У Долину троянд — сонячний годинник
У черкаській Долині троянд, що на набережній Дніпра, вже цього літа встановлять сонячний годинник. Його циферблат у діаметрі сягатиме 15 метрів. Робота над дизайном годинника вже розпочалася.
У черкаській Долині троянд, що на набережній Дніпра, вже цього літа встановлять сонячний годинник. Його циферблат у діаметрі сягатиме 15 метрів. Робота над дизайном годинника вже розпочалася.
Харківські чиновники презентували план масштабної реконструкції Центрального парку відпочинку ім. Горького й обіцяють вже через рік порадувати городян неймовірним майданчиком розваг. Місцевий «діснейленд» коштуватиме 20 мільйонів євро, тобто дев’яту частину цьогорічного міського бюджету. Але, як пообіцяв мер Геннадій Кернес, частину витрат візьмуть на себе приватні інвестори. Управлінці також запевнили, що космічна вартість проекту не вплине на майбутню ціну вхідних квитків, бо скільки б ті не коштували, реконструкція не окупиться й через 30 років.
Можливість поскаржитися на дії чи бездіяльність співробітників Державтоінспекції, надіславши SMS–повідомлення на «мобільний» номер, яким безпосередньо опікується керівництво Управління ДАІ у Полтавській області, водії одержали з 11 лютого, відколи тут за дорученням міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова запровадили згадану новацію. Однак всупереч прогнозам і сподіванням, абсолютна більшість учасників дорожнього руху проголосувала за розрекламоване «ноу–хау»... мовчанкою.
Усього за 70 гривень кожен охочий тепер може роздивитися «нутрощі» Дніпропетровська. Ідея влаштовувати екскурсії по підземних зливових колекторах міста виникла несподівано: поїздки до Єгипту чи Туреччини нашим людям уже приїлися, тож туристам, як розповів гід туроператора «Клуб–тропа» Володимир Іванченко, хочеться чогось новенького. А під Дніпропетровськом є на що подивитися.
Наприкінці минулого тижня у Тернополі з’явилася муніципальна поліція. Хоча фактично на останній сесії міської ради депутати проголосували лише за зміну назви нового правоохоронного підрозділу, рішення про створення якого було прийняте ще два місяці тому. Попередньо невоєнізований загін iз підпорядкуванням особисто міському голові Тернополя, подібних якому в обласному центрі досі не було, мав називатися муніципальною міліцією.
Отримати в подарунок новенький доїльний апарат з весни нинішнього року зможуть усі господарі Галицького району, котрі утримують удома по три і більше корів. «Така ідея щодо заохочення власників великої рогатої худоби в нашого голови райдержадміністрації Григорія Івасишина виникла під час недавньої наради з представниками агроформувань та фермерських господарств, аби стимулювати розвиток сімейних ферм, — розповів «УМ» начальник управління агропромислової політики Галицької райдержадміністрації Володимир Гловацький.
Днiпропетровськi домогосподарки тепер знають, як позбутися дитячих речей, з яких їхня дитина виросла. Мами об’єдналися i створили спецiальний магазин. Поки що вiн розташований в офісі нещодавно створеної профспілки домогосподарок. Магазин працює раз на тиждень, та й сам принцип роботи закладу принципово відрізняється від подібних.
У долі храму, що в селі Кам’янка Тельманівського району, крутий поворот: колегія Донецького окружного адміністративного суду відмінила розпорядження Донецької облдержадміністрації №64 від 9 лютого 1996 року про передачу храму Вознесіння Господнього Українській православній церкві КП. Тепер церква, яку буквально з руїн підняли віряни Київського патріархату, де–юре належить сільській громаді, де–факто — переходить до рук Московського патріархату. Саме під це рішення у грудні минулого року була зареєстрована нова парафія Вознесіння Господнього, але Московського патріархату. А для служіння найняли священика з сусіднього села. При нинішній владі та підвладним їй судам важко було сподіватися на будь–який інший вердикт. Хоча й справу «шито білими нитками».
Черкащанка Галина Попова — рибалка з 20–річним стажем. Почала брати в руки спінінг та ходити на Дніпро після того, як помер її чоловік, котрий був затятим рибалкою. Тепер на риболовлю 84–річна Галина Федосіївна ходить на пару зі своєю молодшою подругою Римою Яківною. «Я і ловити, і їсти рибу люблю. Правда, якщо небагато наловлю, то віддаю Риминій кішці», — каже «УМ» бабуся Галина. І пригадує останню свою риболовлю, яка привела її до реанімації Черкаської міської лікарні № 3.
Серед білого дня на шлюзовому мосту через річку Устя, що на вулиці Кіквідзе, численні перехожі спостерігали, як молода жінка перелізла через мостові поручні та опинилася на обмерзлій бетонній опорі. Жінка повідомила, що хоче звести рахунки з життям, зістрибнувши з мосту в річку. Впродовж двох годин співробітники МНС та працівники швидкої медичної допомоги, котрі прибули на місце події, переконували 30–річну Оксану, мешканку Рівненського району, не робити дурниць.