Лоліта Ананасова: Звідки беруться сили — не знаю

Лоліта Ананасова: Звідки беруться сили — не знаю

Лоліта Ананасова на нещодав­ньому чемпіонаті Європи з водних видів здобула три бронзовi нагороди в синхронному плаванні. Пiсля розмови з нею чомусь спало на думку порівняти її зі сплячою красунею. Уже в шість років Лоліта, яку назвали в честь іспанської співачки та актриси, знала, що краса врятує світ. А зараз же 18–річна харків’янка запевняє, що сили вона поповнює під час сну. Певно, тому крихкій і тендітній спортсменці вдається знаходити баланс між виснажливими тренуваннями, без яких неможливий успіх у великому спорті, та мистецтвом, яке лежить в основі її професії. Тож аби детальніше розпитати про нелегке спортивне життя Лоліти, дізнатися про рецепти боротьби iз втомою та поцікавитися планами на майбутнє, кореспондент «України молодої» розшукав юну грацію в Харкові, куди вона повернулася після чергових звитяг.

Із прицілом на Лондон

Учора, загасивши на плавучому стадіоні в Сінгапурі олімпійський вогонь, організатори I Літніх Юнацьких ігор сповістили світ про їхнє завершення. Упродовж 12 днів більш як 3,5 тисячi юнаків і дівчат розіграли 201 комплект медалей. Серед численної армії юних спортсменів були й 55 наших співвітчизників, які вибороли 35 нагород. Десять золотих, дев’ять срібних та 16 бронзових медалей — це доробок «синьо–жовтої» команди, завдяки якому вона посіла третє місце в підсумковому заліку. Попереду нас опинилися китайці з 53 відзнаками (30+18+5) та росіяни, в активі яких 49 нагород (20+17+12).

Вчіться ті, хто не навчився

Вчіться ті, хто не навчився

Позавчорашні єврокубкові баталії наших клубів подарували різноманітні емоції. Мабуть, очікувано «Таврію» «побили» в Леверкузені, а «Металіст» виграв на Кіпрі. «Карпати» ж, швидше, перевершили сподівання, ледь не взявши гору в турецькому «пеклі», а от «Дніпро» розчарував домашньою поразкою «Леху». Утім матчі з поляками ніколи не давалися українцям легко. І все ж залишається шанс виправити ситуацію наступного четверга.

По максимуму

Не один раз доводилося чути від тренерів різних збірних, що молодь частенько не справляється із психологічним тиском міжнародних змагань, тому й показує там гірші результати, ніж на внутрішній арені. Отож, аби юні українські таланти звикали до своїх досвідчених суперників, керівництво нашої веслувальної збірної на світову першість до Познані повезло команду, на третину складену з юніорів (віком до 21 року). Загалом же у тренерську обойму потрапили 35 осіб, серед яких олімпійська чемпіонка Пекіна Інна Осипенко–Радомська та бронзовий призер тієї ж Олімпіади Юрій Чебан. Цікаво, що українська збірна — п’ята за чисельністю після російського, іспанського, угорського та польського колективів. Уже вчора зранку в одному з найкрасивіших міст Польщі розпочалися змагання веслувальників, які представляють 71 країну світу; серед них і повпреди таких екзотичних держав, як Таїті та Острови Кука.

Росте зміна!

Росте зміна!

Кілька днів тому головний тренер вітчизняних плавців Сергій Бондар журився, що одразу двоє найкращих наших юніорів Дарина Зевіна та Андрій Говоров не змогли представити Україну на європейській першості з водних видів у Будапешті — вони віддали перевагу Юнацьким Олімпійським іграм. Думається, що ця парочка ще візьме своє на дорослих змаганнях. А зараз же вони — «золоті» герої України в Сінгапурі. Слідом за Дариною двічі на найвищу сходинку п’єдесталу сходив і Андрій Говоров. У середу дніпропетровець найшвидше (22,35 сек.) проплив 50–метрівку вільним стилем, а наступного дня виграв ще й «спринт» серед батерфляїстів (23,64).

Чорне й біле

Чорне й біле

Після завершення футбольних баталій, які збирають величезну глядацьку аудиторію, мимоволі стаєш свідком всенародного обговорення їхніх перипетій. Не був винятком й «епілог» позавчорашнього поєдинку між «Динамо» та «Аяксом». Потрапивши в живий потік фанатів, котрі залишали футбольну арену, автору цих рядків не раз довелося почути такі слова: «Ні команди, ні тренера, ні стадіону». Зрозуміти їхнiй розпач і гнів можна. Адже декому з них, аби потрапити на стадіон, довелося викласти за перепустку чималу суму. У касах квитки закінчилися ще зранку, а перекупщики за папірець, де вказане «місце сидіння», правили від 350 до 500 гривень...

Податлива молодь

Податлива молодь

Водночас коли на Юнацьких Олімпійських іграх 15–річна українська плавчиня Дарина Зевіна вже в другий день змагань здобула медаль найвищої проби, її старші колеги за сім днів будапештського ЧЄ не спромоглися отримати жодної відзнаки. Більше того, «доросла» команда вже впродовж двох років ніяк не може підкорити п’єдестал міжнародних змагань. Аби дізнатися причини таких контрастів між дорослими та юнаками, кореспондент «України молодої» зв’язався з головним тренером збірної Сергієм Бондарем.

Біля розбитого корита

Біля розбитого корита

Аналізуючи доробок українців на європейській першості з водних видів спорту, виявилося, що наші плавці, за винятком медалі Ольги Береснєвої на відкритій воді, повертаються додому з порожніми руками. Добре, що вдалися «жнива» у син­хроністок, які виграли всю «бронзу», та у стрибунів у воду, які вибороли дві золоті та дві срібні нагороди, — саме вони впродовж останнього тижня змагань радували своїх тренерів та вболівальників. Тоді як кращим результатом українських плавців стало сьо­ме місце Аліни Вац на 50–метрівці на спині.

Як гартуються ідеї

Як гартуються ідеї

Як відомо, діти вбирають нові ідеї, неначе губка, тому саме з реформування змагань юного покоління вирішив роз­почати революцію в спорті президент МОК Жак Рогге. «Юнацькі олімпійські ігри повинні змусити молодь відмовитися від допінгу, спонукати їх до здорового способу життя та піклуватися про навколишнє середовище, — сказав бельгієць під час церемонії відкриття I Ігор молоді. — Ці люди дуже сприйнятливі до нових ідей, тому ми хочемо прищепити їм спортивні та життєві навики».