Тільки «зеленого» нам тут не вистачало!

Тільки «зеленого» нам тут не вистачало!

В Україні дефіцит аме­риканської валюти: «Нафтогаз» і далі скуповує долари для міждержавних розрахунків, зарубіжні банки гасять кредити, інвестиції в українську економіку призупинилися, плюс світова фінансова криза змушує зарубіжних комерсантів бути обережними. Учора на міжбанківському ринку виникла паніка — долара було мало, а покупців надто багато. Як результат — один «вічнозелений» подорожчав до 5,25. Таким чином, долар вже вийшов за межі валютного коридору: офіційний курс залишається незмінним — 4,85, а «бакс», за задумом Нацбанку, може коливатися у межах чотирьох відсотків. Тобто, не переходити планку 5,05.

«Не винувата я! Він першим почав»

Коли в людини наступного дня літак, а валізи не зібрано, нагальні проблеми не вирішено, із колегами та керівництвом ні про що чітко не домовлено, така людина переважно дуже нервується. Вчора Юлія Тимошенко також готувалася до поїздки, причому це був не виїзд на відпочинок чи відвідини милих родичів, а початок перемовин у Москві про постачання газу. Юлія Володимирівна рекодно запізнилася на засідання Кабміну, пробула в залі якихось півгодини, але на зустріч із журналістами таки прийшла.

Дроти гудуть, а в хаті темно

Дроти гудуть, а в хаті темно

Ще місяць тому близьке й середнє зарубіжжя справедливо вважало нашу батьківщину серйозним експортером електроенергії — ми забезпечували струмом не тільки самих себе, а й росіян, молдован, поляків, румунів та угорців. Щоправда, на відміну від інших виробників, які, реалізуючи свою продукцію за кордон, мають непоганий прибуток, продаж українських «220 вольт» приносить переважно моральне задоволення — ми продаємо нашу «електрику» на зовнішні ринки майже удвічі дешевше (!), ніж на власний. При цьому зношеність обладнання багатьох електростанцій уже давно перейшла за критичну відмітку. Енергетики неодноразово пояснювали урядовцям: якщо галуззю не займатимуться комплексно, «міна» може вибухнути у будь–яку мить.

Чорна дірка під прозорим куполом

Чорна дірка під прозорим куполом

Несподіване пожвавлення, з яким народні депутати України після місяців бездіяльності взялися, нарешті, за працю, неабияк розчарувало економічних експертів: робота нардепів нині забезпечує лише ... діяльність цих самих всенародно обраних персон. «УМ» вирішила з’ясувати, які законопроекти при цьому залишаються у тіні і які галузі найбільше від цього потерпають.

Не шукайте газову трубу в темній кімнаті — вона там є!

У Києві холодно, сіро, мокро і мерзотно. У моїй квартирі — усе те ж саме, єдина відмінність — на щастя, сухо. Кілька крапель молдавського вермуту до гарячого чаю, звичайно, відновлюють оптимізм і душевну рівновагу, але телевізійні новини руйнують цю ілюзію безтурботності нанівець.

Це не дежа вю, це знову 5,05!

Українці, які не поспішали влітку продавати чесно зароблені долари за грабіжницьким курсом 4,60, а вичікували кращих часів, виграли. До того ж «зелені листівки з портретом Джорджа Вашингтона» нині дорожчають значно швидше, ніж це прогнозували експерти. Причина та ж сама: заокеанська фінансова криза. Діловий світ Штатів спантеличений обсягом злиття і поглинань потужних фінансових установ, серед яких навіть фігурувало ім’я «Морган Стенлі», відповідно до правил ведення бізнесу, почав виводити капітал із ринків «третіх країн». Ми та росіяни, що через більші обсяги ринку постраждали значно сильніше, як відомо, також належимо до числа третіх. Як наслідок, доларів в економіці стало менше, а попит на них навіть зріс — виник дефіцит американської валюти, яка одразу ж стала дорожчою.

Клеопатра просто в шоці!..

Кілька років тому мені дуже сподобався один анекдот. Сидять кілька чоловік у великій кімнаті, думають. Один піднімає голову й каже: «От класно повернутися б на машині часу на два десятиліття назад, накупити задешево доларів, а тепер продати!». Інший: «Та ні, краще купити нерухомість, вона тоді копійки коштувала, а нині продати...». Третій: «Шановні панове міністри, які ще будуть пропозиції щодо оздоровлення української економіки?».

Хто «це» пом’яне, той Прем’єра образить

Хто «це» пом’яне, той Прем’єра образить

У цьому світі немає нічого буденнішого, ніж розвал правлячої демократичної коаліції. Принаймні така картина вимальовувалася з вікон сьомого поверху урядового будинку, на якому розташовані кабінет Прем’єр–міністра та зала засідань Кабміну. Події у Верховній Раді вчора обговорювали таксисти та чергові метрополітену. Але тільки не очільниця Кабінету Міністрів, проводячи перше засідання після розвалу коаліції. Під час своєї короткої промови Юлія Тимошенко жодного разу не вимовила слів «коаліція» та «розвал», заміняючи їх евфемізмами на кшталт «політичні кризи», «кризові явища», «це».

Боже, Америку збережи!

Боже, Америку збережи!

Позавчора далекі від нас Сполучені Штати пережили шок: після банкрутства інвестиційного банку «Леман Бразерс» одразу ж на 4,5% впав промисловий індекс Доу Джонс. Американців, які вимірюють свої заощадження цінними паперами, раптово ж втратили десятки мільярдів. Хаос на біржі одразу ж перекинувся на цілий світ. Український ПФТС того дня припиняв роботу двічі. Як наслідок — падіння майже на 14%, і вчора, після нетривалої корекції, обвал продовжився. Лихоманило й Росію, втрати понад 15%, брокери в паніці. Експерти стверджують: біди американських біржових маклерів завдадуть серйозного удару по економіці України та дуже дошкулятимуть пересічним громадянам.

Офіцери й тваринники: «Тьху–тьху, щоби не наврочити!..»

Офіцери й тваринники: «Тьху–тьху, щоби не наврочити!..»

Уряд нарешті визначився з бюджетом на 2009 рік. Міністри витратили цілих чотири години у свій законний вихідний — суботу, але таки зуміли звести воєдино цифри прибутків та витрат і явити їх народові. А вже вчора, відповідно до законодавства, спеціально навчений кур’єр приніс папку із написом «Бюджет–2009» до відомої будівлі зі скляним куполом, де плоди старань міністрів має уважно вивчити кожен із 450 народних депутатів.