День «П»
Петро Порошенко офіційно ще не став Президентом України, а свою визначну роль у міжнародній політиці вже почав відігравати. Сталося це у Франції, де Петро Олексійович нарівні з європейськими лідерами взяв участь у святкування 70-ї річниці висадки військ союзників у Нормандії. У Європі цю подію називають «Днем Д».
Вранці гроші — ввечері газ
Як і вимагав прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, «Газпром» виставив «Нафтогазу України» авансовий рахунок за червень — у розмірі 1,66 мільярда доларів. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, відповідну заяву зробив офіційний представник російського газового монополіста Сергій Купріянов.
Мільярд у брюссельському «кошику»
«Засідання Кабміну на виїзді», — так напівжартома-напівсерйозно називали члени урядової делегації вчорашню спільну поїздку до Брюсселя. Міністри на чолі з главою уряду Арсенієм Яценюком вирушили до європейської столиці для серйозних переговорів, які обіцяли завершитися цілком матеріальним результатом: підписанням меморандуму про надання Україні 1 мільярда євро макрофінансової допомоги від ЄС.
Ще трошки — і в «сміття»
НОВИНИ ПЛЮС
Моліть Бога за нас...
Близько мільйона християн (і не лише католиків) з усіх куточків світу 27 квітня зібралися у Ватикані, щоб долучитися до історичної події: канонізації Папою Римським Франциском одразу двох його попередників — Івана Павла II та Івана XXIII. Церемонія зарахування цих визначних понтифіків до лику святих відбулася на площі Святого Петра. Цей день у Ватикані охрестили «неділею чотирьох пап»: двоє — на небесах, двоє — на площі.
Три дні без неба
Пілоти найбільшої німецької авіакомпанії «Люфтганза» оголосили триденний страйк, який розпочався рівно опівночі 2 квітня і триватиме до 23:29 п’ятниці. На цей час буде скасовано 3,8 тисячі авіарейсів, а отже, не вилетять за місцем призначення 425 тисяч пасажирів.
НОВИНИ ПЛЮС
Із булавкою на слона
Уперше після вторгнення російських військ у Крим Рада Безпеки ООН заслухала позицію представника народу, який має найбільші права на цю землю — лідера кримських татар Мустафи Джемілєва. Десяте засідання Радбезу, скликане за ініціативою Литви та України, було неформальним, тож участь у ньому брали не лише постійні члени, а й представники інших держав та міжнародних структур, організацій тощо. Зрештою, однаково через постійне вето Росії жодного адекватного ситуації рішення РБ ООН ухвалити не може.