На фоні Пушкіна і пташка вилітає

На фоні Пушкіна і пташка вилітає

Чи не найголовніша подія національного тижня прет–а–порте, що відкрився у четвер у Пушкінському парку, — збільшення вдвічі перших рядів. Подіум поставили буквою П, а посередині — додаткові стільчики, на яких спиною один до одного сидять модники і модниці. Тепер усіх вері важливих персон, які влаштовують скандали через, не дай Боже, другий(!!!) ряд, можуть розмістити в статусному першому. Тільки, здається, з такою кількістю бомонду напруга.

Спас на Хортиці

Як і попередні десять, козацька толока носить ім’я Анатолія Єрмака — загиблого народного депутата, який разом із президентом Всеукраїнської громадської федерації «Спас» Олександром Притулою стояв біля витоків цього фестивального руху. Як розповів напередодні відкриття фестивалю пан Олександр, козацьке свято уперше відбуватиметься не влітку, а на свято Покрови. Оргкомітет очолив запорізький мер Євген Карташов, поміж організаторів — низка управлінь мерії та облдержадміністрації, що дало фінансовий імпульс фестивалю.

Бий «регіонал» «регіонала»?..

Уся Україна ще не встигла відійти від реготу, викликаного переглядом в інтернеті відео з міським головою Харкова Михайлом Добкіним та секретарем міськради Геннадієм Кернесом (ідеться про робочі матеріали запису звернення Добкіна до городян: недолугий мер не може нормально прочитати підготовлений для нього текст, постійно матюкається, але ще більше нецензурної й обурливої лексики вживає Кернес, котрий, як видно, керує Добкіним у вельми брутальній формі). І ось у Харкові визрів черговий скандал, пов’язаний із секретарем міської ради. Депутат В’ячеслав Картавих позавчора скликав термінову прес–конференцію і в прямому телеефірі повідомив про те, що на нього готується замах. Картавих не виключає провокацій у вигляді підкинутих «речдоків». І за всім цим стоятиме, з його точки зору, все той же невгамовний Кернес, раніше відомий як «авторитет Гепа».

І вам також доплатимо!

І вам також доплатимо!

Кабінет Міністрів на своє вчорашнє засідання збирався недаремно: проект бюджету на 2008 рік таки ухвалили! І тим самим карти в руки: як палким прихильникам чинного уряду, так і його опонентам. Адже, з одного боку, Кабмін, готуючись до передвиборчої відпустки, таки виконав свою основну місію. «Але як виконав!..», — важко зітхають експерти, які знайшли в проекті державного кошторису чимало «бліх».

Продам «хатинку». Не біля моря, а з бджолами

Продам «хатинку». Не біля моря, а з бджолами

Мізерний валовий збір меду і на Запоріжжі. У пасічників тільки й приємного, що згадка про минулорічний, удвічі вагоміший, медозбір; поточного року далася взнаки передовсім спека. Бджоли неохоче вилітали з вуликів, ніби знали, що медоносні культури також «протестують» проти сильної спеки мінімальним виділенням нектару. «За свої 33 роки роботи на пасіках такого «скаженого», як 2007-й, я не пригадую, — бідкається головний спеціаліст «Запоріжбджолопрому» Віктор Шевченко. — Бджоли ж нероздільні з природою! Весняного меду майже не було, бо ж спека «спалила» акацію за кілька днів. Рятівними були ділянки біля водоймищ. А так все навкруги горіло, навіть менш вибагливий осот. На плантаціях соняшнику медозбір почався було в середині літа, коли пішли дощі. Ненадовго...».

Кімната ненависті

Кімната ненависті

Таке враження, що у новому «музеї» зібрані чи не всі упередження, байки та чорний піар, які ходили і ходять східними областями щодо Помаранчевої революції. Відкриває виставку лялька Віктора Ющенка з табличкою «Конституцією як хочу, так і ворочу». Далі — стенд «Міфи передвиборчих обіцянок Ющенка» з фотографіями, газетними публікаціями. Стенд, присвячений реформуванню Президентом ДАІ, та ще один, «сльозоточивий»: «Могучій рускій язик», де томики творів Пушкіна, Некрасова та підручник російської мови припечатані грізним чорним написом незрозумілою для організаторів музею мовою — «Заборонено». Музей — дітище депутата Луганської міськради Артема Клінчаєва, і його експозиція, за словами авторів, має символізувати шкоду бунтів, яким вони вважають Майдан-2004.

Екологічному рейдерству — ні!

На Запоріжжі не вщухають пристрасті навколо Балки Середньої, яка є промисловим полігоном відомих металургійних гігантів. Як уже повідомляла «УМ», група депутатів Запорізької облради підготувала звернення до центральних органів влади, де наголошує на необхідності передати державі шлакові відвали Балки Середньої, бо це, мовляв, не що інше як техногенне родовище. Хоча й школяру зрозуміло, що 220 гектарів відвалів, куди від промислових гігантів надходить до двох мільйонів тонн шлаку на рік (майже все використовується як вторинна сировина), родовищем корисних копалин аж ніяк бути не може.

Бої за Балку Середню

Сьогодні керівники основних металургійних комбінатів Запоріжжя скріплять підписами адресоване уряду та Президенту України звернення з приводу наміру обласної ради відібрати у промисловиків полігон промвідвалів (див. «Шлакова лихоманка»; «УМ» від 2 серпня). Депутати-«регіонали» ініціювали скликання позачергової сесії облради, аби ухвалити звернення до органів центральної влади з пропозицією надати Балці Середній статус техногенного родовища.

Нема мостiв — не буде футболу!

Нема мостiв — не буде футболу!

23 січня 2007-го «УМ» аналізувала проблему катастрофічних розбіжностей між намірами запорізької влади й «увагою» уряду Віктора Януковича до будови: графік робіт — узгоджений, зауважу, з Києвом — ніяк було не втиснути у змайстроване Кабміном прокрустове ложе фінансових реалій. «З початку будівництва планувалося виділити приблизно 600 мільйонів гривень, ми ж одержали трохи більше 200, — констатував на початку року начальник міськуправління капітального будівництва Іван Сухомлин. — Уже на два роки відстаємо від директивного графіка і передбачених проектом нормативних термінів».