Марафет для адвоката

Учора в Гомелі Президент Віктор Ющен­ко зустрічався зі своїм білоруським колегою Олександром Лукашенком. Вони проводять переговори вже вдруге за п’ять місяців — перші відбулися в січні у Чернігові. Частіше, ніж із Ющенком, Лукашенко цього року зустрічався тільки з російським президентом Дмитром Медведєвим.

Міністра поміняли на Європу

Міністра внутрішніх справ Білорусі Володимира Наумова днями відправили у відставку. Експерти переконані, що добровільно піти з посади Наумова примусив сам президент Лукашенко, якому у світлі нових зовнішньополітичних тенденцій невигідно стало тримати в команді особу, яка дратує Захід. Наумов — останній із високопосадовців, який починав кар’єру разом із Лукашенком. Саме його правозахисники звинувачують у причетності до гучних викрадень відомих політиків та журналістів.

ЄвроБацька

Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу вирішили запросити білоруського президента на установчий саміт програми «східне партнерство», який 7 травня заплановано у Празі (на цей саміт запрошено і Президента України Віктора Ющенка). Білоруська опозиція вважає, що ЄС дає надто великі аванси «останньому диктатору Європи», а Росія дає зрозуміти, що взагалі не бажає бачити Білорусь у «Східному партнерстві».

Пряник для Лукашенка

Пряник для Лукашенка

У відносинах Білорусі та Європейського Союзу настає справжня весна. У четвер Мінськ з офіційним візитом відвідав верховний представник ЄС із зовніш­ньої політики й політики безпеки Хав’єр Солана. Іспанський єврочиновник зустрівся з президентом Олександром Лукашенком і представниками демократичної громадськості. При цьому лідерів опозиційних партій, які входять у коаліцію об’єднаних демократичних сил, на зустріч із Соланою не запросили.

Любов з–під кийка

Учора до Мінська з офіційним візитом прибула делегація ПАРЄ. Це свого роду преамбула до візиту верховного комісара ЄС із питань зовнішньої та безпекової політики Хав’єра Солани, який мусить відбутися навесні і ознаменувати закінчення першого етапу зближення Білорусі та ЄС. Однак інтеграційний позитив можуть суттєво послабити дії білоруської влади на ниві обіцяної Заходу демократизації.

«Бацьків» реактор

«Бацьків» реактор

Рішення про будівництво атомної електростанції президент Білорусі Олександр Лукашенко оголосив ще на початку минулого року. Майже рік спеціальна комісія обирала майданчик для АЕС. Зрештою, було вирішено побудувати станцію в Островецькому районі Гродненщини, за 40 км від найбільшого білоруського озера Нароч і за якихось два десятки кілометрів від кордону з Литвою. А нещодавно обрали й генпідрядника — реактор для першої білоруської АЕС поставить російська компанія «Атомстройекспорт».

«Зайчика» опустили

«Новий 2009 рік буде складним», — попередив у новорічному посланні до нації президент Олександр Лукашенко. І не прогадав. Уже ввечері 1 січня Національний банк оголосив про рекордне падіння білоруського рубля, в простонародді «зайчика», — курс його зріс із 2200 до 2650 рублів відносно долара, а євро подорожчало з 3 тисяч рублів до 3700. Гарант білоруської стабільності не стримав обіцянки в тому, що національна валюта девальвуватиме поступово і не більш ніж на 5—10 відсотків.

Дешевий газ в обмін на «незалежність» Абхазії

Дешевий газ в обмін на «незалежність» Абхазії

«Закриваючи» рік, учора білоруський президент полетів до Москви. Завдання перед ним стояло складне — у бюджеті країни передбачена ціна на газ у 140 доларів за тисячу кубометрів, а Росія хоче продавати по 240. Напередодні візиту Лукашенко як слід розім’явся — у п’ятницю у складі команди «Збірна зірок світу» він узяв участь у хокейному матчі проти команди «Газпромекспорту». Цього разу газовики перемогли команду Лука­шенка з розгромним рахунком — 5:9.

Сирота невиїзна

Сирота невиїзна

16–річна Таня Козиро, через яку ще влітку спалахнув скандал між Білоруссю і США, позавчора повернулася на батьківщину. Попереднє рішення дівчинки залишитися в США в прийомній сім’ї має дуже серйозні наслідки — тепер виїзд за кордон на оздоровлення майже неможливий для всіх білоруських дітей–сиріт.

Учень Шушкевича, вбивця Кеннеді

Учень Шушкевича, вбивця Кеннеді

22 листопада у США згадували сумну дату — 45–ту річницю з дня вбивства Джона Кеннеді. За офіційною версією, яка й досі оспорюється, убивцею був Лі Харві Освальд, якого кілька днів потому, 24 листопада 1963 року, застрелили у поліційній дільниці. Утім далеко не всі знають, що Освальд три роки прожив у столиці Білорусі, а російській мові його вчив «біловезький зубр» Станіслав Шушкевич.