Росія ще пам’ятає

Росія ще пам’ятає

Увечері 7 жовтня, саме в річницю вбивства журналістки–правозахисниці Анни Політковської, свідомі мешканці Санкт–Петербурга влаштували акцію пам’яті: біля Соловецького каменя на Троїцькій площі вони встановили портрет Анни, поклали квіти, запалили свічки, говорили на вічну російську тему «злочини та кара». Як повідомляє сайт «Фонтанка.ру», прибулі невдовзі міліціонери звинуватили учасників скорботної акції у порушенні правопорядку, адже ці «збори» не були санкціоновані мерією.

Життя і смерть Джона Ешлі

Черговий кривавий ексцес із зброєю, яка більш­менш вільно продається у США: в містечку Александрія (штат Луїзіана) пенсіонер увірвався в офіс юридичної фірми, поранив п’ятьох її співробітників і забарикадувався в будівлі. Один із поранених перебуває зараз на межі між життям і смертю, передає «Ассошіейтед пресс».

Засипані золотом

Учора вдень 1850 шахтарів залишалися заблокованими на глибині близько 2 км у золотовидобувній копальні, що неподалік міста Еландсранд, у Південно–Африканській Республіці. Вони абсолютно позбавлені води і їжі, доступ свіжого повітря у виробку вкрай обмежений, а крім того, температура повітря в копальні сягає 40 градусів за Цельсієм, повідомила вчора о 15.00 агенція «Рейтер».

Конкуренція «спадкоємців»

Принаймні такі припущення роблять політичні оглядачі, аналізуючи новий склад російського уряду, оголошений президентом Володимиром Путіним увечері 24 вересня. Поруч із «охоронцем крісла Путіна», новим прем’єром Віктором Зубковим, тепер зміцнилися ще три постаті: перші віце–прем’єри Дмитро Медведєв і Сергій Іванов (які, всупереч прогнозам та чуткам, таки залишилися в складі Кабінету при своїх посадах) та посилений у ранзі міністр фінансів Олексій Кудрін, від понеділка — теж перший заступник голови уряду. Кудріна аналітики «Рейтер» назвали «гарантом економічної стабільності» та «людиною, якій приписують фінансове оздоровлення Росії після безладу 1990–х років». Як посилення позицій останнього «Файненшл таймс» вважає і призначення міністром охорони здоров’я та соціального розвитку Тетяни Голікової, яка досі була заступником Кудріна.

Наш «висуванець» серед супершахраїв

Комісія з боротьби з корупцією на чолі з колишнім головою Федеральної резервної системи США Полом Волкером, створена при Світовому банку представила свій «профільний» звіт, з якого цікаві українці з подивом дізналися: експерти оцінили корупційні дії нашого екс–Прем’єра Павла Лазаренка в 200 млн.доларів. З таким «творчим доробком» Лазаренка зараховано до десятки найбільших шахраїв світу, які крали гроші, перебуваючи на найвищих державних посадах.

Холера ясна!..

В Іраку як не війна — то холера. Невідомо, яка з бід більша. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, епідемія цієї середньовічної хвороби за три останні тижні охопила три адміністративні округи — Сулейманію, Кіркук (це батьківщина Саддама Хусейна) та Ербіль. До 6 вересня там уже налічувалося понад три тисячі хворих, дев’ятеро з них померли. Таку статистику було оприлюднено тільки позавчора, інформує агенція «Рейтер».

Були ж люди!..

Були ж люди!..

Інтелектуальне видавництво «Дух і літера» видало збірку статей журналіста­міжнародника й історика Олекси Підлуцького, до якої увійшли місткі на факти і прості у викладі життєписи п’ятнадцяти грандів політики ХХ століття. «Постаті ХХ століття» — це справді постаті, а не «просто президенти» чи «просто прем’єр­міністри», не такі собі «слуги народні», а особистості, які переломили долю своєї країни. Саме цей критерій став головним у доборі політиків, долі яких автор прагнув представити широкому українському читачеві.

Підставка для спадкоємця Путіна?

Підставка для спадкоємця Путіна?

Учора серед дня уряд Росії у повному складі пішов у відставку. За годину спікер Державної Думи Борис Гризлов уже назвав журналістам прізвище нового прем’єра — це Віктор Зубков, голова Росфінмоніторингу. Оглядачі переконані: відставка уряду без поважних причин вигадана для того, щоб створити вдалий стартовий майданчик у Кабінеті Міністрів для наступника Володимира Путіна, адже до президентських виборів лишилося трохи більше року.

Інтриги на місці Великого зеро

Учора в США згадували скорботну дату — шосту річницю терактів 11 вересня, коли два літаки з терористами врізалися у найвищі в НьюЙорку хмарочоси­«близнюки», вежі Всесвітнього торговельного центру. Американська організація «Архітектори та інженери за правду про теракти 9/11» у день роковин розповсюдила інформацію про те, що «вежіблизнюки» були зруйновані не внаслідок атак літаків, якими керували ісламські терористи, а завдяки «контрольованому знесенню». Про це пишуть інтернет­видання США та газета Indiana Deyli Student. Під не вельми зрозумілим терміном «контрольоване знесення» маються на увазі можливі вибухи, влаштовані кимось, імовірно, громадянами США або спеціальними службами. Пожежа, що спалахнула відразу після зіткнення літаків із хмарочосами, не могла розплавити несучі конструкції цих міцних будівель, спростовують «Архітектори та інженери...» дані звіту Конгресу США. Більше того, вежі буквально склалися, мов картковий будиночок, а так може статися тільки після вибуху всередині будівель.

Здрастуй, Батьківщино!.. А кайдани ж навіщо?

Здрастуй, Батьківщино!.. А кайдани ж навіщо?

Колишній прем’єр–міністр Пакистану Наваз Шаріф, який у ніч із неділі на понеділок прилетів з лондонської еміграції на Батьківщину, відразу був узятий під охорону. Влада країни назвала цю акцію «забезпечуючим арештом».