Час продавати каміння
Усі крапки над «З»
Депутат російської Держдуми Костянтин Затулін знову став персоною, перебування якої в Україні небажане. Українські правники-міжнародники кажуть, що це вперше у світі держава, оголосивши іноземця небажаною на своїх теренах персоною, мусила підтверджувати таке рішення через суд. Точніше кажучи — захищати у суді своє право визначати небажаних персон. Шоу, влаштоване паном Затуліним, котрий позивався з СБУ, закінчилося не на його користь: пізно ввечері 5 жовтня Шевченківський районний суд Києва залишив у силі постанову про заборону в'їзду цього російського політика на територію України.
Царицю привезли у фортецю
Росіяни збирають по світу своїх царів - запізніла данина кривавій розправі над родиною Миколи II. Учора на території Петропавлівської фортеці в Петербурзі, де покоїться більшість Романових, було поховано і Марію Федорівну. Угоду про перевезення праху Марії Федорівни (у дівоцтві - данської принцеси Дагмар), дружини Олександра ІІІ, матері останнього російського імператора Миколи II, було підписано 2004 року між урядами РФ та Данії.
Надшвидкісна багатовекторність
Учора вранці Віктор Янукович ще був у Брюсселі, де зустрічався з президентом Європарламенту Хосе Боррелем та головою Єврокомісії Жозе Баррозу, а ввечері вже гомонів у Москві з керівництвом «Газпрому» та російським прем'єром Михайлом Фрадковим.
Прем'єр попер на барикади
Не припиняються акції протесту в Будапешті, які тривають від неділі, коли угорці через інтернет ознайомилися із виступом прем'єр-міністра Ференца Дюрчаня на закритій нараді його Соцпартії, де він зізнався у політичній брехні. За останні дві доби було затримано 137 учасників вуличного протесту, більш як 200 осіб поранено, підсумовує агенція «Рейтер». У відповідь на вимоги опозиції Ференц Дюрчань заявив, що у відставку не збирається, а у заяві, підписаній спільно з президентом країни Ласло Шойомом, запевнив у готовності припинити масові безпорядки зі всією жорстокістю.
Мирний «бацьковий» атом
Наприкінці 2007 року Білорусь планує почати будівництво на своїй території атомної електростанції. Про це повідомила агенція ІТАР-ТАКС з посиланням на голову президії Національної академії наук Білорусі Михайла Мясниковича. «Одне з місць розташування майбутньої станції ми запропонуємо днями на розгляд президентові Олександру Лукашенку», — сказав академік, проте точку на карті не конкретизував.
Бікфордів шнур Придністров'я
Росія так і не заявила свого чіткого ставлення до референдуму в ПМР: визнає вона його легітимним чи ні? Загальна теза російських офіційних коментарів така: ні «так», ні «ні», а результати плебісциту вважати консультаційними. Міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що питання за наслідками рефeрендуму слід вирішувати з Молдовою за столом переговорів.
«Касетний скандал» по-мадярськи
Ситуація в Будапешті — не лише екстраординарна, а й безпрецедентна для Європейського Союзу. Адже масові заворушення, під час яких чи не вперше з 1956 року, коли радянські танки душили угорське повстання, пролилася кров, спричинила публікація таємних розмов керівника уряду. Завдяки звуковому файлу, розміщеному невідомими на інтернет-сайті Державного радіо, країна дізналася, як нинішній прем'єр-міністр Ференц Дюрчань під час передвиборчої кампанії місяць тому свідомо брехав, прикрашаючи економічні показники Угорщини, тоді як насправді державна економіка стояла на межі колапсу. Що дивно — Дюрчань «нічтоже сумняшеся» визнав ідентичність записів. Опозиція вимагає відставки прем'єра, який «усвідомлено підриває віру народу в демократію».
Улюблений запах убивці
Головне — здивувати. Французький торговельний дім «Галері Лафайєт» презентував у Берліні колекцію нових запахів Тьєрі Мюглера, створену під враженнями від роману Патріка Зюскінда «Парфумер». У скриньці з червоного оксамиту викладено 15 флакончиків з есенціями, кожна з яких асоціюється з якоюсь із глав книги Зюскінда, пише «Кореспондент».