Чи то «Сокіл», чи то «Беркут» пролетів...

Чи то «Сокіл», чи то «Беркут» пролетів...

Нинішній формат чемпіонату України, коли медалі розігрують за підсумками триколового турніру, підніс у ранг центральних матчі між столичним АТЕКом і «Беркутом», що формально представляє Бровари Київської області.

Що й потрібно було довести

Після поразки чемпіона України в попередньому турі Єврокубка від підмосковного «Динамо» виникла певна тривога за подальшу долю нашого єдиного представника в елітному турнірі ФІБА. Для виходу у чвертьфінал маріупольцям потрібно було обігрувати в гостях латвійську команду.

Чужа Невада — зіркам не завада

Чужа Невада — зіркам не завада

Щорічна зустріч зірок найсильнішої ліги світу вперше в історії (а «Олл старз геймз» проводяться уже 56 років) відбулася у місті, де немає баскетбольної команди. Але це місто називається Лас-Вегас, штат Невада, тому навряд чи хтось із спортсменів пошкодував, що традиційний уїк-енд відбувся саме тут. Хіба той, хто дуже програвся в казино чи на ігрових автоматах.

«Не наш» наш баскетбол

«Не наш» наш баскетбол

Минулого тижня головною темою розмов стала не стільки спортивна боротьба на майданчику, скільки обговорення навколобаскетбольних проблем. Насамперед — питання календаря, яке постало у зв'язку зі скандальним переносом зустрічі між «Черкаськими мавпами» й «Азовмашем» (мала відбутися 17 лютого).

Хоч когось перемагаємо...

Хоч когось перемагаємо...

Рівно половину зі своїх восьми перемог у білоруській екстра-лізі флагман українського хокею здобув над останньою командою турніру. У п'ятницю колектив Олександра Сеуканда знову не вразив своєю грою — навіть на тлі «Бреста», який уже готується до наступного сезону. Перемогу киянам принесли два розіграші чисельної більшості. Швидкі переводи шайби з одного флангу на інший влучними кидками завершував захисник Олег Благий.

Від слів до справ?

Від слів до справ?

Щойно національна збірна повернулася з «челенджу» у Франції, де посіла друге місце (після італійців), новий склад Федерації хокею України зібрався на своє засідання. Причиною наради став не «розбiр польотів», а розгляд шляхів забезпечення команди фінансуванням на період підготовки до чемпіонату світу.

Пряма дорога на Альбіон

В останній день змагань у сумському легкоатлетичному манежі чемпіонами країни стали ті, від кого цього й очікували. У жінок Тетяна Петлюк впевнено перемогла в забігу на 800 метрів, а Сергій Демидюк не залишив суперникам шансів у фіналі на 60 м із бар'єрами. Обоє представників столиці входять до невеликої групи тих атлетів, на чий медальний виступ наша федерація розраховує на чемпіонаті Європи, який відбуватиметься 2—4 березня в англійськму Бірмінгемі.

Андрій Соколовський: Я кращий, але для мене принципово це доводити

Андрій Соколовський: Я кращий, але для мене принципово це доводити

Стрибун у висоту Андрій Соколовський уже тривалий час входить до світової легкоатлетичної еліти. Щоправда, з медальними здобутками у складі збірної України у хлопця з Вінниці складається не так успішно, як на комерційних турнірах, i не так, як того хотілося б нашій Федерації легкої атлетики, прихильникам Соколовського, та і йому самому. Тим часом у січні в німецькому місті Вупперталь Андрій показав кращий на той час результат сезону у світі — 235 см, минулого понеділка виграв чемпіонат України, а тепер серйозно налаштований взяти медаль на континентальній першості, що стартує за два тижні в Англії. Про все це і загалом про своє життя у спорті Соколовський розповів кореспондентові «УМ», від'їжджаючи з Сум.

На зміну Гераклу

На зміну Гераклу

Позавчора головною подією дня на змаганнях у Сумах став виступ олімпійського чемпіона Юрія Білонога. І хоча уродженець Білопілля нині представляє Одеську область, на Сумщині його продовжують вважати своїм. Глядачі на трибунах створили своєрідний фан-клуб земляка, час від часу скандуючи його ім'я.

Драми без трагедій

Змагання легкоатлетів у сумських «закритих приміщеннях» із кожним роком стають усе більш відкритими. Причому не лише у вітчизняних спортсменів, а й представників інших країн. Торік свої сили на Слобожанщині випробовували атлети з Грузії й Молдови; на нинішньому чемпіонаті України, разом із молдаванами, до стартів допустили й гостей з Ірану. А бажання взяти участь у турнірі багатоборців під дахом, крім уже звичних росіян та білорусів, виявили спортсмени Франції й Німеччини. Наразі Федерація легкої атлетики України розглядає пропозицію із Заходу, і, можливо, вже наступного року матчева зустріч із багатоборства перетвориться на повноцінний турнір доволі високого рівня. Питання лише у фінансовому забезпеченні, над його вирішенням організатори працюють.