Нобельська премія по-рівненськи — 500 гривень копійками

Утерти носа шведам вирішили українці й уже вчетверте провели на берегах мальовничого озера Нобель, що на Рівненщині, Всеукраїнський фестиваль гумору «Лауреат Нобельської премії». Звичайно, нічого спільного зі шведським Нобелем і його премією старовинне село Нобель, крім каламбурної прив'язки, не має. А втім, дотепні поліглоти-філологи легко ці зв'язки віднайдуть. Але всі визнані сміхотворці неабияк пишаються своїм лауреатством.

Скелети... під фундаментом

Ще кілька років тому в самому центрі міста — за адресою Шкільна, 69 стояв непоказний двоповерховий будинок, жили сім'ї, бігали діти. І ніхто з них навіть не здогадувався, що їхня домівка розташована прямісінько на колишньому кладовищі. Після знесення будинку було вирішено звести на цій земельній ділянці нову елітну п'ятиповерхівку. Однак, зважаючи на місцерозташування, у березні 2007 року тут була проведена археологічна експертиза, яка виявила потужний культурний шар пізнього середньовіччя — знахідки XVI та XVII століття. Тож замовнику будівництва довелося змиритися з тим, що будь-які подальші земельні роботи мали проводитися лише після археологічних досліджень. Та на цьому сюрпризи не вичерпалися, оскільки, заглибившись на метр-півтора, археологи несподівано виявили залишки старовинного цвинтаря. Спочатку це був склеп XVIII століття, але потім землекопи натрапили на чималу кількість людських скелетів просто в грунті. Заступник директора ДП «Науково-дослідний центр археологічної служби НАН України» Василь Чекурков при зустрічі не приховував, що експедицією вже виявлено близько 70 людських поховань:

Двадцять років без Уласа

Двадцять років без Уласа

Двадцять років тому, 9 липня 1987 року, в канадському місті Торонто відійшла у вічність душа письменника Уласа Самчука. У рівненському Літературному музеї Уласа Самчука до дня смерті письменника відбулася панахида, своїми дитячими спогадами про земляка поділилися Зоя Мучинська-Цецик та Лариса Колесник, було презентовано щойно виданий коштом розпорядників спадщини Уласа Самчука з Канади подружжя Оксани та Ярослава Соколиків путівник, де подано повну інформацію про музей.

А за субвенцію подякуйте мільйонами!

Та от депутати обласної ради відмовилися «подякувати» старшим екс-колегам, не підтримавши перелік об'єктів, за яким майже третина коштів цієї субвенції спрямовувалась у Рокитнівський район — вотчину Павла Сулковського, Василя Берташа та Юрія Кічатого. Проблем у цьому поліському районі, звичайно, чимало і для їхнього вирішення не вистачило б і всієї 21-мільйонної субвенції. Але спрямування в один «регіон» майже 6 мільйонів гривень депутати облради вважають надто несправедливим розподілом для інших районів Рівненщини. До того ж, представники фракції БЮТ в обласній раді з'ясували, що під переліком об'єктів, на які підуть ці кошти, немає підпису голови облради — «бютівця» Олександра Данильчука.

Півмільйона для сироти

Півмільйона для сироти

Погожого недільного дня 17 червня шестирічний житель поліського містечка Володимирець Олег Герасимчук за кілька хвилин залишився круглим сиротою. Спочатку у вир річки Горинь потрапила його старша сестричка.Їй на допомогу кинувся батько, і теж не зміг подолати водну стихію, зрештою, останньою рятувати рідних поспішила Олегова мама.

Військове сонне царство

Військове сонне царство

Середньовічне Дубно дорогою якось непомітно перетворюється на приміське село з дивною, як для волинської глибинки, назвою, — Тараканів. Після останнього тараканівського будинку варто з'їхати ліворуч із траси Київ—Чоп на немощену дорогу. Якщо не заблукаєте в тернових чагарниках, усього за кількасот метрів натрапите на феєрію військової інженерної думки середини ХІХ століття — Нову Дубенську фортецю.

Віктор Ющенко: Перспектива нації — тут забагато не буває

Віктор Ющенко вчора побував у Рівненській області, де в місті Остріг узяв участь у відкритті віртуальної бібліотеки Національного університету «Острозька академія». Співпраця Віктора Ющенка з Острозькою академією була започаткована ще з часів, коли він займав посаду голови Національного банку України. Віктор Ющенко прочитав лекцію студентам та подарував академії колекцію монет.

Курага з інфекцією

Минулої п'ятниці одразу двадцять учнів 4 — 5 класів школи села Кричильськ Сарненського району віком 10—14 років були терміново госпіталізовані у місцеву районну лікарню. Шістьох дітей довелося покласти у важкому стані в реанімаційне відділення, а ще чотирнадцятьох школярів у стані середньої важкості — в інфекційне відділення центральної райлікарні. Попередній діагноз, який встановили лікарі, — інтоксикація після вживання харчових продуктів у шкільній їдальні. З харчоблоку відразу було вилучено 120 кілограмів кураги та 12 кілограмів капусти. Однак лікарі сказати напевне, чим отруїлися діти, ще не готові — лабораторні дослідження з виявлення збудника захворювання продовжуються.

«Медвежа» послуга для шевченківських лауреатів

У скромному в культурно-мистецьких досягненнях обласному центрі вперше в Україні зібралися разом лауреати найпрестижнішої державної нагороди в галузі культури — Шевченківської премії, влаштувавши цілу низку мистецьких заходів. Задум організувати форум для шевченківських лауреатів з'явився у письменника В'ячеслава Медведя — лауреата премії 2003 року, який читає лекції у Рівненському міжнародному економіко-гуманітарному університеті.

Без грошей, без Януковича

Без грошей, без Януковича

Масштабні пошукові роботи на місці боїв, у яких 21—25 квітня 1944 року вояки південної групи УПА-Північ «Богун» та з'єднання «Холодний Яр» УПА-Південь протистояли внутрішнім та прикордонним військам НКВС, розпочалися ще торік. Гурбинська битва вважається наймасштабнішим відкритим військовим протистоянням Української повстанської армії з регулярними підрозділами Червоної армії. Майже 35 тисяч добірних енкаведистів намагалися оточити підрозділи УПА, які сконцентрувалися у навколишніх лісах. Неповних п'ять тисяч вояків, з яких понад півтори тисячі не були озброєними, а також місцеве населення, що ховалося від більшовиків, потрапили в кільце оточення — так званий «гурбинський казан». Але повстанці витримали натиск ворога, що переважав кількісно в сім разів, та ціною неймовірно зусиль і втрат зуміли прорватися з оточення.