів «УМ» лікар обласного онкодиспансеру Микола Дерюгін. — Думаю, високому рівню зростання захворюваності вельми сприяють викиди як iз глиноземного заводу, так і з інших промислових підприємств».

Мер у кредит

Слiд зазначити, що нинішній член міськради Олександр Бердников здаватися на милість служби безпеки банку не збирався. Після неодноразових прохань і попереджень iз боку банкірів сплатити борг у розмiрi 10 млн. гривень чиновник... просто втік разом iз родиною у невідомому напрямку! Для того щоб проникнути в житло боржника, довелося ламати двері в присутності свідків і міліції. Як з’ясувала «УМ», раніше співробітники банку неодноразово намагалися «вибити» з екс–мера хоча б належні їм відсотки.

«Дівчинка–оркестр»

«Дівчинка–оркестр»

У свої дев’ять «із хвостиком» херсончанка Поліна Тарасенко грає на барабанах, саксофоні, тромбоні, трубі та роялі. Наймолодша джазова ін­струменталістка України перемогла в національному конкурсі «Диво–дитина», в номінації «Найдивовижніший». Пізніше херсонська школярка стала персональною стипендіаткою одного з благодійних фондів України.

Музикою Поліна почала займатися у неповні шість років завдяки підтримці мами — Олени Тарасенко. Дитина швидко досягла успіху й всеукраїнського визнання. Ще б пак! Адже народилася вона в такій дружній родині, яка вже давно стала місцевою знаменитістю. Тато і двоє старших братів Поліни — відомі всьому світу «змієнавти» і майстри аерофотозйомки, а мама — активний учасник зеленого туризму.