Посолили Хрещатик
Земельний «Майдан»
Півроку тому до осель активних мешканців Віти Поштової — села у Києво–Святошинському районі — із «роз’яснювальною роботою» навідалися «приблатньонні» і правоохоронці. Людям «наполегливо рекомендували» відмовитися від підписів під зверненнями до високих владних інстанцій, у яких люди скаржилися на земельний «бєспрєдєл» сільського голови Сергія Іванова. Залякування на людей діяло не завжди. Воно і не дивно — спокійно спостерігати за корупційними ходами колишнього міліціонера, у якому прокинувся великий комбінатор, було несила.
Іванов пускав iз молотка все. Під продаж пішли три гектари землі в центрі, щоб профiнансувати будiвництво дитсадка, але грошi невiдомо куди зникли. Коли стартувала інша приватна забудова на незаконно відчуженiй землі військової частини, у селі мало не сталася екологічна катастрофа — знищили каналізаційний колектор, стоки потекли назовні... Під дачі пішов i ліс. За підрахунками активістів, його продано понад 50 гектарів. Пляж сiльський голова передав під ресторан. Приватний власник його огородив, перекривши підхід до води. Іванов не погребував навіть старим клубом — зняв із балансу сільради і продав у приватну власнiсть.
Утiм сільського голову минулоріч таки «прикрили» — впіймали на хабарі. Проте традиції управління у Віті Поштовій не змінилися. Селом «ходить привид» Іванова — його справу продовжує в.о. голови — секретар, і, як стверджують місцеві, «зовсiм не чужа» Іванову Вікторія. Цікаве у цій історії й наступне: на закритiй базі, що поруч iз селом, за твердженням селян, збираються бандити, а офiцiйно в лiсi розташувалася приймальня відомого високопосадовця.
Вистраждані метри
У лютому інвестори «Еліти–Центр» «святкуватимуть» шосту «річницю» цієї афери. За неповний рік ситуація із наданням житла постраждалим із місця зрушила — очевидно, із передвиборчих міркувань, пан голова адміністрації Олександр Попов надав більше сотні квартир у новобудовах «Київміськбуду». Однак є «дзвіночки», що незабаром квартирне щастя може закінчитися: після наступних 300 ошуканих у списку вручення ключів від квартир припинять. Адже якщо суд визнає цивільну відповідальність лише за «Елітою–Центр», оминувши київських чиновників (інвестори впевнені — без їхньої участі нічого б не відбулося), гарантій у людей не буде жодних.
Тим часом Олександр Волконський (Шахов) дав своє перше інтерв’ю. Основний месидж — він є жертвою прокурорсько–міліцейського «бєспрєдєла». Ошукані цьому, звісно, не вірять.
Торговельний центр під патронатом Президента
Восени 2010 року інформаційний простір сколихнула хвиля: біля Паркової дороги, Маріїнського парку, одразу за оглядовим майданчиком, розпочалося масштабне засекречене будівництво. Головний здогад: тут зводять вертолітний майданчик для Президента Януковича — його ж незабаром підтвердив і глава адміністрації Президента. Сергій Льовочкін пояснив: виявляється, Віктор Федорович «дуже чутливо реагує на необхідність обмеження руху під час проїзду офіційних осіб», тож вертоліт як основний транспортний засіб, що доставлятиме Януковича на робоче місце, — оптимальний варіант. А Євген Червоненко, колишній заступник міського голови Леоніда Черновецького, похизувався, що саме він порадив Президентові пересісти на гвинтокрил. За його словами, це дешевше, аніж мати кортеж, та й безпечніше — мовляв, «терористи на землі краще знають, яким маршрутом хто їде». Хоча охорона самого об’єкта навіть через місяць після таких заяв запевняла «УМ», що будувати не будуть — просто відбувається укріплення схилу.
«Яник жжот» і знову допікає
«Рік, що минає, без перебільшення, був визначальним для нашої держави», «ми будували мости й дороги, школи й лікарні, стадіони і аеропорти. Ми збирали рекордні врожаї, ми відкривали Україну для світу», — з такими словами звернувся до народу України Віктор Янукович в останні хвилини 31 грудня. Кажуть, ролик записали одразу після прильоту В. Я. з Туреччини 22 грудня і фактично з першого дубля.
«Зачистять» усе
Передвиборча «Турбота»...
У вівторок надвечір Київрада майже одностайно («за» проголосували 102 зі 108 зареєстрованих у залі депутатів) прийняла до розгляду проект бюджету столиці на 2012 рік. Документ передбачає збільшення надходжень до 16 млрд. 355 млн. 900 тис. гривень (порівняно з 16 млрд. у 2011–му) та видатки в розмірі 15 млрд. 846 млн. 800 тис. Головна ж відмінність нового столичного кошторису — збільшення коштів на «соціалку», освіту, медицину та культурну сферу. Затвердити документ разом із програмою соціально–економічного розвитку Київрада планує сьогодні.
Розміняли півсотні
Сьогодні у столиці відкриють нову станцію метро Куренівсько–Червоноармійської лінії — «Виставковий центр». Збудували її в рекордні строки — за рік. «Станція дуже складна, тому що мало часу було на її проектування та будівництво. Історія Київського метрополітену не знає випадків, коли всього за один рік було споруджено дільницю. У січні цього року почали проектувати й будувати, а в грудні вже здаємо станцію», — похвалився начальник КП «Київський метрополітен» Володимир Федоренко напередодні запуску «Виставкового центру», коли подивитися на хід робіт приїхав голова Київміськдержадміністрації Олександр Попов.
Під землею — тепліше
Збережені фундаменти першого кам’яного на Русі храму Успіння Богородиці, відомого як Десятинна церква, з п’ятниці почали засипати піском та суглинком. Чотири дні на території працює техніка — два екскаватори; «засипку» підвозять вантажними автомобілями. Місцеві жителі стали бити на сполох — у них з’явилася підозра, що це готують територію під будівництво нового Десятинного храму для УПЦ Московського патріархату, ідею якого активно просувають деякі чиновники та парламентарій–«регіонал» Юрій Мірошниченко.