Переворот у країні злиднів та урану

Переворот у країні злиднів та урану

У нас — зима, а в Африці — гаряче в усіх сенсах. Позавчора в Нігері було здійснено військовий переворот. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, путчисти заарештували президента цієї багатої на уранові поклади північноафриканської країни Мамаду Танджа та його найближчого помічника й утримують їх у військових бараках одного з гарнізонів. Ув’язнено також усіх членів уряду.

Обама і Далай–лама

Попри спротив Китаю, президент США Барак Обама вчора зустрівся в Білому домі з Далай–ламою. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, лідер Тибету прибув до Америки з десятиденним візитом. Іще задовго до приїзду Далай–лами у Сполучені Штати офіційний Пекін бомбардував Вашингтон погрозами: у КНР наголошували, що зустріч американського президента з Далай–ламою зашкодить відносинам між двома державами. Зустрічі іноземних офіційних осіб із Далай–ламою, який проводить лінію на відділення Тибету від КНР, у Китаї вважають втручанням у внутрішні справи країни.

Учора — катастрофа, сьогодні — страйк

Учора — катастрофа, сьогодні — страйк

Після позавчорашньої залізничної катастрофи, найбільшої в історії Бельгії, у вівторок місцеві залізничники розпочали страйк на знак протесту проти погіршення умов праці, які загрожують їхній безпеці та безпеці пасажирів на залізничному транспорті. Страйк виник спонтанно, передусім у південній, франкомовній частині країни.

Сила і безсилля

Сотні тисяч людей вийшли вчора на вулиці Тегерана — відзначити 31–шу річницю Ісламської революції. Але в їхніх лавах не було святкової одностайності. Як повідомляє агенція «Рейтер», більшість іранців узяли участь у святкових заходах, організованих урядом, а менша частина — в опозиційних маршах противників режиму на чолі з минулорічним кандидатом у президенти Мірхусейном Мусаві. Державне телебачення Ірану демонструвало лише святкові картинки з центральної столичної площі Азаді (площа Свободи), де сотні тисяч людей розмахували державними прапорами і тримали портрети верховного лідера Ірану, аятоли Алі Хаменеї.

У Греції нічого немає...

Країни Євросоюзу досягли принципової домовленості про фінансову допомогу Греції. Як саме виглядатиме ця підтримка, поки що не відомо. Варіантів є кілька: може йтися про надхо­дження коштів з окремих держав на підставі двосторонніх домовленостей про спільний фінансовий пакет, сформований найбагатшими країнами ЄС, або надання Афінам гарантій щодо кредитів. Раніше офіційний Брюссель наполягав, щоб Греція самостійно вирішувала свої проблеми, але потім у ЄС збагнули, що в разі дефолту грецька економіка потягне за собою в яму й економіки інших країн єврозони.

Обережно, за вами стежать

Обережно, за вами стежать

У добу поширення надсучасних засобів зв’язку під пильним оком «Великого Брата» з роману Джорджа Оруелла може опинитися будь–хто з нас. Та якщо в антиутопії «1984» британський письменник писав про пильний контроль над людиною в тоталітарному суспільстві, то у 2010 році пам’ятати про те, що хтось зацікавлений може стежити за кожним їхнім кроком, доводиться мешканцям усіх без винятку держав. Тепер навіть у «найдемократичніших» політичних системах влада уважно спостерігає за своїми громадянами, мотивуючи таку «турботу» потребою гарантувати їхню особисту безпеку та боротьбою з тероризмом.

За результатами порівняльного аналізу компанії «Бі–Бі–Сі», найбільш «поліцейськими» державами Західної Європи є Велика Британія, Німеччина та Італія. А найкраще захищені від «чужого ока» громадяни Греції, Франції та Данії.

Тегеран кинув світові ядерну рукавичку

Іран почав самостійно виготовляти високозбагачене ядерне паливо. Ще минулої неділі офіційний Тегеран оголосив, що з вівторка розпочне збагачення урану до рівня 20 відсотків для реактора, який продукує медичні ізотопи. Президент Махмуд Ахмадінеджад пішов на такий крок після провалу переговорів із провідними державами світу, які наполягали на тому, щоб Іран передавав низькозбагачений уран для очистки його до вищих рівнів за кордон (зокрема, йшлося про Францію і Росію).

Віват, королево!

Віват, королево!

28–річну співачку Бейонс недарма називають королевою поп–музики. До численних нагород і перемог у різноманітних музичних рейтингах, урожай яких останнім часом ледве встигає збирати, зірка ритм–енд–блюзу долучила одразу шість премій «Греммі». На 52–й щорічній церемонії вручення найвищих музичних нагород США, яка відбулася в неділю пізно ввечері за лос–анджелеським часом, Бейонс перемогла в шести категоріях (із дев’яти, в яких була номінована). За всю історію «Греммі» зібрати таку кількість статуеток у вигляді грамофона не вдавалося жодній жінці.

Шевченко номер три

Шевченко номер три

До визначення лауреатів премії «Греммі» залишилося трохи більше доби, і весь світ затамував подих в очікуванні, кому цього року дістануться найпрестижніші музичні нагороди Америки. Призерів буде чимало, адже володарів музичного «Оскара»–2010 визначатимуть у 110 категоріях — від популярних жанрів до класики і вузькоспеціалізованих записів: латиноамериканські ритми, польки тощо. На відміну від попередніх років, коли бодай в окремих категоріях класичної музики траплялися українські прізвища, цього року з–поміж понад півтисячі номінантів немає жодного нашого співвітчизника. Та це не означає, що нинішня церемонія вручення «Греммі» повністю позбавлена українського акценту. Шанси на перемогу одразу у двох категоріях («Найкращий альбом сучасного фолку» та «Найкраще оформлення альбому») має популярна виконавиця Ніко Кейс. Батьки якої свого часу носили прізвище Шевченко.