«Дід Відморозок»

«Дід Відморозок»

Ця історія цілком заслуговує на те, щоб стати в ряд новорічних чи то чудес, чи то курйозів. Повернувшись зі святкування, яке проводила у гостях, сім’я вінничан була ошелешена побаченим: новорічної ночі хтось проник до будинку і добряче погосподарював. Зникли документи, комп’ютер, коштовності та деякі інші речі. Новорічний настрій був зіпсований, і господарі зібралися писати заяву до міліції про крадіжку. Та не встигли ще взяти папір та ручку, коли міліція приїхала до них сама з несподіваним запитанням: «У вас нічого не пропало?» І запросила до райвідділу впізнати власні речі.

Вінні–Бик і всі–всі–всі

Вінні–Бик і всі–всі–всі

У Вінниці пройшов парад сніговиків, виліплених місцевими дітлахами. Недостатня кількість снігу у Центральному парку обласного центру зовсім не стала перешкодою для задуманого організаторами конкурсу снігових скульптур. Питання вирішили просто: на місце змагання завезли п’ять великовантажних МАЗів снігу.

Кращий друг бика — олень!

Поки земляни збираються зустрічати 2009 рік, за східною традицією названий роком Бика, вінниччани — всупереч всепланетній моді — вирішили зустріти його під брендом «рік Оленя». Члени сформованої міськвиконкомом креативної групи, яка розробляла концепцію свята, звернули увагу на цікаву деталь. Головними казковими героями Нового року завжди є Дід Мороз та Снігуронька. І мало хто звертає увагу на транспорт, яким вони добираються до малечі — сани, запряжені оленями. Тож, якби не ці скромні тварини, подарунки навряд чи доїхали б до своїх адресатів. Тоді й народилася ідея зробити їх головними персонажами і неповторною родзинкою цьогорічних святкувань, а ініціативу підтримало керівництво міста.

Іконокради

Від набігів групи «експропріаторів церковних цінностей», яку нещодавно затримали вінницькі оперативники, потерпали храми трьох областей — Хмельницької, Житомирської та Вінницької. До неї входили п’ятеро подолян, які раніше вже побували на лаві підсудних. Упродовж кількох років вони ретельно готували крадіжки з церков і за цей час устигли «погостювати» у 70 (!) культових приміщеннях.

Півострів Буянова

Півострів Буянова

Хоч би якоїсь звістки про Миколину долю мати чекала двадцять п’ять років. Стільки минуло від вересня 1943–го, коли німці серед ночі увірвались до будиночка на Озаринецькій горі в Могилеві–Подільському, брутально відшмагали жінку нагайкою, а хлопця під конвоєм повели до ешелону з майбутніми остарбайтерами, готового для відправки в Німеччину, і до грудня 1968–го, коли перестало битися її згорьоване серце.

Художники на землі

Художники на землі

На останніх фестивалях етномузики «Шешори», що відбувалися спершу в однойменному селі на Івано–Франківщині, а впродовж останніх двох років — у селі Воробіївка на Вінниччині, важливим складником була творчість художників–лендартистів. Цей мистецький напрям народився у другій половині двадцятого століття й означав вихід творів із зам­кнутого простору галерей та музеїв.

Контрабандо, вперед?

Те, що ниточка злочинної удачі нашого головного «героя» мала ось–ось обірватися, в Могилеві–Подільському, здається, очікували багато людей — тільки не сам фігурант майбутньої кримінальної справи, який до останньої хвилини не вірив, що прийшли таки «за ним».

Повернення непокірного?

Два тижні тому заява голови Вінницької облдержадміністрації Олександра Домб­ровського про його «неможливість подальшого перебування на посаді» через конфлікт із секретаріатом Президента та через те, що керівник не погодився із оголошеною йому доганою, викликала резонанс не тільки в області. На підтримку Домбровського висловилася обласна рада, звернувшись до Президента з проханням скасувати указ про оголошення догани. Аналогічну позицію зайняла і колегія Мінрегіонбуду, за участь у роботі якої нібито і постраждав вінницький «губернатор».

Наказом Кондратюка. Іменем — Сталіна

Якщо спробувати виділити у Вінницькій області найбільш партизанські місця, то, без сумніву, на першому місці опиниться Іллінецький район. Саме тут, у Шабелянському лісі, базувалася третя партизанська бригада, якою командував Анатолій Кондратюк і яка носила ім’я Сталіна. Згодом ця територія стала головним пам’ятним місцем для колишніх «лісових месників», а нині тут вирішили створити меморіальний історико–культурний комплекс «Партизанський край».

Дзвінок до Буратіно

Віднині вінницькі дітлахи можуть слухати казки по телефону — таку послугу їм запропонувала місцева фірма «Радіо». Оскільки вона надаватиметься в рамках соціального проекту, то буде безкоштовною — клієнту залишиться сплатити тільки за вартість телефонного дзвінка по міському номеру з тональним набором.