Сучасні валуєви

У дніпропетровській міській газеті недавно було опубліковано «Заявление о недопущении запрета на использование русского языка в школах». Так відреагували на відповідне урядове рішення деякі голови обласних рад, опублікувавши своєрідну відповідь із сумнівними коментарями та твердженнями. Назву цієї заяви я навів мовою оригіналу, щоб її авторам одразу стало зрозуміло, про що йдеться. І не дивно, що заяву подано російською, бо хоч газета і має українську назву, але 60—70 відсотків матеріалів друкують у ній російською мовою.

Навіщо 450 дармоїдів

Відтоді як внесли зміни до закону України про вибори й ми почали обирати депутатів за партійними списками, наші обранці стали не народними, а партійними і втратили зв’язок із виборцями.

Один сержант іде в ногу

Шановна Юліє Володимирівно! Почуйте багаторічного шанувальника... Десять років я був вашим прихильником і вірив, що чиню правильно. Та і як було не повірити?! «Я люблю свою країну, вірю у її світле близьке майбутнє і щиро працюю для того, щоб Україна була іншою...» Це рядки з вашої відповіді на мій лист (чомусь без вихідних даних). Очевидно, подібні відповіді отримували іноді ваші небайдужі прихильники... І ми вірили вам і забезпечували перемогу на виборах... І от «Батьківщина» два роки очолює виконавчу владу держави... І що ми маємо? Немає поліпшення в жодній сфері державного чи суспільного життя; ні в тих, де потрібні додаткові кошти, а також там, де вистачило б державного підходу і посадового сумління...

Не сірка заважає

...Приватизація більшості нафтопереробних підприємств в Україні призвела до того, що держава перестала впливати на нафтопереробну галузь. Щодо діяльності українських НПЗ склалася парадоксальна ситуація. З одного боку, Україна ніби має потужності для первинної переробки нафти в об’ємах понад 40 млн. тонн на рік. Із другого — українські НПЗ працюють лише за примхою їхніх власників. Візьмемо для прикладу два західноукраїнські НПЗ, які, в основному, є власністю фінансової групи «Приват», хоча там є частка і державної власності.

З крихіток купка виходить,

Нашому уряду бракує коштів утримувати Збройні сили держави...

Так, може, час, шановні українці, відкрити спеціальний рахунок у банку — кожний із нас не пошкодує по кілька гривень на підмогу армії. Могли ж у війну за рахунок громадян будувати танки і літаки. Так чому ж це не зробити так само сьогодні?

Випили свої ковші лиха

Нещодавно зустрів людину особливої долі... Живе в селі Луб’яне Миколаївського району Львівської області Андрій Перейма, чоловік, який пройшов життєві шляхи такі, що не кожному випали і не кожний витримав би такої злої долі.

Проклинаю ту війну,

Проклинаю ту війну, яку, таємно підготувавши, розв’язали злочинні фашистський та більшовицький режими. Початок і перший період цієї глобальної авантюри начисто програв сталінський режим, призвівши тим самим до безславної загибелі в перші дні і тижні мільйонів співвітчизників. Серед них — 125 моїх односельців із 300, нашвидку мобілізованих, зовсім не підготовлених до військових дій, миролюбних селюків, бездумно кинутих на прицільний вогонь жорстокого ворога.

Дивись у корінь, а не на бігборди

Шановні співвітчизники! Ми вийшли на старт президентських виборів. Це за нашої підтримки утворилися у Верховній Раді два потужні олігархічні блоки — Партія регіонів і БЮТ. Кому ще не зрозуміло, що різниці між ними майже ніякої? Програми їхні всі кризові, а мета — за два–три роки дограбувати все, що не «прихватизовано», особливо землю, ліси. Потім дадуть нам можливість бавитись у демократію, бо конституційна влада вже не цікавитиме їх, а продажних корупціонерів для захисту корисливих інтересів у владних структурах вистачить на їхнє життя. От і вся програма, якщо не гірша.